Kurzemes Vārds

12:26 Otrdiena, 18. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pakāpieni

"Man vienmēr gribējies sliktos puišus nedaudz pārmācīt!"

Andrejs Rjabcevs

Salīdzinot ar citiem saviem kolēģiem, Gatis Kigitovičs Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļā ir pavisam neilgu laiku – 1.jūlijā apritēja viens gads. Taču jau šajā laikā viņš spējis parādīt, ka ar savu mērķtiecību un neatlaidību spēj godam pildīt vienu no mērķiem dzīvē – nodrošināt kārtību un drošību sabiedrībā. Arī runājot par to, kādiem ceļiem viņš nonācis līdz kārtībsargājošajām iestādēm, Gatis neslēpj: "Man vienmēr ir gribējies tos sliktos puišus nedaudz pārmācīt. Kad biju maziņš, tad man nereti bija jācieš no tādiem, tāpēc, kad izaugu, sapratu, ka esmu pietiekami stiprs, lai cīnītos par kārtību. Varbūt tieši tāpēc atnācu strādāt uz policiju," spriež Ceļu policijas inspektors.

Patruļrota un vēlāk operatīvās reaģēšanas grupa – tie ir dienesti, kuros, atgriežoties Liepājā pēc darba Jūrmalas policijas pārvaldē, bija nodomājis strādāt Gatis. Taču visi apstākļi iegrozījās nedaudz citādāk, un tieši tobrīd viena vakanta vieta bijusi Ceļu policijā. "Daudziem priekšstats par ceļu policistiem ir tāds, ka vienīgie mūsu uzdevumi saistās ar autovadītāju ķeršanu, protokolu rakstīšanu un neapzinīgo gājēju sodīšanu, taču patiesībā Ceļu policijas nodaļa ir Kārtības policijas sastāvdaļa. Primārais uzdevums mums visiem ir tas, ka mēs atbildam par kārtības nodrošināšanu uz ielām," norāda G.Kigitovičs. Tieši tāpēc nereti, ja naktīs dežūrdaļā tiek saņemti iedzīvotāju izsaukumi par laupīšanām vai slepkavībām, uz notikuma vietu tiek izsūtīta tā ekipāža, kas tobrīd ir vistuvāk. Tā kā Ceļu policijas darbinieki parasti ir vismobilākie un izvietoti dažādās pilsētas vietās, tieši tāpēc notikuma vietā bieži vien pirmie ierodas tieši viņi.

Tomēr paralēli iereibušo autovadītāju ķeršanai, kārtības nodrošināšanai un izbraukumiem uz iedzīvotāju izsaukumiem policistiem nereti jāpiedalās arī cilvēku dzīvības glābšanas operācijās. Un pavisam nesen tikai laimīgas nejaušības dēļ un tāpēc, ka policijas kaprālis Gatis Kigitovičs izrādīja drosmi, nenoslīka kāds vīrietis, kurš vēlā vakara stundā bija nolēmis alkohola reibumā peldēties Tirdzniecības kanālā pie Jaunā tilta. G.Kigitovičs: "Nebija vienkārši nekādu iespēju meklēt striķi vai laivu, ar kuru doties palīgā kanāla vidū slīkstošajam vīrietim, tāpēc, daudz nedomājot, metos ūdenī viņam pakaļ. Vienu brīdi, kad tikko biju līdz viņam aizpeldējis, man radās doma par to, ka nepietiks spēka, lai aizpeldētu atpakaļ līdz krastam un vēl izvilktu no ūdens to vīrieti. Parastā situācijā es droši vien jau būtu zaudējis spēkus, taču tad man bija tikai viena pārliecība: krastā ir jātiek gan man, gan arī tam cilvēkam."

Lai arī ikdienas darbā nereti gadās nokost ne vienu vien kumosu no šī darba sūrās maizes, gadās pieļaut kļūdas un vēlāk saņemt aizrādījumus no priekšniecības vai noklausīties pārmetumus no iedzīvotājiem, tomēr Gatis neslēpj, ka policijas darbā visvairāk viņu vilina tieši savdabīgā romantika – pakaļdzīšanās, noziedznieku aizturēšana, slikto puišu ielikšana aiz restēm un cilvēku glābšana. "Ļoti liels uzmundrinājums, ja cilvēks, kuru esi izglābis, vēlāk pienāk un pasaka paldies par to, ko esmu darījis. Bieži gan tas negadās, taču tās sajūtas dēļ ir vērts strādāt," pauž G.Kigitovičs.

Tomēr būtu grūti noliegt, ka policija ir viena no institūcijām, kur ikdienas ritmā ir grūti atrast īpaši daudz pozitīvu emociju – lielākoties policija funkcionē kā iedzīvotāju sūdzību, pārmetumu, konfliktu, negatīvu emociju krustceles, un šajā dienestā strādājošajiem ir jāmāk atbrīvoties no uzkrātajām negācijām, lai tās nepārņemtu arī viņus. Gatis neslēpj, ka viņš pats vislabāk spēj atslābināties lauku mājās, kur pastaigāties pie dabas, vai gluži citādi – cīņu zālē, jo viņš ir arī aktīvs dažādu cīņas sporta veidu aktīvists. "Nav pareizākais veids, ja savas dusmas dodas izlikt uz cīņu zāli, taču es vienmēr cenšos treniņos strādāt ar maksimālu atdevi, tāpēc arī pēc treniņa no zāles iznāku tik ļoti pārguris, ka nevaru pat gandrīz normāli paiet. Tad arī visas problēmas, kas bija aktuālas pirms tam, aizmirstas."

Kad "Kurzemes Vārds" lūdza dažus Gata kolēģus raksturot viņu, gandrīz no visiem bija dzirdama atbilde, ka puisis ir ļoti mērķtiecīgs un neatlaidīgs. To nenoliedz arī pats Gatis, piebilstot, ka šīs īpašības tikai palīdzot policijas darbā: "Man patīk kāds asumiņš darbā. Man pietiek tikai to, lai zaglis vai kāds cits likuma pārkāpējs ir vainīgs – tad es viņam pakaļ varu dzīties kaut vai līdz Durbei vai Skrundai, bet vienalga aizturēšu."

Vizītkarte

Gatis Kigitovičs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļas inspektors,

dzimis Liepājā, kādu laiku strādājis Jūrmalas policijas pārvaldē, bet nolēmis atkal atgriezties dzimtajā pilsētā,

pēc pakāpes – policijas kaprālis,

pārliecināts, ka sabiedrībā jābūt kārtībai, tāpēc arī gatavs par to cīnīties,

principiāls un mērķtiecīgs, bet uzskata, ka policijas darbā šīs īpašības tikai noder.