Kurzemes Vārds

12:34 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kirovs Lipmans noliedz biznesa partnera interešu lobēšanu

Viktors Ulberts

"Tas ir negodīgi un neprofesionāli," – tā piektdienas publikāciju laikrakstā "Diena", kurā norādīts uz iespējamo Latvijas Hokeja federācijas prezidenta Kirova Lipmana interešu konfliktu, "Kurzemes Vārdam" komentēja pats Lipmans. Viņš kategoriski noliedz izskanējušo informāciju, ka tieši viņš, un ne Starptautiskā hokeja federācija (IIHF), vēlējies, lai pasaules hokeja čempionāta mazā arēna tiktu būvēta Rīgā, nevis Liepājā.

Pretrunas amatpersonu teiktajā

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka valdības izveidotā darba grupa pasaules hokeja čempionāta nodrošināšanai nedēļas sākumā atzina, ka Rīgas un Liepājas piedāvājumi ir vispiemērotākie čempionāta mazās arēnas būvēšanai. Taču tiek gaidīta IIHF rekomendācija, lai noteiktu galīgo izvēli. K.Lipmans apgalvoja, ka IIHF vēlas, lai abas čempionāta arēnas atrodas Rīgā, un vakar viņš arī saņēmis oficiālu rekomendāciju, ka mazā halle arī jābūvē galvaspilsētā.

Taču žurnālists Ivars Āboliņš ir sazinājies ar IIHF Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvi Saimonu Šembergu, kurš pavēstījis, ka viņiem nav svarīgi, kurā pilsētā notiek hokeja spēles. Rīgu par vienīgo čempionāta rīkošanas vietu esot ieteicis tieši K.Lipmans, tāpēc arī sniegta šāda oficiāla rekomendācija. "Pilsētu izvēle ir pilnīgi Latvijas Hokeja federācijas ziņā," laikraksts "Diena" citē S.Šembergu. Publikācijā arī norādīts, ka K.Lipmans ir akciju turētājs SIA "Multihalle", kuras līdzīpašnieks ir arī uzņēmējs Guntis Indriksons, kuram savukārt ir visciešākā saistība ar potenciālo mazo arēnu Rīgā, proti, ir paredzēts pārbūvēt "Skonto" halli.

Žurnālistu nosauc par intrigantu

"Es jau sen zinu, ka viņš ir intrigants," publikācijas autoru kritizēja Kirovs Lipmans. Viņš "Kurzemes Vārdam" pauda sašutumu, kā var izdomāt šādas muļķības. "Es noteikti zvanīšu galvenajai redaktorei," apņēmību pauda Lipmans un vēlreiz uzsvēra, ka tieši IIHF noteikusi čempionāta norises vietu. "Es pats personīgi biju par Liepāju, taču nevaru mainīt IIHF viedokli. Un man nav nekādas vajadzības kādam pakalpot," interešu konfliktu noliedza K.Lipmans. "Un vispār, ja nebūtu manis, nebūtu Latvijā arī nekāda čempionāta," viņš vēl piebilda.

Lai arī sākotnēji rīdzinieki "Skonto" halles pārbūvei no valsts prasīja 3,9 miljonus latu, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Kreituss jau kļuvis pielaidīgāks – kādu daļu tomēr varētu samaksāt arī galvaspilsētas pašvaldība. Taču pēc čempionāta mazā halle tāpat būšot jāpārbūvē, jo citādi to nebūs iespējams noslogot. Savukārt Liepāja no valsts halles būvei prasa tikai 2,8 miljonus latu un sola halli noslogot arī pēc čempionāta.

Komentējot izskanējušo informāciju par iespējamo Kirova Lipmana interešu konfliktu, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks atzina, ka viņš no Lipmana kā Liepājas domes deputāta esot gaidījis citādāku lēmumu. "Taču katram deputātam ir sava sirdsapziņa un savi solījumi vēlētājiem. Manuprāt, lai paši vēlētāji izvērtē, kā tie tiek pildīti," sacīja U.Sesks.