Kurzemes Vārds

13:59 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Uzsāk Rīgas šosejas posma atjaunošanu

Pēteris Jaunzems

Vakar Rīgas šosejas posmā pie Jaunlieģiem darbu uzsāka 2 metrus platā asfalta frēzēšanas mašīna. Kaut gan autobraucējiem, tai tuvojoties, ievērojami jāsamazina traukšanās ātrums, viņu sejas nav apbēdinātas, jo ikviens saprot, ka automaģistrāles rekonstrukcija šajā deviņus kilometrus garajā posmā līdz Rolavai jau drīzā nākotnē ļaus braucējiem ceļot ne tikai komfortablāk, bet arī drošāk.

Kā "Kurzemes Vārdam" vakar pastāstīja akciju sabiedrības "Aizputes ceļinieks" valdes priekšsēdētājs Egils Muižulis, Rīgas – Skultes – Liepājas autoceļa A9 seguma atjaunošanas projekta ģenerāluzņēmējs ir Liepājas firma "Ceļu, tiltu būvnieks". Aizputnieki šinī gadījumā pildot apakšuzņēmēja uzdevumus, kas izpaudīšoties vecās, nodilušās asfalta kārtas aizstāšanā ar jaunu segumu. Ražīgo frēzi vecā asfalta drīzākai noņemšanai viņi nomājot no Rīgas uzņēmuma "Interservistehnika – Rīga".

Tā, ko šobrīd redz braucēji, vairs nav nekāda bedrīšu aizlāpīšana, bet kārtīga intensīvas satiksmes maģistrāles rekonstrukcija. Ceļu būvētāji priecājoties, ka pēc divu gadu ilga pārtraukuma, kad tika pabeigta Ventspils – Grobiņas šosejas asfaltēšana posmā aiz Pāvilostas, viņiem atkal ir patrāpījies kārtīgs objekts, kur strādātāji var apliecināt gan savu pieredzi, gan firmas aizvien pieaugošo potenciālu. Šeit der piebilst, ka akciju sabiedrība "Aizputes ceļinieks" gadu gaitā ir izveidojusies par visas valsts mērogā respektējamu ceļu būves uzņēmumu.

Egils Muižulis teica, ka "Aizputes ceļinieka" strādātāji šobrīd esot aizņemti arīdzan vairākos citos objektos. Starp tiem vērienīgākais ir tā dēvētais Grobiņas poligons, kur aizputnieki apņēmušies uzbūvēt pievedceļu un iekšējās brauktuves Liepājas rajona reģionālajai atkritumu glabātuvei. Tur tāpat esot jāveic gan brauktuvju veidošana, gan to asfaltēšana. Būvdarbi veicoties sekmīgi, un jaunnedēļ plānots uzsākt virskārtas klāšanu. Pagaidām strādāšana noritot Grobiņas pagasta teritorijā, bet, tiklīdz būs pabeigta ūdensvada ieguldīšana Grobiņā, ceļu būvētāji pārcelšoties arī uz pilsētiņu.