Kurzemes Vārds

17:29 Pirmdiena, 6. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Nodur dzīvesbiedri un slēpj patiesību
Andrejs Rjabcevs
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka 1.jūlijā Gaviezes pagastā notikusi slepkavība. Pašlaik vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ starp 1961.gadā dzimušo Dainu un viņas faktisko vīru, 1963.gadā dzimušo Egilu izraisījušās domstarpības, un konflikta laikā vīrietis ar nazi iedūris savai dzīvesbiedrei sirds apvidū.
Policijas preses sekretāre Egita Guseva stāstīja, ka 1.jūlijā ap pulksten 8 pie Gaviezes pagasta feldšeres vērsies māju "Ceriņi 2" iemītnieks Egils, lūdzot ierasties mediķi, lai tā izrakstītu miršanas apliecību viņa faktiskajai sievai, kura nakts laikā esot nomirusi. Feldšere vīrietim paskaidrojusi, ka sieviete ir pārāk jauna, tāpēc nepieciešams tiesu medicīnas eksperta slēdziens par nāves iemeslu, tikai tad viņa drīkstēs izsniegt miršanas apliecību. Lai noteiktu mirušajai tiesu medicīnisko ekspertīzi un noskaidrotu miršanas apstākļus, feldšere uz notikuma vietu aizsūtījusi policijas iecirkņa inspektoru, kuram pirmajam radās aizdomas, ka sieviete no dzīves šķīrusies vardarbīgi. Policijas inspektors uz vēdera guļošo Dainas līķi pagriezis un ieraudzījis krūšu apvidū pamatīgu rētu. Izsauktais tiesu medicīnas eksperts apstiprinājis, ka rēta radusies no naža dūriena, un tas arī bijis par iemeslu sievietes nāvei.
Pārrunu laikā sievietes dzīvesbiedrs Egils atzinies, ka iepriekšējā naktī abi ar faktisko sievu dažādās pagasta vietās lietojuši alkoholiskos dzērienus. Pārrodoties mājās, Egils sācis noskaidrot attiecības, un drīz vien vārdu apmaiņu papildinājis arī fiziskais spēks. Konflikta laikā vīrietis paķēris nazi un, daudz nedomādams, dūris to Dainai krūtīs. Kad ieraudzījis saļimušo sievieti un sapratis, ka tikko atņēmis dzīvību cilvēkam, Egils nolēmis patiesību noslēpt kārtībsargājošajām iestādēm. Vīrietis rūpīgi iztīrījis slepkavības vietu, izmazgājis grīdu, kā arī ļoti rūpīgi notīrījis naža asmens atstāto brūci, lai nebūtu redzamas asins pēdas. Tā kā asinis no savainojuma turpinājušas plūst, vīrietis centies brūci aizbāzt ar lupatām.
E.Guseva apstiprināja, ka policisti ierosinājuši krimināllietu pēc Krimināllikuma 116.panta – par slepkavību. Aizturētais savu vainu pastrādātajā noziegumā ir atzinis. Šī ģimene policijas redzeslokā nonākusi ne vienreiz vien, jo gan Daina, gan arī Egils regulāri lietoja alkoholiskos dzērienus.

Notriec neuzmanīgu bērnu
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļas darbinieki 1.jūlijā ap pulksten 20.30 saņēmuši izsaukumu uz Kungu un Apšu ielas krustojumu, kur noticis smags negadījums. Notikuma vietā inspektori noskaidroja, ka automašīnas "Peugeot" vadītājs, 1964.gadā dzimušais Viktors K. uzbraucis piecus gadus vecai meitenītei. 1999.gadā dzimusī Līvija uz ielas ar samērā intensīvo satiksmi izskrējusi no autobusa aizsega, tāpēc autovadītājs nav spējis izvairīties no sadursmes. Cietusī aizvesta uz Liepājas Centrālo slimnīcu, kur mediķi viņai konstatēja galvas sasitumus.

Applaucējas mazulis
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē kārtējo reizi saņemts iesniegums, ka nelaimes gadījums noticis ar gadu vecu mazuli, kas uzlējis sev virsū verdošu ūdeni. Nelaime notikusi Rīgas ielā 8, un vecāki paskaidrojuši, ka mazulis parāvis galdautu, tādējādi uzlejot sev virsū krūzītē ielietu karstu tēju. Puisītis ievietots Liepājas Centrālajā slimnīcā, kur mediķi viņam konstatēja vēdera applaucējumus.

Nelikumīgi uzpērk metāllūžņus
Ceturtdien ap pulksten 12.30 Pašvaldības policijas dežurants saņēma izsaukumu uz Burtnieku ielu, kur kādā garāžā esot ierīkots nelegāls metāluzpirkšanas punkts. Norādītajā vietā policijas darbinieki sastapuši 1979.gadā dzimušo Andreju un 1972.gadā dzimušo Eduardu, kuri paskaidrojuši, ka strādājot firmā, taču ar metālu uzpirkšanu nenodarbojas. Arī uz notikumu vietu izsauktais firmas direktors noliedzis savu saistību ar metāllūžņu uzpirkšanu, taču nav spējis policistiem paskaidrot, ar ko citu nodarbojas viņa vadītais uzņēmums. Kad direktoram palūgts atvērt vienu no trim uzņēmuma garāžām, izrādījies, ka tajā atrodas alumīnija un kapara vadi. Tāpēc kārtībniekiem radušās aizdomas, ka šie metālizstrādājumi varētu būt nelikumīgi uzpirkti. Uz notikumu vietu izsauktie Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ekonomikas policijas darbinieki konstatējuši, ka kopumā garāžā atrodas gandrīz pustonna metāllūžņu. Pašlaik tiek lemts jautājums par administratīvās lietvedības uzsākšanu pret garāžas likumīgo īpašnieku, 1978.gadā dzimušo Denisu Š.

Labprātīgi šķiras no dzīves
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses dienestā "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka 1.jūlijā ap pulksten 19 Ziemupes ielā 6, aiz garāžām, atrasts 1976.gadā dzimušā Andreja M. līķis. Vīrietis no dzīves šķirties bija nolēmis labprātīgi – pakaroties.

Leonīds mājās nepārnāca
24.jūnijā no savas dzīvesvietas Turaidas ielā 18 izgājis un līdz šim brīdim nav atgriezies 1960.gadā dzimušais Leonīds Romancovs. Viņa pazīmes: augums 165–175 cm, bija ģērbies zilās džinsu biksēs, sintētiskā sporta jakā (zilā krāsā), sporta apavos.