Kurzemes Vārds

03:52 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Gatavos projektu ezera apsaimniekošanai

MEDZĒ. Pagasta padome kārtējā deputātu sēdē nolēma tuvāko divu mēnešu laikā sagatavot projekta pieteikumu programmai "Life" par Tāšu ezera apsaimniekošanu.

Kā pastāstīja pašvaldības vadītājs Roberts Bērziņš, ideja par ezera apsaimniekošanas projektu jau esot atzīta par atbalstāmu un tagad tikai jāsagatavo nopietns projekta pieteikums. Pakāpeniski nepieciešams atrast arī papildu līdzekļus, lai veiksmīga atbalsta saņemšanas gadījumā nodrošinātu projekta līdzfinansējumu 25 procentu apmērā no kopējās tāmes. "Pavisam iecerēts, ka projekta budžets būs 200 tūkstoši eiro, tāpēc no mūsu puses būtu vajadzīgi kādi 30 tūkstoši latu. Trešo daļu no šīs naudas varētu atrast pašvaldības budžetā, bet pārējais kopā ar pērn izveidoto nevalstisko organizāciju "Tāšu ezers" mums vēl jāatrod," skaidro R.Bērziņš.

Viņš piebilda, ka deputāti apstiprināja arī cita "Life" projekta gaitu. Šobrīd tiek īstenots projekts par biotopu izpēti, un tajā iesaistījusies arī Medzes pašvaldība. Tāpēc izsludināta būvniecības idejas apspriešana divām atpūtas vietām piekrastē – pie Annas upītes, kur Medzes pagasts robežojas ar Vērgales pagastu, un pašvaldības teritorijā esošās piekrastes daļas vidū, kas ir iecienītākā medzinieku piebraukšanas vieta jūrai. "Tur būs arī automašīnu stāvlaukums un nostiprināts piebraucamais ceļš," sacīja R.Bērziņš.