Kurzemes Vārds

00:31 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Psiholoģijas skolotājiem pirmais izlaidums
Lāsma Ģibiete
Pagājušās nedēļas beigās Pedagoģijas akadēmijā pirmais izlaidums bija jaunās, pirms gada akreditētās studiju programmas "Psiholoģijas skolotājs" beidzējiem. Absolventu skaits ir samērā neliels, salīdzinot ar citās programmās studējošajiem, – 21 students. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja programmas direktore Irina Lika, šie jaunieši četros studiju gados ieguvuši labu psiholoģijas, metodisko un pedagoģijas izglītību, piedalījušies dažādos starptautiskos projektos, nokārtojuši vairākas prakses, arī bērnu vasaras nometnēs. Studiju procesa gaitā topošie speciālisti papildus ieguva vēl vienu kvalifikāciju, kas atvieglos viņu konkurētspēju darba tirgū. Vairāki no beidzējiem iegūtās zināšanas jau tagad pielieto praksē, jo strādā par skolotājiem mācību iestādēs.

"Līvu alus" svētki beidzas ar sportošanu un dziedāšanu
Trīs dienu garumā risinājās "Līvu alus" dziesmu svētki. To organizatori bija parūpējušies, lai sarīkojums piesaistītu pēc iespējas vairāk cilvēku, tādēļ svētkos ne vien muzicēja un dzēra alu, bet Jūras ielā pie Tirdzniecības kanāla varēja vērot arī strītbola turnīru "Līvu alus kauss". Pasākuma dziesmu repertuārs bija patiešām raibs. "Pablo bruģī" un 1.rokkafejnīcā uzstājās labākie mūspuses alus dziesmu izpildītāji, tad pulcējās studenti uz konkursu "Kā māku, tā mauju", kam sekoja konkursa laureātu un viesu koncerts. Sestdienas vakarā svētkus noslēdza lielais nobeiguma koncerts ar daudzu populāru Latvijas mūziķu piedalīšanos. Apmeklētājiem bija iespēja ne vien dzert alu, bet arī piedalīties dažādās atrakcijās un konkursos.

Izsludināts konkurss teātra mākslinieciskā vadītāja amatam
Pretendenti var pieteikties līdz 1.septembrim, iesniedzot augstākās izglītības dokumenta apliecinājumu, Liepājas teātra radošās attīstības vīziju, repertuāra veidošanas principus un radošā personāla attīstības plānu. Konkursa noteikumi prasa, lai pretendentam būtu vismaz trīs gadu darba pieredze režijā, radošā kolektīva vadīšanā, organizēšanā un plānošanā, kā arī jābūt stratēģiskai domāšanai, iniciatīvai un pieredzei darbā ar ilglaicīgiem projektiem, svešvalodu zināšanām. Kā jau rakstījām, Liepājas teātra mākslinieciskā vadītāja pienākumus uz laiku pilda aktieris un režisors Ivars Lūsis. Bet uz teātra direktora amatu konkurss pagaidām vēl nav izsludināts. Kā paskaidroja Pilsētas domes Kultūras nodaļas vadītāja Iveta Ļesina, direktore Maruta Pāvelsone ir nolēmusi no teātra aiziet, bet patlaban slimo un joprojām atrodas juridiskās darba attiecībās ar pilsētas pašvaldību.

Sola gādāt dzīvokļus
Lai apmierinātu visu dzīvokļu rindā gaidītāju vajadzības, Liepājā jāizveido pastāvīgs dzīvojamais fonds no aptuveni 2500 dzīvokļiem. Nekustamā īpašuma pārvalde izstrādājusi rīcības programmu šā fonda izveidei 2004.–2007. gadā, informēja Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone. Pašvaldības dzīvojamā fondā paredzēts iekļaut tās dzīvojamās mājas Karostā un Tosmarē, kuras nav privatizējamo namu sarakstā. Tādējādi dzīvojamais fonds palielinātos par 1170 dzīvokļiem. Atjaunojot māju Viršu ielā 9/11, pašvaldība iegūtu vēl 140 dzīvokļu. Paredzēta vēl vairāku māju renovācija. Domes izpilddirektoram Normundam Niedolam uzdots kopā ar Komunālo pārvaldi trīs nedēļu laikā izvērtēt, cik pamatota ir šī rīcības programma, un iesniegt priekšlikumus, kā nākotnē saglabāt pašvaldības dzīvokļu fondu.

Pašvaldība iekasējusi krietni vairāk naudas
Pilsētas saimnieciskajā dzīvē jūtamas attīstības tendences, tā Liepājas domes publisko pārskatu par 2003.gadu komentēja pašvaldības vadītājs Uldis Sesks. Pašvaldība jau trešo gadu pēc kārtas sagatavojusi publisko pārskatu, kurā tiek sniegta plašāka informācija par pagājušā gada finansiālo darbību, budžetu, pašvaldības līdzdalību dažādos projektos, nekustamo īpašumu un Speciālo ekonomisko zonu. Jaunākajā pārskatā atrodama informācija, ka pērn strauji palielinājušies ieņēmumi no iedzīvotāju ienākumu nodokļa: iekasēti 9 237 843 lati, kas ir par 1 235 568 latiem vairāk nekā 2002.gadā. Pilsētas budžets kopumā ir ar augošu tendenci – 2003.gadā tas sasniedza 19,7 miljonus latu jeb par 18,8 procentiem vairāk nekā 2002.gadā. Publisko pārskatu paredzēts apstiprināt domes sēdē 8.jūlijā. Pēc tam tas tiks nosūtīts Saeimai, Ministru kabinetam, Valsts kontrolei, vairākām ministrijām u.c. Gan latviski, gan angliski tas būšot pieejams jebkuram interesentam domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, kā arī pašvaldības interneta mājaslapā www.liepaja.lv.

Pulcējas uz tradicionālo Preses balli
Sestdien Ventspilī risinājās gadskārtējā Kurzemes Preses balle. Pārstāvjus no Ventspils, Kuldīgas, Talsiem, Tukuma, Saldus, Liepājas laikrakstiem, arī "Kurzemes Vārda", sagaidīja gids Jēkabs, kas aicināja uz kuģīša "Hercogs Jēkabs" klāja. Preses darbiniekiem izrādīja arī Livonijas ordeņa pili, vakara organizatori no "Ventas Balss" bija sarūpējuši dažādus izklaides pasākumus – aktieru priekšnesumus, orķestra uzstāšanos, ugunīgus pārsteigumus, arī pirts un baseina apmeklējumu. Akmenī iesistu naglu nodeva nākamo Preses balles rīkotāju rokās – kuldīdzniekiem no avīzes "Kurzemnieks."

Deputātiem izrāda slimnīcas modernās iekārtas
2.jūlijā notika Centrālās slimnīcas mediķu un pilsētas deputātu tikšanās, kurā piedalījās arī domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un slimnīcas galvenais ārsts Egils Freidenfelds. Izstaigājot slimnīcas pirmos divus stāvus, mediķi domniekiem rādīja vairākus slimnīcas objektus, kas izremontēti vai iegādāti par pašvaldības piešķirtajiem līdzekļiem, arī pilnīgi izremontēto un ar modernu aparatūru aprīkoto Reanimācijas nodaļu, kompjūtertomogrāfu, kas ir dārgākā aparatūra slimnīcā, narkozes iekārtu, rentgena iekārtu, kas kaitīgā starojuma ziņā ir simt reižu drošāka par padomju laikā izgatavoto, un daudzas citas jaunas un modernas iekārtas. Vēlāk diskusijā E.Freidenfelds informēja par pašreizējo situāciju medicīnas aprūpē un norādīja, ka ir svarīgi turpināt domes un slimnīcas iesākto sadarbību. Kopš 2002.gada Liepājas dome ar finansējumu piedalījusies dažādos projektos, piešķirot slimnīcai pamatlīdzekļus 118 707 latu apmērā.

Pirmās 1000 biļetes uz pludmales festivālu maksās lētāk
Šobrīd notiek intensīva gatavošanā šās vasaras karstākajam notikumam Liepājas pludmalē – festivālam "Caines Beach Party", kas, kā zināms, iecerēts 23. un 24. jūlijā. Par festivāla naglu solās būt pazīstamā zviedru grupa "Rednex" un līdz šim mūspusē nepieredzēts karnevāls. Bet festivāla rīkotāji no mūzikas kluba "Pablo", ārzemju pieredzi smēlušies, šogad nolēmuši izmantot vienu no skatītājiem tīkamākajiem mārketinga paņēmieniem – biļešu cenu diferencēšanu. Praktiski tas nozīmē, ka jau no 7.jūlija pirmās 1000 ieejas kartes uz abām festivāla dienām varēs nopirkt tikai par 4 latiem, bet nākamās 5000 ieejas kartes pārdošanā būs par 5 latiem. Vēlāk ieejas kartes uz abām dienām maksās 6 latus. Jāpiebilst, ka vienas dienas biļete iepriekšpārdošanā maksās 3,50 latu, bet pasākuma laikā – 4 latus.