Kurzemes Vārds

08:42 Pirmdiena, 20. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vai tiešām viss jau izlemts?

Ne jau tāpēc šajā slejiņā vairākas nedēļas nebija publicēts ieskats lasītāju telefona zvanos redakcijai, ka pēdējā laikā ļaužu prātus būtu aizņēmusi tikai Jāņu gaidīšana vai svinēšana un lielā futbola skatīšanās. Sava sašutuma, atbalsta vai secinājuma izteicēju aktivitāte vasarā nav mazinājusies, tikai tajos nebija daudz tāda, kas varētu izraisīt domu apmaiņu.

Tāda tēma parādījusies pēdējā nedēļā, un skaidrs, ka tā vēl ne vienu vien nedēļu būs noteicošā, liekot sadurties viedokļiem un uzsist augstu vilni emocijām. Runa ir par iecerēto lopkautuves būvi kanāla malā iepretī Atteku salai.

Cik kaismīgi vieni cenšas pierādīt, ka lopkautuve kaitēs apkārtējai videi un piesmirdinās gaisu līdzīgi naftas produktu pārsūknēšanas termināļiem, tik otri apstrīd šos noraidītājus, uzskatot, ka tā ir tikai visparastākā visa jaunā noliegšana, un tehnoloģija attīstījusies tik tālu, ka par gaisa piesārņošanu nevar būt ne runas.

Turpinot publicēt lasītāju domas, aicināsim arī par šiem jautājumiem izteikties speciālistus, un tikai trešo viedoklim nevar ne piekrist, ne noraidīt to. Proti, ka neesot vērts strīdēties, sabiedriskajai apspriešanai nav nekādas jēgas, jo attiecībā uz lopkautuvi viss jau esot izlemts. Vai tā tas ir, vai tā tas nav, – to rādīs tikai nākotne.

Starp citu, šī skepse saskaras ar dažu lasītāju pārmetumiem redakcijai, ka neesot vērts mums zvanīt par dažādām nebūšanām, jo šā vai tā to nepublicēšot. Te nu atkal jāatgādina daudzkārt uzsvērtais, ka mēs tiešām nepublicējam anonīmas sūdzības par kaimiņiem, kas netīra kāpņu telpas, ietves un svētkos izkar sadriskātus karogus, par uzņēmējiem, kas nemaksā strādniekiem par padarīto darbu, brīdinājumus neuzķerties uz tādu un tādu laikrakstā minēto darba piedāvājumu, jo priekšnieks izturoties negodīgi, un līdzīgus.

Uzsveru – nepublicējam, bet darām to zināmu dienestiem, kuri ir tiesīgi šādos gadījumos attiecīgi rīkoties, ja tas atbilst patiesībai.

Andžils Remess