12:50 Otrdiena, 22. oktobis

Pirmais Latvijas olimpiskais sarīkojums beidzies

Pauls Kaufmanis Ventspilī
Latvijas pirmais mēģinājums sarīkot savu olimpiādi ir sekmīgi beidzies. Liepājnieki mūsu valsts šā gada lielākajā sporta forumā startējuši atzīstami, izcīnot medaļas džudo cīņā, basketbolā, vieglatlētikā un citos sporta veidos.
Olimpiskais gars Ventspils Olimpiskajā centrā sportistu sirdīs tā pa īstam iemājoja sestdien, kad tika dots starts vieglatlētikas disciplīnās, arī cīņās. Tāpat izšķirošie mači notika komandu sporta veidos, kur mūsu dāmu basketbola komanda izcīnīja bronzas medaļas. Komandas trenere Līvija Alpe-Lūka atzina, ka ir apmierināta ar startu sacensībās, tomēr to nosaukums – olimpiāde – esot mazliet par cēlu, jo vairāk sacensībām atbilstu kaut vai Latvijā praktizētās trīszvaigžņu spēles nosaukums.
Par skatītāju visvairāk atbalstīto un vienu no visvairāk apmeklētajiem sporta veidiem kļuva vieglatlētika, kurā bija iespēja sekot līdzi daudziem Latvijas labākajiem sportistiem, piemēram, Ritas Obižājevas mēģinājumam sasniegt jaunu Latvijas rekordu – 3,95 metri. Diemžēl tas bija neveiksmīgs.
400 metru skrējienā liepājniece Marina Surņina izcīnīja otro vietu (56,28), tikai par trim sekundes simtdaļām atpaliekot no sava personiskā rekorda. Natālija Pavlova ar savu personisko labāko rezultātu – 1:04,04 – izcīnīja trešo vietu 400 metru barjerskrējienā. Bet mūsu dāmu komanda 4×400 metru stafetē palika ceturtajā vietā (4:01,76). Atgādināsim, ka Latvijas čempionātā mūsējās uzvarēja. Sportiste un trenere Marina Surņina atzina, ka olimpiādē piedalās gandrīz visi spēcīgākie vieglatlēti, tāpēc konkurence ir lielāka nekā Latvijas čempionātā. Pēdējā iespēja izpildīt kvalifikācijas normu pasaules čempionātā junioriem (2,15) bija mūsu augstlēcējam Kārlim Valdmanim, taču diemžēl ar pārvarētiem 2,06 metriem viņam vajadzēja samierināties ar otro vietu.
Ne mazāk aizraujošas cīņas notika virves vilkšanā, kurā startēja arī Liepājas rajona komanda. Sīvā cīņā mūsu sportisti palika ceturtajā vietā.
Arī grieķu-romiešu cīņas treneris Viktors Livdāns uzsvēra, ka olimpiādē konkurence ir lielāka nekā Latvijas čempionātā. Vislabāk no liepājniekiem veicās Vadimam Žovnarenko, kas izcīnīja otro vietu. Ar nožēlu treneris spriež par savu bijušo audzēkni, nu jau Rīgas pārstāvi Dzintaru Urbančiku, kurš izcīnīja uzvaru: "Ko gan sportisti var darīt Liepājā? Skaidrs, ka viņi izvēlēsies Rīgu, kur finansējums, apstākļi un iespējas ir daudz lielākas."
Uz olimpiādi, šoreiz gan konsultanta statusā, bija ieradies arī pauerliftinga pārstāvis Konstantīns Konstantīnovs. Viņš "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka nav ieinteresēts piedalīties šāda līmeņa sacensībās. Viņa mērķis šogad ir sasniegt absolūto pasaules rekordu, kas būs iespējams decembrī, kad notiks pasaules čempionāts. "Man tomēr galvenais nav piedalīties, bet uzvarēt," stāsta sportists.
Trešo vietu izcīnīja arī mūsu futbola komanda, kurā startēja "Liepājas metalurga" pirmās līgas sastāvs, kuram palīdzēja arī Kirhners, Kļava un Žuravļovs. Treneris Ilmārs Verpakovskis atzina, ka šīs sacensības ir ļoti vērtīgas sportistiem, jo viņiem ir iespēja aizstāvēt savas pilsētas godu. Sportiskajā ziņā gan mazliet nav paveicies, tāpēc tikai trešā vieta.
Atgādināsim, ka Liepāju Latvijas olimpiādē pārstāvēja ap 140 sportistu, tāpat startēja ap 90 sportistu no Liepājas rajona, tāpēc nav iespējams vienā reportāžā uzskaitīt visus viņu panākumus. Detalizētāku informāciju par mūsu pilsētas un rajona startiem atsevišķos sporta veidos varēsit lasīt "Kurzemes vārda" nākamajos numuros.