10:35 Trešdiena, 23. oktobis

Futbolā viss ir vienkārši: uzvar tie, kuri vairāk iesit
Andrejs Rītiņš
Vakar "Liepājas metalurgs" pēc pusotra mēneša pārtraukuma turpināja Latvijas meistarsacīkstes futbolā un savā laukumā guva pārsteidzošu 4:0 uzvaru pret tabulas 3.vietā esošo "Ventspili".
"Liepājas metalurgs": Krucs, Zirnis, Skinderis, Gvildis, Lukošavičs, Rinkus (Grebis), Panfjorovs, Soloņicins, Daņilovs (Ivanovs), Dobrecovs, Katasonovs (Kirhners).
35.min. Soloņicins – 1:0, 63.min. Katasonovs – 2:0, 85.min. Katasonovs – 3:0, 89.min. Katasonovs – 4:0.
Bija jābūt vai nu fantazētājam, vai tālu no futbola stāvošam, lai paredzētu liepājnieku tik augstu uzvaru pret vienu no saviem galvenajiem konkurentiem. Un arī speles gaita nevedināja domāt, ka metalurgi ventspilniekus galu galā ne tikai noliks nokdaunā, bet arī nokautēs. Gluži pretēji, viesi rādīja saturīgāku, pārdomātāku futbolu nekā mājinieki, uzbruka biežāk, taču futbolā viss ir vienkārši: uzvar nevis tas, kas spēlē izteiksmīgāk, bet gan tas, kas iesit vārtus. Un, ja ventspilnieki neizmantoja nevienu no savām izdevībām to izdarīt, tad metalurgiem vārtu izmantošanas procents bija ļoti augsts.
Kamēr ventspilnieki 1.puslaikā sita pāri vārtiem vai virsū jau noguldītajam vārtsargam Krucam, Katasonovs nopelnīja tiesības liepājniekiem sist 11 m soda sitienu, un to realizēja Genādijs Soloņicins. Otrā puslaika sākumā viesi mācās virsū mājinieku vārtiem kā melni mākoņi, taču viņus atvēsināja Aleksandrs Katasonovs, kas pēc Dobrecova ievadītā pretuzbrukuma guva otros vārtus. Kad puslaika vidū pretinieki aizsita garām no 11 m atzīmes, kļuva skaidrs, ka "Liepājas metalurgs" revanšēsies par pavasarī savā laukumā ciesto zaudējumu, un tomēr arī tobrīd nevarēja ienākt prātā, ka revanšs skaitliskā izteiksmē būs tik pārliecinošs.
Kad spēles beigu daļā viesi izmisīgi centās kaut ko glābt un savu vārtu aizstāvēšanai vairs nepievērsa lielu uzmanību, mūsējo pretuzbrukumos Aleksandrs Katasonovs guva vēl divus vārtus, liepājnieki nostiprinājās tabulas otrajā pozīcijā un ceturtdien gaida ierodamies līderi "Skonto".