Kurzemes Vārds

07:02 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Nepilngadīgie siro pa telefonu veikalu
Andrejs Rjabcevs
Kā "Kurzemes Vārds" uzzināja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē, naktī uz sestdienu zādzība notikusi veikalā "Zummers", kas atrodas Pasta ielā. Veikala darbinieki no rīta konstatējuši, ka zagļi uzlauzuši pagalma durvis un iekļuvuši darbnīcā, no kurienes aiznesti 11–13 mobilo tālruņu aparāti.
Policijas preses sekretāre Egita Guseva stāstīja, ka notikušajā ir vairākas neskaidras nianses, piemēram, kāpēc nav sākusi darboties apvienības "Spīdola" signalizācija, kas pieslēgta veikala telpām. To noskaidros izmeklēšanā. Pašlaik zināms, ka uzreiz pēc zādzības fakta konstatēšanas nejaušas sagadīšanās dēļ izdevies aizturēt pusaudzi, kas tiek turēts aizdomās par līdzdalību zādzībā.
Policijas nepilngadīgo lietu inspektore jau iepriekš bija vērsusies Bērnu namā Labraga ielā, lai tā personāls nekavējoties ziņo policijai, ja ierastos 1992.gadā dzimušais Kristiāns K., ko tur aizdomās par citu likumpārkāpumu. Sestdien rīta pusē Bērnu nama darbinieki kārtības sargiem ziņoja, ka pārradies Kristiāns un viņam esot trīs mīklaini mobilie telefoni. Puisis nekavējoties tika aizturēts, un pārrunu laikā viņš atzinās, ka visus trīs mobilos tālruņus ieguvis veikalā "Zummers". Tā kā jaunietis darbojās grupā ar vairākiem vienaudžiem, policija drīz vien aizturēja arī 1988.gadā dzimušo Igoru S., bet trīs zādzības līdzdalībniekus vēl meklē. Jāpiebilst, ka no visas kompānijas Igors ir vienīgais, kas sasniedzis 14 gadu vecumu, no kura Latvijā iestājas kriminālatbildība.
Aizturētie izmeklētājiem stāstījuši, ka naktī klaiņojuši pa centra rajonu. Sākotnēji devušies uz garāžām Graudu ielā, taču nevienā no autonovietnēm nav varējuši iekļūt (vēlāk policijā saņemts viens iesniegums no kāda liepājnieka, kurš sūdzējies, ka zagļi sabojājuši viņa garāžai slēdzeni). Vēlāk sadomājuši tikt pie alkohola, tāpēc noskatījuši kādu pārtikas preču veikalu, taču nemaz nav mēģinājuši tajā ielauzties, jo konstatējuši, ka ir pārāk sarežģīta apsardzes sistēma. Kā vieglākais variants pusaudžiem šķitis veikals "Zummers", kur viņi uzlauzuši pagalma durvis un iekļuvuši darbnīcas telpās.
Par notikušo ir ierosināta krimināllieta par zādzību pēc Krimināllikuma 175.panta. Atgūti arī nozagtie telefoni: trīs aparāti atradās pie Kristiāna, vēl viens pie aizturētā Igora, savukārt pieci sakaru līdzekļi bija paslēpti neapdzīvotā namā, Jūras ielā 3.

Deg automašīna un kuģis
Naktī uz svētdienu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē saņemts izsaukums uz Priekuli, kur Priekules – Grobiņas autoceļa 5.kilometrā bija aizdegusies automašīna. Iespējams, no īssavienojuma sākusi liesmot spēkrata motora telpa, un drīz vien liesmas pārņēmušas visu automašīnu. Ugunsdzēsējiem, ierodoties notikuma vietā, vairs nebija daudz ko glābt.
Līdzīga nelaime notikusi arī sestdien. Pulksten 6.51 VUGD darbinieki saņēma izsaukumu uz Zvejnieku aleju, kur liesmas bija sākušas plosīties vecā kuģī. Kad notikuma vietā ieradās dzēsēji, viņi konstatēja, ka uguns apņēmusi akciju sabiedrībai "Kursa" piederošā un ekspluatācijā neizmantojamā zvejas kuģa "Ūdele" kajītes grīdu aptuveni viena kvadrātmetra platībā, kā arī matraci. Liesmas ātri likvidētas. Tiek uzskatīts, ka ugunsgrēku izraisījusi neuzmanīga apiešanās ar uguni.