Kurzemes Vārds

16:48 Pirmdiena, 6. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Kas pagātni pētī, tas nākotni svētī

ILGA AUZA, Jaunliepājas bibliotēkas vadītāja

Sestdien Jaunliepājas bibliotēkā notika šai iestādei neierasts, līdz šim vēl nebijis sarīkojums. Pie sevis aicinājām ilggadējos veselības aizsardzības darbiniekus, galvenokārt ķirurgus, lai visi kopā atcerētos un godinātu divu mūspuses medicīnas leģendu – Nopelniem bagātā ārsta Maksima Zika un ilggadējās Medicīnas skolas direktores Rasmas Kaju – piemiņu. Šos ārstus bijām izraudzījušies gan viņu agrākās popularitātes dēļ, gan arī tāpēc, ka abiem šajā vasarā ir apaļas jubilejas. Esam sarūpējuši arī izstādes. Īpaši priecēja tas, ka piedalījās ne tikai bijušie kolēģi, bet arī abu medicīnas leģendu ģimenes locekļi.

Es uzskatu, ka bibliotēkai ir jāsniedz apmeklētājiem ne vien visa mums pieejamā informācija, bet arī aktīvi jāiesaistās dažādos procesos, piemēram, atceres pēcpusdienu organizēšanā. Tas, ka rīkojam pasākumus ne tikai literātiem, nav nekas neparasts. Mūsu bibliotēkas prioritāte ir apzināt novadniekus, viņu ieguldījumu cilvēku labā, bet pie tādiem taču pieder arī ārsti. Manā praksē tas ir pirmais gadījums, ka uz bibliotēku nāk tikai tādēļ, lai apskatītu materiālu izstādi vai arī par to interesējas, pirms vēl esam izlikuši apskatei, kā tas bija R.Kaju gadījumā.

Jāpiebilst, ka bibliotēkā medicīnas darbiniekiem veltītu atceres pasākumu rīkojām pirmo reizi, kaut gan pirms trim gadiem godinājām Nopelniem bagāto ārstu Frici Nikolaju Zandbergu, taču tas notika kapsētā un viņa bijušajā dzīvoklī. Jau toreiz radās apjauta un pārliecība, ka atceres pasākumi, kuros kopā sanāk daudzi vienas profesijas pārstāvji, lai kavētos tīkamās atmiņās un vienkārši labi pavadītu laiku, noteikti nepieciešami arī turpmāk. Pati cenšos ievērot šādu atziņu: "Kas pagātni pētī, tas nākotni svētī!" Dzīve parādījusi, ka tā tas arī ir, lai gan mūsdienās diemžēl nav daudz cilvēku, kas interesējas par sava novada vēsturi.