Kurzemes Vārds

01:14 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Nometne "Ceļotāji" gūst popularitāti
Lāsma Ģibiete
Beigusies 12.vidusskolas organizētā nometne "Ceļotāji", kura no pārējām dienas nometnēm atšķīrās ar neparastām atrakcijām, kas izpelnījušās audzēkņu un viņu vecāku atzinību. Šogad lielākā daļa pasākumu bija veltīti Eiropas Savienībai. Nometnē kopumā piedalījās 57 audzēkņi no vairākām Liepājas skolām. Kā informēja tās vadītāja Svetlana Gorodiska, viņa kopā ar skolotājām Svetlanu Šuļešovu, Tatjanu Jašinu un Marinu Čičko dalībniekus veda ekskursijās un tūrisma pārgājienos, visi kopā brauca ar plostiem, jāja ar firmas "Favorīts" zirgiem kompetentu jātnieku pavadībā, sacentās dažādos sporta veidos un apguva satiksmes notikumus. Kā atklājās aptaujā, nometne ar katru gadu gūst arvien lielāku atzinību, bērni un viņu vecāki ar tās darbību ir ļoti apmierināti. Nometne notiek jau septīto gadu, un nākamajā vasarā tā paredzēta atkal.

Liepājas muzejam plāno piebūvi
Pilsētas domes Finanšu komitejas deputāti konceptuāli atbalstījuši Liepājas muzeja valdes ieceri par piebūves projekta izstrādi, novirzot šim mērķim muzeja paplašināšanai paredzētos līdzekļus. Tā kā pavasarī rīkotajā konkursā par telpu nomu pašvaldības iestādei "Liepājas muzejs" neizdevās rast savas darbības paplašināšanai piemērotas telpas, muzeja valde pieņēmusi lēmumu par piebūves projekta konkursa izsludināšanu savā skulptūru dārzā uz pašvaldības zemes. Paredzēts, ka piebūvē varētu izvietot muzeja krājumu un izstāžu zāles. Tuvākajā laikā izsludinās skiču konkursu.

Atbalsta Egona Līva kopoto rakstu izdošanu
Pilsētas domes deputāti Finanšu komitejā akceptējuši līdzfinansējuma – 1700 latu – piešķiršanu Egona Līva grāmatas "Darbi" četru sējumu izdošanai. Kā informēja Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktors, literatūrzinātnieks Ilgonis Bērsons, rakstnieka literārā mantojuma kopotie raksti sagatavoti Egona Līva 80 gadu jubilejas atcerei un tos paredz izdot rakstniecības, teātra un mūzikas muzeja izdevniecība "Pils". Katra sējuma iecerētais apjoms ir ap 500 lappušu. Grāmatas izdos laikā līdz 2006.gadam, bet pirmo sējumu jau šā gada augustā, kad atzīmēs E.Līva 80.dzimšanas dienu. Rakstniekam visu mūžu bija ļoti sirsnīgas un draudzīgas attiecības ar zvejniekiem un jūrniekiem Liepājā, Ainažos un Rīgā. Kā zināms, tieši pēdējos sava mūža gados Egons Līvs rūpējās par latviešu jūrniecības vēsturi, iecerēja lielu dokumentālu grāmatu – jūrnieku stāstījumus, ko pats ierakstīja magnetofona lentē.

Rotari klubam sertifikāts un jauns prezidents
Nupat Liepājas Rotari klubs saņēmis "Rotari international" prezidenta Dž.B.Madžijagbes parakstītu sertifikātu, kas apliecina, ka Liepājas Rotari klubs dibināts 1939.gada 3.augustā un tātad ir otrs vecākais Latvijā. Drīz vien pēc nodibināšanas tā darbību pārtrauca un atjaunoja tikai 1996.gadā. 1.jūlijs ir nozīmīga diena Rotari klubiem visā pasaulē, jo tad notiek prezidentu maiņa. Liepājas kluba līdzšinējā prezidente Ingrīda Junghāne pilnvaras un prezidenta ķēdi nodevusi jaunajam prezidentam Andrim Rozem. Jūlija beigās Liepājas rotarieši organizēs tradicionālo salidojumu, uz kuru tiek aicināti visu Latvijā esošo Rotari klubu biedri.

Sakārtos Brāļu kapus
Liepājas domes Finanšu komiteja akceptējusi 1800 latu piešķiršanu Ziemeļu kapsētas Brāļu kapu labiekārtošanai, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone. Naudu paredzēts piešķirt no budžeta ieņēmumu pārpildes, veicot budžeta grozījumus. Galīgais lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts Pilsētas domes sēdē 8.jūlijā. Brāļu kapu teritorijai nepieciešami plašāki labiekārtošanas darbi. Pašvaldība arī saņēmusi iesniegumu no sabiedriskās organizācijas "Daugavas vanagi Latvijā" Liepājas nodaļas vadītāja Artura Vīdnera par nepieciešamību sakopt kapus un remontēt kapu plāksnes. Brāļu kapos apglabāti Latvijas 1919.gada brīvības cīņu dalībnieki. Šā gada rudenī apritēs 85 gadi kopš Bermonta sakāves pie Rīgas tiltiem un Liepājas fortiem.

Nosauks labākos māvējus
"Līvu alus" svētku laikā "Pablo bruģī" notika studentu konkursa "Kā māku, tā maunu" lielais fināls, ko veidoja trīs daļas – ieskaņa, konkursa fināls, viesu un laureātu koncerts. Finālā par labākā māvēja titulu sacentās četru atlases kārtu līderi, laureāti un favorīti, kopā 17 studenti. Koncertā ar priekšnesumiem piedalījās arī žūrijas pārstāvji. Konkursa mērķis ir ļaut ikvienam studentam, kam sirdij tuva izpildītājmāksla un mūzika, uzstāties, parādīt sevi citiem un uzdziedāt. Konkurss "Kā māku, tā maunu" no pārējiem dziesmu konkursiem atšķiras ar to, ka tā ir laba iespēja jaunajiem dziedāt gribētājiem uzstāties uz 1.rokkafejnīcas skatuves un izmēģināt savus spēkus. Par lielāko māvēju jeb pirmās vietas ieguvēju atzina meiteņu trio. Konkursa žūrija piešķīra arī speciālo balvu par labāko šovu, ko ieguva puišu trio.