Kurzemes Vārds

20:04 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Olimpiskais sešnieks sasniegts

VALDIS SKUJIŅŠ, Liepājas Pilsētas domes izpilddirektora vietnieks

Latvijas olimpiādē, vērtējot gan pilsētu, gan rajonu komandas, mēs esam 6.vietā – tātad olimpiskajā sešniekā mums izdevies iekļūt. Tādi esam šajā brīdī. Noteikti varēja būt arī veiksme, piemēram, augstlēkšanā Valdmanis varēja pārlēkt 2,09 m, bet nepaveicās. Ja apkopotu sporta panākumus nevis trijās dienās, bet ilgākā laika posmā, tad Liepāja noteikti būtu augstāk. Bet tāds ir sports – jābūt gatavam uzvarēt konkrētajā brīdī.

Piemēram, Jelgavas pilsēta startēja taktiski ļoti gudri. Varbūt, ka arī mēs varējām pamainīt taktiku, bet vai tas būtu mūsu mērķis? Piemēram, futbolā mums ir 3.vieta, un tas kopvērtējumā dod piecus punktus, basketbolā par to pašu vietu – 21 punkts, bet peldēšanā var nopelnīt daudz vairāk. Varam kalkulēt kā šahā un tā arī piedalīties, bet diez vai tas ir vajadzīgs.

Šai olimpiādei manā uztverē vēl nebija īsta svarīguma. Ja valdība turpinās atbalstīt šo Latvijas olimpisko kustību, tad pēc četriem gadiem šī nozīme būs daudz nopietnāka. Tad arī dalībniekam zināmā mērā būs mērķis piedalīties olimpiādē, līdzīgi kā pasaules olimpiskajā kustībā. Domāju, ka ne tikai Liepāja, bet arī pārējās pašvaldības nākamo olimpiādi pieņems daudz nopietnāk. Treneriem tas varētu kļūt par zināmu atskaites punktu. Pagaidām nav īsta azarta sekot līdzi tam, kādā vietā noslēgumā ierindosimies.

Līdz šim ir bijušas arī Latvijas spartakiādes un trīszvaigžņu spēles, kurās pacēlums bija krietni augstāks. Manuprāt, nosaukumam Latvijas olimpiāde ir piezemētāks, bet stabilāks raksturs. Dievs, dod veselību Vilnim Baltiņam un visiem pārējiem, kuri varētu to turpināt! Var izveidoties arī situācija, kad nomainīsies valdība, parādīsies tādi cilvēki, kurus sports neinteresē, un šīs sacensības atkal var zaudēt vērtību, par ko būtu ļoti žēl. Es ceru, ka sportisti un pašvaldību vadītāji paši uzturēs šo lietu.

Tagad sportistiem piedalīties šajā olimpiādē ir tikai prestiža lieta. Citās pilsētās bija paredzēts arī balvu fonds saviem sportistiem par panākumiem. Liepājai tāda nav. Varbūt gada beigās un uz sporta laureātu godināšanu tāds parādīsies. Vēl nesakām nekad, jo gads ir tikai pusē. Visiem medaļniekiem šoceturtdien būs pieņemšana pie domes deputātiem, kur viņiem tiks izteikta pateicība. Nākamajam olimpiskajam gadam budžetā vajadzētu paredzēt naudu Latvijas olimpiādes panākumu prēmēšanai. Materiāls stimuls nekad nebūs par sliktu.