Kurzemes Vārds

17:32 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vokālie ansambļi draudzējas

Sestdien vairāki Liepājas rajona vokālie ansambļi devās uz pirmo Latvijas vokālo ansambļu tautas dziesmu festivālu "Sadziedam Dižstendē".

Otaņķu vokālā ansambļa "Ritums" vadītāja Dzintra Orba pastāstīja, ka dalībnieku uz Talsu rajonā rīkoto festivālu pieteikušies ļoti daudz, tāpēc visi nav tikuši parādīt savas prasmes. Katram ansamblim koncertā bija jāizpilda divas tautas dziesmas pēc pašu izvēles. Pasākumu kuplinājis arī tautas deju kolektīvs no Talsiem.

Pēc svinīgas atklāšanas ar dziedāšanu un dejošanu jautrība turpinājās Jāņkalnā, kur notika ekskursija pa folkloras takām. Kolektīvu dalībnieki varēja izstaigāt labirintu, kas izveidots kā Latvijas valsts karte, kur katrs novads iekrāsots citā krāsā. Ceļinieki labprāt uzkāpuši arī Jāņkalnā, kur deg deviņi ugunskuri, un pabijuši pie Svētā akmens – tur parasti dodas jaunlaulātie, lai saņemtu no senču dieviem svētību. Pēc veselīgas pastaigas sekoja kopēja izdancošanās zaļumballē.

Dz.Orba sacīja, ka vokālo ansambļu muzikālo līmeni var vērtēt kā augstu, bet repertuāru festivāla dalībnieki varēja izvēlēties interesantāku, lai trīs stundu garais koncerts skatītājiem neļautu garlaikoties. Vairāki vokālie ansambļi tomēr bija padomājuši, lai pārējiem pasākuma apmeklētājiem būtu aizraujoši ne tikai viņos klausīties, bet arī vērot – dalībnieki bija tērpušies sava novada tautas tērpos.

Dz.Orba sacīja, ka šādus pasākumus ir vērtīgi apmeklēt, jo var palūkoties, kā dzied ne tikai Kurzemes, bet arī citu novadu ļaudis. Īpaši sajūsmināti par festivālu bijuši lauku ļaudis, kam negadās bieži paciemoties un uzdziedāt prom no mājām.