Kurzemes Vārds

15:48 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Spēkiem mērojas mežu dienesta darbinieki

Aizvadītās nedēļas nogalē Tukuma rajonā pie Valguma ezera spraigi notika Valsts mežu dienesta darbinieku profesionālās un sporta sacensības, kas kļuvušas jau tradicionālas.

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Liepājas virsmežniecības inženiere – konsultante Aija Petrovica, pavisam startēja 32 komandas no visām 26 Latvijas virsmežniecībām, Ogres Meža tehnikuma, Lauksaimniecības universitātes meža fakultātes, Gaujas Nacionālā parka, valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" un meža pētīšanas stacijas "Kalsnava".

Mūsējiem vislabāk veicās orientēšanās mačos, kur Aizputes mežzine Līga Virbule bija pirmā, bet virsmežniecības darbiniece Skaidrīte Otaņķe ieņēma ceturto vietu. Mežziņu konkurencē, izcīnot 7. vietu, savas profesionālās zināšanas un pieredzi lieliski apliecināja Vaiņodes mežzinis Leons Ķeružis, bet mežsargu sacensībās mūsu rajonu sekmīgi pārstāvēja Mikus Murziņš no Cīravas.

Lietus dēļ dubļaina un smaga izvērtusies spēkošanās tautas bumbas un meža volejbola laukumos, kur piedalījās mūsu rajona sieviešu un vīriešu komandas. Šaušanas sacensībās godpilnajā trešajā vietā ierindojās Grobiņas mežzinis Edvīns Porciks. Virsmežniecības centra darbinieku komanda piedalījusies arī stafetē, kur vajadzēja pierādīt gan praktisko pieredzi, gan zināšanas teorijā.

Pēc divu dienu ilgām sacensībām ceļojošo kausu Liepājas virsmežniecībai bija jāatdod Kuldīgas kolēģiem, jo mūsējie kopvērtējumā bija septītie. Aija Petrovica uzskata, ka tas liecina tikai par to, cik ļoti ir augusi meža darbinieku profesionālā sagatavotība.