Kurzemes Vārds

22:19 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Brauc iereibis un lielā ātrumā
Andrejs Rjabcevs
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļas darbinieki pagājušajās brīvdienās reģistrējuši 15 satiksmes negadījumus, no kuriem divos ir cietuši cilvēki. Abas avārijas izraisītas pārlieku liela braukšanas ātruma dēļ.
Policijas preses sekretāre Egita Guseva stāstīja, ka 3.jūlijā pulksten 15.20 negadījums noticis uz Liepājas – Klaipēdas šosejas. Ceļa 13.kilometrā automašīnas "Audi 90" vadītājs, 1956.gadā dzimušais Arvīds K. bija izvēlējies pārāk lielu braukšanas ātrumu, zaudējis kontroli pār savu spēkratu un izraisījis sadursmi ar automašīnu "Toyota Celica". Pēc sadursmes abas automašīnas nobraukušas no brauktuves, taču par laimi cilvēki negadījumā nopietnus savainojumus nav guvuši. Liepājas Centrālajā slimnīcā pēc avārijas nogādāta spēkrata "Toyota" vadītāja, 1975.gadā dzimusī Karina J., kurai mediķi snieguši pirmo palīdzību un atlaiduši mājās. Ceļu policijas inspektori pašlaik noskaidro negadījuma apstākļus, taču jau zināms, ka Arvīds pie automašīnas stūres bija sēdies alkoholisko dzērienu iespaidā, turklāt viņam nav autovadītāja apliecības.
Vēl viena avārija notikusi 4.jūlijā, kad Ventspils un Pulvera ielas krustojumā kokā iebraukusi automašīna. Policijā stāstīja, ka negadījums noticis svētdien ap pulksten 11.30, kad 1975.gadā dzimušais Mihails K., braucot ar automašīnu "Opel Astra", bija izvēlējies pārāk lielu ātrumu un krustojumā zaudēja kontroli, tāpēc spēkrats sanests un ietriecies kokā. Pēc negadījuma mediķu palīdzība bija nepieciešama gan pašam Mihailam, gan arī vienam pasažierim – 1973.gadā dzimušajam Vladimiram M.

Krāpjas ar kases operācijām
Veicot pārbaudi vairākās tirdzniecības vietās, Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas Ekonomikas policijas darbinieki divos veikalos konstatējuši nelikumības kases operāciju veikšanā. Policijas preses sekretāre Egita Guseva stāstīja, ka 3.jūlijā likuma sargi iegriezušies veikalā "Enkurs", kas atrodas Roņu ielā. Pēc kases aparāta pārskata čekā norādītajiem datiem naudas lādē vajadzēja atrasties 40,86 latiem, taču reāli saskaitīti 53,46 lati. Tā kā kases operāciju uzskaites kārtība nosaka, ka jāreģistrē katrs pirkums un naudas summai kases aparāta naudas lādē ir identiski jāsakrīt ar kases aparāta fiksētajām darbībām, pašlaik tiek lemts jautājums par administratīvās lietvedības uzsākšanu. Veikala pārdevēja, 1973.gadā dzimusī Gunita K. nespēja paskaidrot, kā tikusi pie lielākas naudas summas.
Kad Ekonomikas policijas darbinieki palūguši veikala "Evrika", M.Ķempes ielā, darbinieci izsniegt kases aparāta kontroles pārskatu, arī šajā tirdzniecības vietā čeka rādītājs nesakrita ar reālo summu naudas lādē. Paralēli konstatēts vēl viens pārkāpums – blakus kases aparātam atradās vēl 65,62 lati, kas norāda uz to, ka daļa pirkumu gājusi garām kasei. Arī šajā gadījumā policisti spriež par administratīvās lietvedības uzsākšanu pēc "Administratīvo pārkāpumu kodeksa" 155.2. panta par kases operāciju uzskaites kārtības neievērošanu.

Alus svētkos zog un kārto vajadzības
Pašvaldības policijas un Valsts policijas preses dienesti ziņoja, ka aizvadītie ""Līvu alus" dziesmu svētki" pagājuši visnotaļ mierīgi un kārtībniekiem nav nācies reģistrēt smagus likumpārkāpumus. Pašvaldības policijas 28 darbinieki, kas nodrošināja kārtību sarīkojumam slēgtajā teritorijā Jūras ielā no 3.jūlija pulksten 17 līdz pulksten 5.30 nākamajā rītā reģistrējuši divas zādzības. Abos gadījumos vainīgās personas ir notvertas, un abos gadījumos nozagta vai nu pārtika, vai alkohols. Vēl viens pasākuma apmeklētājs aizturēts par nepiedienīgu uzvedību sabiedriskā vietā, savukārt 3 un 5 latu naudassodu nācās samaksāt diviem vīriešiem, kas bija nolēmuši kārtot dabiskās vajadzības svētku vietā. Vēl sešas personas, kas arī bija sataisījušās dabiskās vajadzības kārtot tuvējos krūmos, tikušas cauri vieglāk – ar mutisku brīdinājumu.
Savukārt Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses dienestā norādīja, ka, iespējams, tikai pēc dažām dienām tiks saņemti iesniegumi no koncertu apmeklētājiem, jo daudzi, domājams, nemaz nav pamanījuši maku vai citu mantu zādzības. ""Līvu alus" dziesmu svētku" laikā Ceļu policijas darbiniekiem izdevies aizturēt vienu jaunekli, kas bija pamanījies kādam koncerta apmeklētājam nozagt velosipēdu. 4.jūlija rītā ap pulksten 4.30 pasākuma norises vietā pie policistiem vērsās 17 gadu vecs jaunietis, kas sūdzējies, ka pazudis velosipēds. Izziņojot visām policijas ekipāžām pazudušā braucamrīka pazīmes, drīz vien atsaucās viena Ceļu policijas ekipāža, kas nozagto velosipēdu bija pamanījusi O.Kalpaka ielā. Velosipēds atgūts, un aizturēts tā iespējamais zaglis – 1982.gadā dzimušais Ainars S.

Nepilngadīgie pārdod mobilo telefonu
Pašvaldības policijas iecirknī, Jelgavas ielā 48, 2.jūlijā ap pulksten 9.30 ienācis kāds vīrietis, kas līdzi atvedis trīs nepilngadīgus zēnus. Vīrietis stāstījis, ka 1990.gadā dzimušais Raimonds, viņa vienaudzis Gints un gadu jaunākais Sentis esot piedāvājuši viņam iegādāties mobilo telefonu "Nokia 3310" ar lādētāju. Taču, tā kā sakaru ierīcei nebija nekādu dokumentu par izcelsmi un piederību, vīrietim radās aizdomas, ka telefons ir zagts. Visi trīs jaunieši nogādāti Valsts policijā, kas noskaidros viņu saistību ar iepriekš reģistrētām telefonu zādzībām.