Kurzemes Vārds

08:22 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Topošie pavāri demonstrē savas prasmes

Lāsma Ģibiete

Katru gadu daudz neparastu, bet garšīgu lietu pagatavo 48.arodvidusskolas ēdnīcā, jo topošie pavāri rāda praktiskās iemaņas virtuves mākslā. Arī šogad skolā gāja karsti, jaunie speciālisti gan cepa, gan vārīja, lai klātesošajiem galdā celtu pašus labākos ēdienus, ko viņi skolas gados iemācījušies pagatavot. Pirmajā praktisko pārbaudījumu dienā galvenokārt gatavoja zupas, bet otrajā deserta ēdienus. Lielu uzmanību un atzinību izpelnījās daudzās tortes un kūkas, kas, noliktas cita pie citas uz gara galda, kārdināja pasniedzējus un pašus jaunos meistarus. Dažas bija izveidotas ļoti neparastās formās – kā krokodils un kaķītis. Komisijas pārstāvji pirms vērtējuma izlikšanas audzēkņu pagatavotos ēdienus arī degustēja.

Liepājnieki visvairāk pieprasīto mūziķu skaitā

Kompānija "Mikrofona ieraksti" apkopojusi pirmā pusgada pārdošanas apjomus, un desmit visvairāk pārdoto albumu vidū ir trīs Liepājas mūziķu ieraksti, turklāt dueta "Fomins un Kleins" disks "Dzimis Latvijā" un grupas "Tumsa" albums "1 000 000 it nekā" ierindojušies pirmajās divās vietās. Vēl visvairāk pieprasīto ierakstu desmitniekā ir grupas "Līvi" nesen izdotais albums "Pāri visam", kas ieņem piekto pozīciju. Bet kompānija atzīmē, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem krasi krities kopējais pārdoto albumu skaits. Tostarp izdots Fomina un Kleina šā gada Eirovīzijas konkursa kompozīcijas "Dziesma par laimi" singls, kurā apkopotas deviņas dažādas kompozīcijas versijas – latviešu, igauņu, lietuviešu, poļu, krievu, ukraiņu, somu un citās valodās.

Apsveikums par apbalvojuma saņemšanu

Liepājas sadraudzības pilsētas Gdiņas mērs Vojceks Ščureks un pilsētas padomes priekšsēdētājs Staņislavs Švabsks atsūtījuši apsveikuma vēstuli Liepājai sakarā ar Eiropas Padomes Goda karoga piešķiršanu, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone. "Mēs esam ļoti priecīgi, ka Eiropas Padome ir atzinusi jūsu sasniegto un jūsu ieguldījumu Eiropas integrācijas un vienotības idejas attīstīšanā ne tikai jūsu valstī, bet arī Baltijas jūras reģionā," teikts vēstulē. Goda karogs ir balva liepājniekiem par Eiropas vienotības idejas izplatīšanu un starptautiskās sadarbības aktivitātēm. Svinības par godu karoga pasniegšanai notiks 24.jūlijā pulksten 16 pie Pedagoģijas akadēmijas. Liepāja ir pirmā Latvijas pašvaldība, kurai piešķirts šis augstais EP apbalvojums.

Pēc 50 gadiem satiksies Mākslas skolas absolventi

Tas bija 1954.gada 30.jūnijā, kad Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas durvis aizvēra 36 audzēkņi: keramiķi, tēlnieki, rokdarbnieces, šuvējas, audējas, dzintara, metāla un ādas apstrādātāji, grāmatsējēji. Kā "Kurzemes Vārdu" informēja viena no bijušajiem Austra Janševska-Ulrinkena, astoņi no šā izlaiduma jau atdusas Apklusušo mūžu dārzā, bet pārējie strādā un darbojas gan Rīgā, gan pie skaistās Ventas rumbas, gan Tukumā un Ventspilī, gan Vidzemes un Kurzemes jūrmalā. Daļa no viņiem savu mūžu saistījusi ar apgūto specialitāti, jo tādi pedagogi un mākslinieki kā P.Stepiņš, E.Ošele, H.Lauva. K.Lejnieks un citi deva labu ceļamaizi. Draudzība un interese citam par citu šos cilvēkus kopā saturējusi vairākus gadu desmitus, un tādēļ sestdien, 10.julijā, pulksten 10 visi tiek aicināti uz tikšanos bijušajās audēju darbnīcās, Peldu ielā 17.

Būs krāsains vides mozaīku ansamblis pludmalē

No 19. līdz 24. jūlijam starptautiska jauniešu vides projekta "Vides mozaīku ansamblis Liepājas Jūrmalas parkā" laikā abpus takai uz jūru pie Glābšanas stacijas mūsu pludmales objektus papildinās krāsains vides mozaīku ansamblis. Tas būs aizsākums iecerētajai "Takai uz jūru". Mūsu pilsētas un citu valstu jaunieši sadarbībā ar Liepājas Mākslas vidusskolas stikla māksliniecēm Solvitu Bruži un Ivetu Brenci veidos krāsainas mozaīkas uz betona apmales abpus takai uz jūru, kur parasti mīl apsēsties un atpūsties pludmales apmeklētāji. Atbilstoši 9.jūnijā noslēgtajam līgumam ar Pilsētas domi, SIA "Fazer" maiznīca "Druva" šā projekta realizācijas pirmajam posmam pārskaitījusi 1000 latu, bet firma cer, ka ziedojumus, piedaloties maiznīcas tirdzniecības akcijā, dos arī paši liepājnieki, lai šobrīd varētu savākt nepieciešamos 3000 latu. Šī vides projekta kopējās izmaksas varētu būt ap 40 000 latu. Būvniecības kopējais projekts vēl tiek izstrādāts un, iespējams, tiks nodots sabiedriskai apspriešanai.

Pludmalē ūdens tīrs

Sabiedrības veselības aģentūra veikusi peldvietu ūdens pārbaudi Latvijas jūras piekrastē, arī Liepājas rajonā. Peldvietu ūdens kvalitāti pēc laboratoriskiem izmeklējumiem novērtē speciālisti, lai pasargātu peldētājus no infekcijas slimībām, ko var izraisīt kvalitātes normām neatbilstošs ūdens. Viņi snieguši atzinumu, ka Liepājas pludmalē – gan dienvidrietumu piekrastē, gan pie "Daugavas" stadiona – peldēties ir atļauts. Ūdens kvalitātes pārbaudes izdara divas nedēļas pirms peldsezonas sākuma un turpina visu sezonu. Turpmāk jūras peldūdens kvalitāti pārbaudīs reizi divās nedēļās.

Uz tehnisko apskati, iepriekš piesakoties

Sakarā ar to, ka vasarā pie SIA "Scantest" tehnisko apskašu stacijas Grobiņā mēdz veidoties garas automašīnu rindas, lai izietu ikgadējo obligāto tehnisko apskati, CSDD Liepājas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Arnis Jekste aicināja autovadītājus izmantot iepriekšēju pierakstīšanos uz apskati. Piezvanot pa tālruni 3490670, autovadītāji var rezervēt sev vietu uz tehnisko apskati noteiktā laikā. Katrā stundā tiek pierakstīta viena vieglā automašīna, kā arī viena smagā automašīna vai autobuss. "Laikus piesakoties pa tālruni uz tehnisko apskati, autovadītājiem nebūs jāpavada laiks rindā, ja tāda būs izveidojusies pie tehnisko apskašu stacijas," piebilda A.Jekste.

Policijas kukuļņēmēji – uz tiesas sola

Kurzemes Apgabaltiesa izskatīšanai saņēmusi krimināllietu pret diviem Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļas darbiniekiem, kuri aizturēti uz aizdomu pamata par kukuļņemšanu. Izmeklēšanā noskaidrots, ka inspektori Dzintars A. un Jānis A. pieprasījuši no kāda autovadītāja 100 latu lielu kukuli, lai tas varētu izvairīties no administratīvā pārkāpuma protokola par braukšanu dzērumā. Pašlaik vēl nav noteikts konkrēts datums, kad abi bijušie policijas inspektori sēdīsies uz apsūdzēto sola.