Kurzemes Vārds

13:34 Ceturtdiena, 13. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Zirgu tūrisms vairs nav eksotika

Igors Bobrovs

Zirgu sporta bāzes "Favorīts" ganāmpulkā kārtējais papildinājums pat divkāršs: nesen Holandē iegūtajai skotu ponija ķēvei Džekijai pirms nedēļas piedzima mīlīgā Tutsija. Kamēr mazulīte skraidelē svaigā gaisā, māmiņa īpašos sedlos vizina bērniņus. Visi apmierināti.

Pirms gada dzimušie Feličita, Arabika un Ramzess pagaidām slaistās bez darba. Sedlus viņiem neredzēt vēl divus gadus – nav paredzēts, baudi savu zirga dzīvi. Tikai Arabiku pievīla ziņkāre: viņa nolēma iepazīties ar govi, bet tai nebija noskaņojuma. Protams, ragi, saprotiet paši. Arī simboliskā zoodārza iemītnieku skaits palielinājies par diviem jēriņiem un kazlēnu, bet viesus sagaida krāšņais Pēteris Pirmais, šejienes putnu pavēlnieks.

Viens no "Favorīta" izveidošanas iniciatoriem Romāns Popovs piebilda, ka agrāk vairāk orientējušies uz bērnu sportu, taču tagad palielinājies pieprasījums arī pieaugušo vidū. Nesen bāzē ciemojās zviedri, viņiem visai populārs ir eksotiskais zirgu tūrisms, viņi atveduši sev līdzi veselu lērumu ekipējuma un pāris dienās uz mūsu zirgiem apbraukājuši 200 kilometru pa Kurzemes pludmalēm un taciņām.

Starp citu, "Favorīts" būtībā ir vienīgā vieta Kurzemē, kur iznomā zirgus. Pārējie dod priekšroku sportam. Iznomājamos zirgus audzina tā, lai garantētu pilnīgu paklausību jebkuram, lai dzīvnieks neiedomātos nejauši iespert. Starp citu, apdrošināšanas maksa iekļauta summā, no kuras vēlas šķirties pajādelēt gribētājs.

Tā kā bāze ir ar sporta ievirzi, tad arī sacensībām pievērš vajadzīgo uzmanību. Parasti zemāk par piekto vietu "Favorīts" nav noslīdējis. Šajā sezonā ieplānots piedalīties visos pasākumos. Iegādāts īpašs treilers, kurā zirgi var visai komfortabli pārvarēt dažādus attālumus. Eiropārmaiņas zirgu audzētājus pat iepriecina: tagad zirga pase pārspēs autovadītāja apliecību krāšņuma un aizsardzības ziņā. Ko tur runāt par zirgiem, tagad "Favorītā" katram, piedodiet, aunam ir savs personas kods.