Kurzemes Vārds

09:30 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Masku izstāde Liepājas pārstāvniecībā

Pēc nepilnām trim nedēļām, 24.jūlijā, arī Liepājā sāksies karnevāla laiks, un festivāla "Caines beach party" ietvaros notiks pirmais Pludmales karnevāls mūsu pilsētā. Liepājnieki tam gatavojas jau no pērnā gada novembra, kad pēc mākslinieces Andras Pelnas iniciatīvas notika karnevāla radošās darbnīcas, kurās varēja piedalīties un izveidot savu masku jebkurš liepājnieks. Tad Latviešu biedrības nama telpās divās darba grupās 24 cilvēki vecumā no 16 gadiem izveidoja cits vienu masku, cits vairākas. Savā pieredzē ar liepājniekiem dalījās masku meistars Fabio Momo no Venēcijas. Liepājnieku vērtējumam tika izvirzītas visas izveidotās maskas, un šobrīd Liepājas pārstāvniecībā Rīgā var aplūkot vairāk nekā 30 oriģinālas maskas, arī liepājnieku vērtējumā pirmās trīs vietas ieguvušās.

Apskati veikt nevarēs

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas Liepājas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Arnis Jekste, sakarā ar starptautiskā autorallija "Kurzeme – 2004" norisi 9.jūlija rīta pusē apmeklētāji nevarēs veikt automašīnu ikgadējo tehnisko apskati SIA "Scantest" tehnisko apskašu stacijā Grobiņā. No pulksten 8.30 līdz 14.15 apskašu stacijā notiks tehniskā kontrole tikai sporta automašīnām, kas piedalās rallijā, tāpēc apmeklētāju pieņemšanu atsāks no pulksten 14.15 un turpinās līdz 17.

Atsaka krimināllietu par kaušanos Beberliņos

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki nolēmuši neierosināt krimināllietu par gadījumu, kad Beberliņu atpūtas vietā sakāvās Jūras spēku kuģa "Virsaitis" komandas locekļi ar vietējiem iedzīvotājiem. Policijas preses sekretāre Egita Guseva skaidroja, ka atteikuma galvenais pamats ir tāds, ka abas puses atteikušās rakstīt iesniegumus, līdz ar to notikušajā nevar saskatīt noziedzīga nodarījuma pazīmes. Tomēr šis lēmums vēl nav galīgs, ja šajās dienās tomēr tiks saņemta kāda sūdzība, tad prokurors var aicināt lietu ierosināt.

Bardi ciemojās Ludzā

Ludzā trīs dienu garumā notika Latvijas bardu dziesmu festivāls, jau trešais pēc kārtas. To vadīja bardu asociācijas priekšsēdētājs rīdzinieks Jurijs Tihomirovs. Šoreiz festivālā piedalījās 30 pārstāvji no deviņām pilsētām. Liepāju šajā interesantajā sarīkojumā pārstāvēja trīs savu dziesmu izpildītāji – Nadežda Tihomirova, Olga Paulauskiene un Genadijs Nevmeržickis,. Visi trīs mums ir pietiekami labi pazīstami un uzstājas visai bieži. N.Tihomirova pastāstīja, ka delegācija atgriezusies ar jaukiem iespaidiem. Festivālā nav raisījusies sacensība, bet dziesmas skanējušas nepārtraukti gan ezera krastā, gan pilsētas estrādē. Izdevies tikties ar kolēģiem, pārrunāt turpmāko rīcības programmu.

Izdaiļos "Daugavas" stadiona žogu

Adventistu draudzes locekļi projekta "Mācies sauli, kukainīt..." ietvaros no 24.jūlija paredz apgleznot "Daugavas" stadiona dienvidu puses žogu 60 metru garumā, kas atrodas pretī palīgstadionam. Projektam skices veidojuši mākslinieks Imants Liepiņs un dizainers Juris Pasternaks. Apgleznošanas darbos Mākslas vidusskolas pasniedzēju vadībā piedalīsies Bērnu nama audzēkņi, kā arī būs aicināti visi pilsētas iedzīvotāji, kam patīk gleznot. Kā atzina projekta vadītāji Inga un Guntars Goldbergi, nākamajā gadā iecerēts projektu turpināt un izdaiļot vēl daļu žoga. Projekts saskaņots ar Pilsētas domi.

Jaunliepājas mājdzīvniekus vakcinēs bez maksas

Vides fonds piešķīris 500 latu mājdzīvnieku bezmaksas vakcinācijai Jaunliepājā. Tur dzīvojošie vientuļie pensionāri, maznodrošinātie iedzīvotāji, visu grupu invalīdi un bērni invalīdi, uzrādot apliecību vai maznodrošinātā statusu apliecinošu dokumentu, savus dzīvnieciņus var vakcinēt par brīvu. Finansējums piešķirts pēc tam, kad 14.jūnijā pašvaldība saņēma Pārtikas un veterinārā dienesta Liepājas pārvaldes rīkojumu par pasākumiem, kas veicami trakumsērgas apdraudētā pilsētas rajonā – Jaunliepājā. Karantīnas rajona robežas ir teritorija starp Karostas kanālu, Cukura ielu, Liepājas ezeru, Tirdzniecības kanālu un Baltijas jūru. Liepājas pārvaldes rīkojums par karantīnu un drošības pasākumiem ir spēkā trīs mēnešus. Šajā laikā trakumsērgas skartajā rajonā aizliegts rīkot mājdzīvnieku izstādes, sacensības un citus pasākumus ar dzīvnieku piedalīšanos.