Kurzemes Vārds

12:36 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pazudušie makšķernieki nogādāti krastā
Andrejs Rjabcevs
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka glābējiem izdevies krastā nogādāt divus pazudušos makšķerniekus, kuru meklēšana tika izsludināta otrdienas vakarpusē.
Jau rakstījām, ka otrdien ap pulksten 19.30 VUGD Liepājas brigādē tika saņemts zvans no mobilā tālruņa un kāds vīrietis lūdza glābēju palīdzību, jo kopā ar savu draugu viņi pamazām slīkstot Liepājas ezerā. Vīrietis stāstīja, ka viņi atrodoties piepūšamā gumijas laivā, no kuras izplūst gaiss, tāpēc ilgi uz ūdens nespēšot noturēties. Vīrieši paspēja pa tālruni pateikt, ka pārsēdušies citā laivā, taču arī tās stāvoklis esot kritisks un saviem spēkiem līdz krastiem viņi netiks. Vēlāk nelaimē nonākušo zvejnieku mobilajam telefonam izlādējās akumulators un glābējiem ar cietušajiem vairs nebija iespējams sazināties.
Pēc trauksmes signāla saņemšanas nekavējoties glābšanas darbos iesaistījās gan VUGD speciālisti, gan arī policisti, kas apsekoja ezera krastu cerībā ieraudzīt kaut kur laivu ar nelaimē nonākušajiem vīriešiem. Kā vakar stāstīja ugunsdrošības inspektore Rita Seļezņeva, glābēju darbu ezerā ļoti apgrūtinājis tas, ka ūdenstilpe ir stipri aizaugusi ar niedrēm, līdz ar to nav brīvi pārskatāma. Pēc vairāku stundu meklējumiem glābēju darbs vainagojās ar panākumiem, jo ezerā tika sastapti divi meklējamo zvejnieku draugi, kuri mācēja aptuveni norādīt nelaimes vietu.
Pulksten 21.54 glābēji no savas motorlaivas pamanīja niedrēs slīkstošo zvejnieku briesmu karogu – augstu paceltu spilgtu kreklu. Pēc dažām minūtēm glābēji jau bija piekļuvuši zvejnieku laivai un izglāba Guntaru Š. un Ivaru M.

Aiziet ar visu bērnu
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Operatīvās vadības dienestā otrdien ap pulksten 22 vērsās kāda jauna sieviete, sūdzoties par sava faktiskā vīra nelikumīgajām izdarībām. 1984.gadā dzimusī Jūlija R. policistiem skaidroja, ka vakarā savā mājoklī, Ģenerāļa Baloža ielā 27, sastrīdējusies ar faktisko vīru Romānu D., kas dzimis 1977.gadā. Vīrietis strīda karstumā paņēmis nepilnu gadu veco kopīgo dēlu Danielu un aizgājis no mājām. Ejot projām, vīrietis paziņojis, ka sieviete savu bērnu vairs nekad neredzēšot, tāpēc arī Jūlija kļuvusi tik satraukta un meklējusi palīdzību pie likuma sargiem.
Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva atzina, ka pašlaik noskaidro apstākļus un policisti meklē gan mazuli, gan arī viņa tēvu. Uzklausot abu pušu viedokļus, oficiālā laulībā nereģistrētajam pārim tiks ieteikts, kurās instancēs vērsties, lai oficiāli noteiktu Daniela turpmāko likteni.

Saviem spēkiem aizstāvas pret uzbrucējiem
Otrdien vēlā vakarā, pulksten 22.45, pie Jūrmalas parkā dežurējošiem Pašvaldības policijas darbiniekiem vērsās kāds jaunietis, sūdzoties par laupītāju uzbraukumu. Viņš stāstīja, ka pie viņa un vēl diviem puišiem pienākuši nepazīstami vīrieši, kuri gribējuši atņemt velosipēdu un citas mantas. 13 līdz 15 gadu vecie pusaudži nav apjukuši, bet gan rīkojušies ļoti pārdomāti – divi puiši metās pie blakus esošā žoga, no kurienes atrāva dēli, ar ko aizstāvēties pret uzbrucējiem, savukārt vēl viens puisis skrēja meklēt palīdzību pie likuma sargiem.
Kad notikuma vietā ieradās Pašvaldības policijas kārtībnieki, uzbrucēji jau bija nobijušies un aizbēguši kāpu virzienā, taču tālu netika. Jau drīz policisti vienu no aizdomās turamajiem uzbrucējiem notvēra, paslēpušos kāpās. Pusaudži atpazina, ka 1979.gadā dzimušais Mareks Š. ir viens no laupītājiem, tāpēc viņš nogādāts Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē. Abu pārējo uzbrucēju pazīmes un personas dati ir zināmi, tāpēc tagad atliek viņus atrast un nogādāt policijā. Par notikušo ir ierosināta krimināllieta par laupīšanu pēc Krimināllikuma 176.panta.

Atrod nelikumīgi glabātu bisi
Uz aizdomu pamata par ieroča nelikumīgu glabāšanu, Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Aizputes Policijas iecirkņa darbinieki Dunalkas pagastā aizturējuši kādu vīrieti. Veicot pārbaudi Pagastmāju kartupeļu laukā, policijas darbinieki atraduši bisi, kas pieder 1956.gadā dzimušajam Jurim N. Tā kā pašlaik vēl ir grūtības ar ieroča atpazīšanu, atradums tiks nosūtīts uz Iekšlietu ministrijas Ekspertīžu centru Rīgā, kura speciālisti izvērtēs, vai to var uzskatīt par šaujamieroci un vai tā īpašniekam ir piemērojams sods par neatļautu ieroča glabāšanu. Pašlaik vēl noskaidro lietas apstākļus.