Kurzemes Vārds

06:40 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Iebildumi rodas no nezināšanas

ANDRIS GRIĢIS, SIA "Griģis un Co" īpašnieks

No kā rodas smakas? No utilizācijas, tas ir, pārstrādājot kaulus un citus atkritumus. Tādas lietas šeit nenotiks, tāpēc smaku vienkārši nevar būt. Tieši līdzās gaļas pārstrādes ceham un ieplānotajai kautuvei tiek būvēts arī jauns firmas birojs, kur man pašam būs kabinets. Jautājums: vai es sev būvētu biroju, kur tik šausmīgi smirdēs? Nezinu, kā ir ar naftas termināļiem, bet pārtikas ražošanā ir vienkārši: ja neizpildi veterinārās prasības, ar to pašu brīdi vairs strādāt nevari.

Es saprotu, ka cilvēkiem Gaļas kombināts un lopkautuve asociējās ar veco Kolhoznieku ielu, kur kilometriem garās rindās stāvēja ar cūkām un govīm piekrautas mašīnas, smirdēja, kvieca utt. Taču šajos laikos tā neviens nestrādā. Cauri pilsētai lopi tiek vesti katru dienu. Vai kāds ir pamanījis, ka tā notiek?

Atgriežoties pie vēstures, daudzi vecie liepājnieki apstiprinās to, ko tūlīt teikšu: Ulmaņlaikā vairākas dienas nedēļā uz dažām stundām tika slēgta satiksme pāri kanālam, jo uz kuģiem tika dzītas tūkstošiem cūku, kuras pēc tam nogādāja Anglijā. Angļi par cūkām maksāja zeltā, un neviens neteica, ka smird. Tagad cūku pārvadāšanai ir specializēts transports. Piemēram, mēs visi esam braukuši ar autobusu "Neoplan", kurā ir tualetes. Vai no tām kaut kas tek ārā? Arī no cūku pārvadāšanas transporta ārā netek neviena pile. Pēc lopu nogādāšanas kautuvē mašīna uzreiz tiek izmazgāta. Šādā veidā lopi tiek pārvadāti arī Vācijā. Ja tas nebūtu droši, tad visi autobāni būtu vienos mēslos.

Kāpēc iecerētā kautuves būvniecības vieta tiek saukta par pilsētas centru? Tad jau arī Metalurgu var nosaukt par pilsētas centru. Šķiet, ka par pilsētas centru nosauc vietu, kuru attiecīgā brīdī ir izdevīgi par tādu saukt. Vecās ratiņrūpnīcas teritorija atrodas rūpnieciskā zonā. Tepat līdzās ir sērkociņu fabrika un mēbeļu rūpnīca. Šī teritorija derīga tikai ražošanai, ne dzīvojamiem namiem.

Manuprāt, iebildumiem pret kautuves būvniecību pamatā ir cilvēku nezināšana. Viņi atceras, kā bija, un domā, ka tā būs atkal. Informācija par kautuvi pieejama arī bārā "Četri kausi", kur darbinieks uzklausa un sniedz skaidrojumus katram, kurš par to interesējas. Un pieredze rāda, ka, saņemot atbildes uz visiem jautājumiem, cilvēku attieksme mainās.