Kurzemes Vārds

15:22 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Informātikas skolotāji mācās un atpūšas

Vakar Pāvilostā beidzās trīs dienu nometne informātikas skolotājiem. Darbam noderīgas zināšanas ieguva pedagogi no Liepājas rajona, Madonas, Tukuma, Kuldīgas pilsētām un rajoniem.

Liepājas rajona Informātikas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Dace Tomsone pastāstīja, ka uz nometni bija atbraukuši 36 pedagogi. Informātikas skolotāji kopā sanāk jau astoto gadu, ar katru reizi dalībnieku pulciņš palielinoties. D.Tomsone teica, ka šādos pasākumos kolēģi var apspriest problēmas, ar kādām jāsaskaras informātikas skolotājiem. Uzturoties nometnēs, pedagogu starpā jau izveidojusies cieša draudzība, tādēļ arī ikdienā viņi savstarpēji kontaktējas un dalās pieredzē. "Tas ir ļoti svarīgi, jo skolā parasti ir tikai viens informātikas pasniedzējs un viņam nav ar ko konsultēties," norāda D.Tomsone.

Liepājas rajona Informātikas skolotāju metodiskā apvienība bija parūpējusies, lai trijās dienās skolotāji iegūtu pēc iespējas daudzveidīgākas zināšanas un iemaņas. Pirmajā dienā skolotāji apsprieda informātikas mācības ieviešanu skolās un uzklausīja ieteikumus, kā būtu jāveido metodiskie materiāli. Skolotājiem sniegtas arī zināšanas par piektās klases bērnu psiholoģiskajām un fizioloģiskajām īpatnībām, jo no šīs klases bērni sāk apgūt datora lietošanu.

Skolotāji varēja izpausties arī radoši, piedaloties darbnīcā "Mēs dziļi sirdī mākslinieki…", kurā katrs apgleznoja līdzi paņemtos stikla traukus. No skolotāju izgatavotajiem mākslas darbiem izveidoja arī izstādi. Viena no interesantākajām nodarbēm bija safotografēto bilžu un video materiālu apstrāde. Lai labāk iepazītu ostas pilsētu, nometnes dalībniekiem bija sarūpēta ekskursija gida pavadībā, arī izbraukums ar kuģīti. Informātikas skolotāji vienojās arī par nākamo tikšanās vietu – tā paredzēta Tukuma rajonā.