Kurzemes Vārds

13:40 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sakas grīvā uzcels Baltijā vērienīgāko jahtu ostu

Pēteris Jaunzems

Ir pamats cerēt, ka jau tuvākajā laikā zēģeļlaivu piestāšanas iespējas Pāvilostas ostā kļūs ievērojami plašākas, jo SIA "Ziemeļeiropas jahtu aģentūra "Rietumu krasts"" stājusies pie ostas izbūves, plānojot ieguldīt savā projektā aptuveni miljonu latu.

Kā "Kurzemes vārdam" pastāstīja Pāvilostas ostas pārvaldnieks Zigmunds Smirnovs, līgums ar Rīgā reģistrēto firmu noslēgts jau pagājušajā gadā, jo dažos gados esot kļuvis skaidrs, ka līdzšinējā jahtu piestātne vairs ilgi nespēs apmierināt aizvien lielāko pieprasījumu un tūrisma plūsmu. Jahtu ostas būvei viņi izraudzījušies Sakas upes kreiso krastu tieši pretī tai zēģeļkuģīšu piestātnei, kas jau vairākus gadus pastāv un darbojas. Ieceru realizēšanu nedaudz aizkavējis detālplānojums, taču pats ostas celtniecības projekts jau esot gatavs un tuvākajā laikā, proti, jau šomēnes sākšoties rievsienas izbūve.

Pārvaldnieks atzina, ka firmas nodomi Pāvilostas mērogiem ir vērienīgi, kaut gan šis vērtējums, viņaprāt, esot visai relatīvs, jo osta projektēta līdz 30 jahtu uzņemšanai. Turklāt jāņem vērā fakts, ka darbi noritēs vairākās kārtās. Jāpiebilst, ka upes kreisajā krastā iepretī Ostas pārvaldei jau apņēmīgi darbojās arī zvejas un zivju pārstrādes uzņēmums SIA "N Stars", kas šeit ierīkojis kuģu remontbāzi.

Ziemeļeiropas jahtu aģentūra "Rietumu krasts" savukārt paredzējusi nodrošināt jahtu servisu, ziemošanu un remontdarbus. Šim nolūkam tikšot uzbūvēta slipe, viesnīca, kur apkalpēm uzturēties laikā, kad burukuģiem notiek labošanas darbi, kā arī informācijas un mācību centrs. Ostas projekta īstenotājiem esot doma izveidot arī nelielu sporta kompleksu, kas sevī ietvertu tenisa laukumu. Presē izskanējusi informācija, ka firma paredz būvēt arī degvielas uzpildes staciju kuģiem un jahtām, kuras celtniecībā firma cerot sadarboties ar Pāvilotas Ostas pārvaldi. Tādējādi kopumā projekts varētu izmaksāt aptuveni miljonu latu. Tā autors esot SIA "Jūras projekts", bet būvniecību veiks SIA "BGS". Sākumā paredzēts izmantot kredīta līdzekļus, bet vēlāk domāts piesaistīt arī Eiropas Savienības strukturālo fondu finansējumu.

Ziemeļeiropas jahtu aģentūra "Rietumu krasts" centienus tikai pozitīvi vērtējot Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons. Ekspresintervijā "Kurzemes Vārdam" viņš teica, ka Ostas pārvaldes noslēgtais līgums vērtējams kā ļoti nopietns. Tas esot pats vērienīgākais jahtu ostas izbūves projekts visas trīs Baltijas valstīs. Nozīmīgi vērtējama arī iecere nodrošināt jahtu ziemošanu, jo Baltijas jūras austrumu krastā, cik viņam zināms, tāds piedāvājums ir deficīts. Par to, ka firma ir apņēmības pilna strādāt, liecinot projekts, kas jau ir gatavs, arī būvatļauja esot saņemta, un praktiskie darbi var sākties kuru katru brīdi. Cik viņam zināms, rīdzinieki vienojušies par sadarbību arī ar firmu, kas upes krastā dzīs pāļus.

Uldis Kristapsons uzsvēra, ka osta dos jaunas darba vietas un radīs labvēlīgu vidi ne tikai tūrisma, bet arī piekrastes zvejniecības attīstībai, kas protams, priecējot.