Kurzemes Vārds

19:43 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Dāvinājums Jāņa Lādīša fotomuzejam
Pirms diviem gadiem personālo fotoizstādi Latviešu biedrības namā Liepājā sarīkoja Štutgartes fotogrāfs Gerhards Kīns. Toreiz, piedaloties fotogrāfiju ekspozīcijas atklāšanā, viņš iepazinās ar senās fotoaparatūras un literatūras kolekcionāru Jāni Lādīti, kā arī apmeklēja viņa muzeju. Redzētais bija atstājis paliekošu iespaidu uz vācu fotogrāfu. Tāpēc šovasar, atkal apmeklējot mūsu pilsētu, viņš tūdaļ sameklējis domubiedru un kolēģi, lai pasniegtu dāvinājumu muzejam. Kā pastāstīja Jānis Lādītis, tā bija smaga kaste, ko atvedis štutgartnieks. Atverot to, muzeja veidotājs esot atradis vērtīgu papildinājumu kolekcijai. Tur bijuši gan fotoaparāti, gan objektīvu un kondensatoru lēcas, gan citi piederumi. Tas viss lieliski iederēšoties kopainā, kaut gan Jānis Lādītis nevarot un nevarot sagaidīt brīdi, kad seno fototehniku un literatūru atkal varēs ieraudzīt skatītāji, jo patlaban tā atrodas Liepājas muzejā, bet nav izkārtota apskatīšanai.

Jūras svētkos izgaismos Jauno tiltu
Sestdien Jūras svētku laikā Liepājā paredzēts izgaismot vēl vienu tiltu pāri pilsētas kanālam – Jauno tiltu. Līdz ar to abi tilti veidos apgaismojuma kompozīciju Liepājas karoga krāsās – zaļā un sarkanā. Arī Neptūnam vakarā, ap pulksten 23, paredzēts izgaismot ceļu no jūras līdz Liepājas ezeram – no Tramvajtilta līdz Jaunajam tiltam. Kā informēja projekta idejas autors, pilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs, Jaunā tilta betona laidumi tiks izgaismoti sarkanā krāsā. Tādējādi būs noslēgta izgaismojuma kompozīcija Liepājas krāsās – vecais tilts ar zaļu joslu, jaunais – ar sarkanu. Abi tilti diennakts tumšajās stundās būs redzami gan no ostas, gan ezera puses. Jāatgādina, ka pagājušajā vasarā pirmo reizi tika izgaismota Vecās ostmalas promenādes strūklaka un Tramvajtilts. Līdz ar to tiek turpināta pilsētas izgaismošanas koncepcijas īstenošana – tā paredz izgaismot arī baznīcu torņus, pilsētas parkus, laukumus un sabiedrisko ēku fasādes.

Artas Dumpes un Vijas Bernātes kopizstāde
Sestdien pulksten 11.30 muzeja filiālē "Liepāja okupāciju režīmos" intriģējošu kopizstādi "Retrospekcijas" atklās divas lieliskas mākslinieces – tēlniece Arta Dumpe un keramiķe Vija Bernāte. Abas kādreizējās kursabiedrenes, Liepājas Lietišķās mākslas skolas audzēknes, bet tagad pieredzes bagātās mākslinieces nolēmušas ar izstādi uzrunāt savus senos un tagadējos draugus un savus cienītājus. Abu mākslinieču likteņos ir gan daudz kopēja, gan arī katrai savs mākslas ceļš. Arta Dumpe kopš Mākslas akadēmijas beigšanas kļuvusi par vienu no vadošajām latviešu tēlniecēm, savukārt keramiķe Vija Bernāte, apveltīta ar tēlnieces dotībām, vēlākos gados atradusi savu izpausmes veidu mākslā, proti, pamatā no baltā māla veidojot keramikas glezniņas un sienas dekorus.

Studentu dziedošajā pulkā – arī koris "Atbalss"
Liepājas Pedagoģijas akadēmijas sieviešu koris "Atbalss" kopā ar savu diriģenti, LPA asociēto profesori Ilzi Valci un kormeistari Ievu Tālbergu arī gatavojas piedalīties trīs Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos "Gaudeamus XIV", kuri notiek nedēļas nogalē Rīgā. Koristes iestudējušas dziesmas latviešu, lietuviešu un igauņu valodā. Līdzi tiek ņemti gan suitu tautas tērpi, lai piedalītos svinīgos sarīkojumos, kā arī T-krekliņi ar LPA simboliku jauniešu pasākumiem. Kora diriģentei Ilzei Valcei uzticēts gods arī diriģēt dažas kopkora dziesmas.

Nometnē, kurā mācās runāt latviski
Pāvilostā risinās Latviešu valodas apguves valsts programmas ar fonda "PHARE" projektu organizēta latviešu valodas apguves nometne bezdarbniekiem. To vada LAT2 skolotāja Irina Rozentāle, valodu māca LAT2 skolotājas Līga Talberga un Aija Stanke. Nometnes dalībniekiem ir dota iespēja dzīvot latviskā vidē, piedalīties interesantās nodarbībās, kā piemēram, dzintara slīpēšanā, koka un stikla apgleznošanā un citas, apskatīt un iepazīt Pāvilostu un tās apkārtni. Paredzētas arī ekskursijas uz Ventspili.

Grupa "Tev un man" priecē Bavārijas klausītājus
Bērnu un jauniešu popgrupas "Tev un man" dalībnieki kopā ar savu vadītāju Igetu Gaiķi un vecākiem bija devušies uz Vāciju. Grupa Bavārijā sniedza trīs koncertus. Ambergā, veco ļaužu pansionātā, dziedātāji iepriecināja klausītājus ar tautas dziesmu programmu. Bērni vedināja klausītājus iesaistīties dziedāšanā, kas viņiem patika. Liepājnieki iepazīstināja vāciešus ar mūsu Jāņu dziesmām un saulgriežu svinēšanas tradīcijām. Rēgensburgā notika viduslaiku svētki, un grupas "Tev un man" uzstāšanās bija ieplānota tieši pēc pilsētas mēra uzrunas svētku viesiem. Bērniem bija arī ekskursijas un iepazīšanās ar Bavārijas skaistākajām vietām.

Izbeigs darba attiecības ar Liepājas teātra direktori
Vakar, 8.jūlijā, Pilsētas domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu izbeigt darba attiecības ar pašvaldības uzņēmuma – bezpeļņas organizācijas "Liepājas teātris" direktori Marutu Pāvelsoni.
Lēmums pieņemts, pamatojoties uz darba devēja – pašvaldības un darba ņēmēja – Marutas Pāvelsones savstarpēju vienošanos par darba tiesisko attiecību izbeigšanu. Domes lēmumā teikts, ka darba attiecības ar M.Pāvelsoni tiks pārtrauktas no 2.augusta. Pieņemot lēmumu, deputāti atzīmēja, ka Maruta Pāvelsone ir pelnījusi domes atzinību par veiksmīgu darbu teātra saimniecības sakārtošanā un Liepājas teātra ēkas labiekārtošanā un uzturēšanā.

Nacionāldemokrāti protestē pret policiju

Lai paustu savu viedokli par policijas darbinieku rīcību, kuras dēļ, pēc akcijas rīkotāju domām, vardarbīgi un prettiesiski pirms aptuveni diviem mēnešiem aizturēja Latvijas Nacionāli demokrātiskās partijas Liepājas nodaļas līderi Jevgēņiju Osipovu, vakar pie Liepājas Pētertirgus galvenās ieejas, netālu no pilsētas un rajona Policijas pārvaldes ēkas, sapulcējās vairāki desmiti aktīvāko partijas biedru. Policijas amatpersonas pašlaik atturas no komentāriem par šo gadījumu, piebilstot vienīgi to, ka akcijas laikā nekādi būtiski likuma pārkāpumi nav konstatēti, līdz ar to arī neesot bijusi nepieciešamība kādam no organizatoriem sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu. Aktivitātes pie Pētertirgus un policijas ēkas bijušas saskaņotas Pilsētas domē.