Kurzemes Vārds

12:17 Piektdiena, 7. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Metalurgi apstādina līderi
Andžils Remess
Vakar Latvijas futbola meistarsacīkšu 2. riņķa priekšpēdējā spēlē "Liepājas metalurgs" savā laukumā tikās ar Rīgas "Skonto" un, tāpat kā dažas dienas iepriekš pret vienu tabulas kaimiņu, guva pārliecinošu uzvaru arī pret tabulas otru kaimiņu - 3:1.
"Liepājas metalurgs": Krucs, Zirnis, Skinderis, Gvildis, Lukašāvičs, Rinkus, Panfjorovs, Soloņicins, Daņilovs, Dobrecovs, Katasonovs (Grebis).
4.min. Dobrecovs – 1:0, 48. min. – 1:1, 57.min. Katasonovs – 2:1, 85.min. Katasonovs – 3:1.
Šī, neapšaubāmi, bija meistarsacīkšu galvenā spēle šajā vasarā, un ne jau tikai tāpēc, ka līderis tikās ar vicelīderi. Spēles iznākumam bija vai nu jāļauj "Skonto" komandai mierīgi turpināt ceļu pretī kārtējam čempiona nosaukumam, vai arī jāsaglabā metalurgiem cerības beidzot nogāzt rīdziniekus no troņa. Taču šī atbildība neuzspieda spēlei piesardzības zīmogu, kā to varēja gaidīt, un droši vien tas notika tāpēc, ka jau pašā sākumā liepājnieki izvirzījās vadībā. Arī spēles tālākajā gaitā no Latvijas un Lietuvas izlases spēlētājiem veidotā "Skonto" aizsardzība bieži plaisāja un vakar rīdzinieki zaudēja vienus vārtus vairāk nekā līdz tam vienpadsmit spēlēs kopā.
Tāpat kā pret ventspilniekiem, arī vakar par spēles galveno varoni kļuva Aleksandrs Katasonovs. Pēc viņa negaidītā raidījuma liepājnieki ieguva tiesības sist stūra sitienu, un visi no trīs tūkstošiem skatītāju vēl nebija ieradušies stadionā, kad Viktors Dobrecovs jau trieca bumbu tīklā. Un Katasonovs bija arī tas, kas otrā puslaika sākumā guva otros vārtus brīdī, kad rīdzinieki bija rezultātu izlīdzinājuši, un šķita, ka tūlīt, tūlīt panāks spēlē lūzumu. Otrie vārti viņus atvēsināja, līdera uzbrukumiem pietrūka asuma un mērķtiecības, un kopš tā brīža nebija šaubu, ka metalurgu uzvara ir tuvāka nekā neizšķirts iznākums. Tāpēc arī Katasonova trešie vārti bija likumsakarīgs punkts spēlē, kurā šoreiz metalurgi bija meistarīgāki par daudzkārtējo čempionu.
Nākamā spēle "Liepājas metalurgam" notiks svētdien Rīgā pret galvaspilsētas vārdā nosaukto klubu, un futbola cienītāju autobuss no "Daugavas" stadiona ceļā uz Rīgu dosies pulksten 14.30. Bet ceturtdien metalurgi Farēru salās aizvadīs pirmo spēli UEFA kausa izcīņā.
Vakardienas pārējās spēles: "Rīga" – "Jūrmala" 1:0, "Ditton"– "Ventspils" 0:8.
1. "Liepājas metalurgs" 13 40–14 29
2. "Skonto" 12 21–5 29
3. "Ventspils" 13 31–16 24
4. "Dinaburga" 12 12–15 17
5. "Ditton" 13 9–27 14
6. "Rīga" 13 13–17 14
7. "Jūrmala" 11 10–14 10
8. "Auda" 11 4–32 0

Rallijs "Kurzeme" uz starta estakādes
Pauls Kaufmanis
Šodien tiks dots starts rallijam "Kurzeme – 2004", kas atšķirībā no pagājušā gada vairs nebūs Eiropas čempionāta posms, tomēr cīņas trasē solās būt ne mazāk aizraujošas. Savu dalību rallijā jau apstiprinājušas 62 ekipāžas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.
Rallijs "Kurzeme" vienmēr ir bijis interesants, un nav pamata uzskatīt, ka šoreiz varētu būt citādi, uzskata viens no sacensību galvenajiem favorītiem Aivis Egle, kurš uzvarēja Latvijas rallija čempionāta iepriekšējā posmā Cēsīs. ""Kurzemes" trase prasa augstu tehnisko meistarību un labu tehnikas sagatavošanu," teica Egle. Par galvenajiem konkurentiem Egle uzskata Ivara Vasaraudža ekipāžu un "N" grupas ieskaitē arī Viktoru Ļebedevu, kuram Liepājas apkārtnes ceļi ir īpaši labi pazīstami. Pārsteigumus varot sagādāt arī viesi no Igaunijas un Lietuvas.
Otro gadu rallijā "Kurzeme" brauks Māris Neikšāns, kas cer uz uzvaru priekšpiedziņas auto klases vērtējumā. "Trase ir interesanta, taču izskatās, ka šogad tā būs vieglāka nekā pirms gada," viņš teica.
Rallija dalībnieki cīnīsies arī par 10 000 eiro balvu fondu, ko sadalīs pēc īpašas formulas, ņemot vērā arī dalībnieku skaitu katrā klasē. Savu simpātiju balvu pasniegs arī rallija atbalstītāji – firma "Siemens".
Rīkotāji arī vēlas padarīt sacensības maksimāli baudāmas skatītājiem, tādēļ līdzjutēji varēs būt liecinieki septiņiem no deviņiem ātrumposmiem. "Veidojot rallija "Kurzeme" trasi, esam domājuši, lai skatītāji no sacensībām redzētu pēc iespējas vairāk," stāstīja rallija direktors Dāvis Kalniņš. "Rallija oficiālajā izdevumā ievietota īpaši skatītājiem gatavota leģenda, pēc kuras varēs vienkārši atrast ceļu no viena skatu punkta uz nākamo."
Sacensības sāksies šovakar ar diviem šova ātrumposmiem pa grants un asfalta ceļu Liepājas pievārtē. Šā ātrumposma norisei uz laiku tiks slēgta Liepājas – Rīgas dzelzceļa līnija, lai vilcieni netraucētu sportistiem forsēt augsto pārbrauktuves uzbērumu. Lielākā trases daļa sportistiem būs jāveic sestdien, kad arī tiks noteikti rallija uzvarētāji. Lielāko daļu ātrumposmu sportisti veiks divreiz.
Autorallijā "Kurzeme" pirmo reizi plašākai publikai tiks prezentēts arī jauns projekts – rallija skola "Kurzeme", informēja rallija preses centra vadītājs Uldis Hmieļevskis. Šādas autovadīšanas meistarības skolas ir populāras visās Eiropas valstīs, taču Latvijā tā būs pirmā šāda veida rallija skola. To veido rallija "Kurzeme" organizatoru komanda sadarbībā ar uzņēmumu "Siemens".
"Skolas mērķis ir dot iespēju visiem autovadītājiem pilnveidot savu braukšanas prasmi, kas palīdzētu adekvāti reaģēt dažādās nestandarta situācijās, kādas varētu rasties uz koplietošanas ceļiem ikdienas braukšanā," stāsta Ivars Caune, daudzkārtējais Latvijas čempions autorallijā un viens no rallija skolas "Kurzeme" instruktoriem. Skolas nodarbībās tiks izmantotas divas automašīnas "Honda Civic Type-R", ar kurām sportisti lieliski startējuši Latvijas un citu valstu rallija čempionātos.