Kurzemes Vārds

20:21 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Savādās vasaras ēnainā puse

Šā vasara savāda rādās ne jau tikai meteoroloģiskā ziņā vien – lai gan, iespējams, arī laika apstākļi zināmā mērā vainojami pie asociācijas, ka šim gadalaikam šogad mūspusē trūkst īsta emocionālā uzrāviena un arī viesu pilsētā, šķiet, vismaz pagaidām ir mazāk.

Nē, nevaru pārmest, ka Liepājā nekas nenotiktu – sarīkojumi saplānoti ķēdītē cits pēc cita, dažs no tiem bijis sekmīgāks, cits – tukšāks, tomēr neatstāj sajūta, ka notiekošais zināmā mērā ir inerce iepriekšējos gados uzsāktajam. Grūti precīzi formulēt, kāpēc tā. Iespējams, šeit funkcionē parastais pulksteņa vēzekļa princips, kas pēc augstākā punkta paredz kritumu, jo jau pagājušogad ne viens vien prognozēja, ka Liepājai būs grūti noturēt sasniegto līmeni, un, ja kvantitātes vai teorētiski pat kvalitātes ziņā to vēl var izdarīt, tad emocionālo pacilātību saglabāt ir ārkārtīgi sarežģīti. Jo vienreizības vai pirmatklājuma efekts var būt tikai vienu reizi, turklāt katram sarīkojumam ir savi griesti finansiālo iespēju un līdz ar to ideju daudzveidības ziņā, kamēr citiem pašu paceltā latiņa izrādījusies tomēr par augstu un nākas samazināt apgriezienus. Nevar arī neredzēt, ka daža no aizsāktajām idejām vienkārši apsīkusi, un no šās sērijas pie lielākajiem zaudējumiem, vismaz pēc Rīgas rokmūzikas apskatnieku versijām, pieskaitāma festivāla "Mēs – liepājnieki" nenotikšana.

Šodien startējošais tradīcijām tik bagātais rallijs "Kurzeme" un Jūras svētki izsenis ir kā robežlīnija starp vasaras vienu un otru pusi. Optimistiski gribētu vēlēties, lai jūlija nogale un augusts mazinātu šo vasaras sākuma inerces sajūtu. Iespējas tam ir, jo pludmales festivāls solās būt daudzkrāsaināks par iepriekšējiem šāda veida sarīkojumiem, bet "Liepājas dzintars" ir zīmols ar tik senu un izauklētu tradīciju vērtību, ka nav iemesla bažīties, ka koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" rokmūzikas vēji varētu sākt pūst kādā nebūt nepareizā virzienā. Ja vēl atceramies, ka mūs gaida starptautiskais futbols, un ja vēl varētu izlūgties kādu stariņu vairāk saules, tad var gadīties, ka viss gads nemaz nebūs tik ēnains kā vasaras pirmā puse.

Edgars Lūsēns