Kurzemes Vārds

14:31 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Rallija intrigu palielina lietus un vējš

Pauls Kaufmanis

Pēc gada pārtraukuma vakar liepājnieki pulcējās tradicionālajā rallijā "Kurzeme", kas šogad starptautiskajā apritē nav guvis tik plašu nozīmi kā pērn. Šogad Liepājas pusē lielākajā šāda veida autosporta sarīkojumā piedalījās 62 ekipāžas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Veiksmīgs pirmais ātrumposms padevās liepājnieku lielākai cerībai Viktoram Lebedevam, kurš kopvērtējumā ierindojās otrajā vietā.

Rallija starts tika dots pie lielveikala "Rietumu centrs". Uzbraucot uz starta estakādes savu gandarījumu par atgriešanos "Kurzemes" rallijā pauda Krievijas braucējs Andrejs Žigunovs, kura pērn parādītais sniegums ļāva viņam kļūt par Krievijas čempionu. Savukārt Lebedevs teica: "Ja citi uzskata, ka mājās trasē braukt ir vieglāk, tad man šķiet gluži otrādi." Jau startā lielās vēja brāzmas un pamalē redzamie negaisa mākoņi raisīja braucējos un līdzjutējos bažas par iespējamām lietavām, kas galu galā pāršalca pār Silenieku ātrumposmu.

Līderu grupa paspēja veikt abus braucienus ātrumposmā vēl pirms lietus bija sācis mērcēt grants ceļu putekļus (šāds ceļa segums bija 70 procentus no visas distances). Veiksmīgākais šoreiz izrādījās jaudīgākās "A8" klases braucējs, šā brīža Latvijas čempionāta līderis Ivars Vasaraudzis. Tikai par 1,4 sekundēm no viņa atpalika "N4" klasē startējošais Lebedevs, kurš Latvijas čempionātā šobrīd ir ceturtais, aiz viņa sekoja Raimonds Kisiels ("A8") un Žigunovs ("N4").

No liepājniekiem vēl "A8" klases konkurencē Mārtiņš Būčiņš ierindojās devītajā vietā, aiz viņa sekoja Uldis Sesks. Kopā startēja deviņas liepājnieku ekipāžas.

Taču izšķirošās cīņas turpināsies šodien, kad tiks aizvadīti atlikušie ātrumposmi. Pulksten 21.30 pie Latvijas 1.rokkafejnīcas notiks uzvarētāju apbalvošana.