Kurzemes Vārds

10:10 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Krista Erba fotografikas izstāde "Stereo"

Indra Imbovica

Galerijā "Rožu laukums" apskatāma Pedagoģijas akadēmijas vizuālās komunikācijas specialitātes 4.kursa studenta Krista Erba darbu personālizstāde "Stereo". Tie ir 14 melni (izņemot vienu) digitālā foto darbi uz stikla, kurus varētu nosaukt arī par fotografikām.

Visa Krista Erba izstādes kolekcija faktiski ir kvalifikācijas darbs, kas jauno tehnoloģiju jomā veidots un taisīts apmēram pusgadu Aivara Rozenbaha vadībā. Jāsaka uzreiz – rezultāts tik jaunam iesācējam ir lielisks un iespaidīgs. Var just, ka Krists to darījis ar interesi, aizrautīgi un ļoti nopietni, jo pretējā gadījumā, diez vai viņš noņemtos ar tik ietilpīgu un piņķerīgu darbu, kas atsevišķos posmos atgādina klasiskās grafikas tapšanu. Būtībā te saplūst divi mākslas veidi – foto un stikls.

"Ļoti veiksmīgs darbs gan izpildījuma ziņā, gan kompozicionāli," ar uzslavu neskopojas Liepājas Tautas fotostudijas vadītājs Varis Sants. "Cik zinu, Liepājā šādā tehnikā nestrādā neviens, nevaru nosaukt arī citus piemērus. Domāju, ka Kristam ir paveicies arī tādā ziņā, ka viņa tēvs ir stikla mākslinieks un viņš ir varējis saņemt labus un lietderīgus padomus. Te ir izmantots ne tikai digitālās fotogrāfijas pārnesums uz stikla, bet arī melnā stikla apstrāde ar smilšu strūklu, līmplēve utt. Visus darba noslēpumus jau nevar tā atklāt. Rezultāts – grezns un iespaidīgs, ar tādu mākslas darbu varētu lepoties ikviena moderna biroja telpa."

Krists Erbs, protams, cer savu izglītību vides dizaina jomā turpināt Mākslas akadēmijā, bet pagaidām viņš nododas savam otram hobijam – plenēru darbam. Tikko viņš jau otro reizi piedalījās starptautiskajā koktēlniecības plenērā "Papeļu māksla" Ventspilī, kurā darināja lielizmēra vides objektu "Trīs olas", kas turpmāk greznos kādu no šīs pilsētas skvēriem un laukumiem. Patlaban Krists Erbs gatavojas piedalīties Liepājas tēlniecības plenērā "Putni lido", kas risināsies Jūrmalas parkā un pludmalē no 12. līdz 22. jūlijam. Krists ir šā plenēra veterāns, jo piedalījies visos pēc kārtas.