Kurzemes Vārds

12:22 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vasaras svārstības

Preses izdevēji otrā pusgada sākumu parasti gaida mierīgāku sirdi nekā gadumiju. Tad lasītāji savu izvēli – palikt vai nepalikt pie attiecīgā laikraksta – izdara ilgākam laikam, un no tā atkarīga izdevuma tālākā attīstība, kamēr vasarās šīs svārstības ir pārejoša parādība. Tas viens. Otrs – vienmēr bijis jārēķinās ar to, ka preses izdevumi otro pusgadu sāk ar mazāku abonētāju skaitu, nekā beidz pirmo pusgadu. Izņēmums nav arī šā vasara, jo visiem 45 reģionālajiem laikrakstiem jūlijā abonētāju skaits salīdzinājumā ar jūniju sarucis, un šis kritums svārstās no pāris eksemplāriem līdz trīsarpus simtiem.

Protams, ka patīkami tas nav bijis nekad, un "Kurzemes Vārdam" vienīgais mierinājums ir tas, ka šīs svārstības notiek no gada gadā arvien lielākos, tā teikt, skaitliskos augstumos. Jo salīdzinājumā ar pagājušā gada jūliju latviešu un krievu valodas izdevumus kopā abonējuši par simt cilvēkiem vairāk, bet kopš deviņdesmito gadu beigām šis skaits palielinājies par vairāk nekā tūkstoti.

Jā, saglabājusies vēl viena tendence, par ko lielākais paldies jāsaka mūsu lasītājiem. Proti, "Kurzemes Vārdam" joprojām ir vislielākais abonētāju skaits no visiem reģionālajiem laikrakstiem Latvijā. Nemainās arī mūsu tuvāko sekotāju secība – Valmieras "Liesma", Cēsu "Druva", Jelgavas "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Talsu Vēstis". Savas pozīcijas saglabājuši arī visi citi Kurzemē iznākošie laikraksti, un "Kursas Laiks", "Saldus Zeme", Kuldīgas "Kurzemnieks" un Ventspils "Ventas Balss" joprojām atrodas otrajā desmitā.

Tas liek domāt, ka vismaz reģionālais preses tirgus ir nostabilizējies, kas savukārt ļauj cerēt, ka nemainīga paliks arī cita tendence. Ka pēc jūlija krituma abonētāju skaits augustā sāks palielināties, lai augstāko punktu sasniegtu gada sākumā. Tā līdz šim noticis vienmēr, un "Kurzemes Vārdam" šis kāpums no vasaras vidus līdz janvārim svārstījies no pustūkstoša līdz vairāk nekā tūkstotim.

Andžils Remess