Kurzemes Vārds

23:21 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas suņi gūst nozīmīgus titulus

Andrejs Rjabcevs

No nacionālās visu šķirņu suņu izstādes Ventspilī atgriezušies Liepājas Dzīvnieku audzētāju biedrības dalībnieki, kuru suņi saņēmuši augstus novērtējumus un titulus. Kā pastāstīja biedrības prezidente Marija Demčenko, kopumā izstādē piedalījušies 28 liepājnieki.

Ar labiem panākumiem startējis meksikāņu kailais suns Amigo (īpašniece Vera Jurlova), kas saņēmis jaunā čempiona kandidāta titulu, kā arī apliecinājis sevi kā labākais šķirnes pārstāvis. Tāpat žūrijas uzmanību izpelnījies liepājnieces Jūlijas Kazakovas čau-čau šķirnes suns Satrig Ersan Men-Czin, kuram žūrija piešķīrusi Latvijas čempiona kandidāta titulu, kā arī Tatjanas Boboško čau-čau suns Men-Tjaņ Men Czin, kurš izpelnījies labākā savas šķirnes pārstāvja godu. Labākā šķirnes pārstāvja titulu saņēmis vēl arī liepājnieces Žannas Verhušas amerikāņu Stafordšīras terjers Leon Reidzh-Harddi. Šīs pašas šķirnes suns Farta Fortune Ronaz (īpašnieks Igors Šišanovs) ieguvis Latvijas čempiona godu.

Dzīvnieku audzētāju biedrības prezidente īpašu prieku pauda par Kaukāzu aitu šķirnes suņa Stoļičnaja Štučka iz Svetlogo doma, kurš tikai nesen Latvijā ir ieceļojis no Novosibirskas, kur atrodas viena no labākajām šīs šķirnes suņu audzētavām. Ventspils izstādē šis suns saņēma labākā kucēna titulu, kā arī iekļuva piecu labāko kucēnu skaitā, kurus žūrija atlasīja pēc īpaša šova. Šis suns pieder uzņēmumam "Gaita V" un ikdienā pilda sargsuņa pienākumus. Kopā ar viņu, uzņēmuma teritoriju apsargā arī šīs šķirnes suns Soboriko Akira, kura ir jaunā čempiona kandidāts.

Atzīstami Ventspils izstādē startējuši arī divi liepājnieces Marinas Tregubas šnauceri – cvergšnaucers Neibade's Fidži Forsayt saņēmis jaunā čempiona kandidāta vērtējumu, savukārt rīzenšnaucers Rīzenmuiža Nakļi Leroy San kļuvis par Latvijas čempiona kandidātu. Arī Zinaīdas Kadincevas Japānas hinas šķirnes suns Hin Satori Kyo Mi kļuvis par labāko savas šķirnes pārstāvi, savukārt amerikāņu buldogs Kelly's Dakkars Endz kļuva ne vien par šķirnes labāko pārstāvi, bet arī par jaunā čempiona kandidātu.

Sevišķi labus panākumus pēdējo mēnešu laikā ir sasniedzis Tatjanas Ļovinas suns cvergšnaucers Compliment Rezlark, kas izstādē Spānijā ieguvis titulu "Eiropas jaunais čempions".