Kurzemes Vārds

11:58 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sabiedriskais centrs – vieta, kur pulcēties jauniem un veciem

Pēteris Jaunzems

Šonedēļ Virgas pagasta Paplakā izvietotā pagastnama ēkas galā durvis vēra Sabiedriskais centrs. Kā uzskata pašvaldības vadītāja Daiga Egle, tā ir lieliska vieta, kur pulcēties gan jauniem, gan veciem. Ikviens no iedzīvotājiem būšot laipni gaidīts un atradīšot arī savām interesēm piemērotu nodarbošanos. "Kurzemes Vārds" pārliecinājās, ka jau tagad Sabiedriskajā centrā apmeklētāju netrūkst.

Palīdzību sniedz Metodistu draudze

Kā pastāstīja projekta "Sabiedrības atbalsta centra izveidošana Paplakā" autore Ruta Balode, darbs pie ieceres īstenošanas sācies apmēram pirms diviem gadiem, jo pagasta ēkā, vietā, kur savulaik izvietojies piena pārstrādes uzņēmums, bija brīvas un neizmantotas vairākas diezgan plašas telpas. Arī pašvaldība nodomu visnotaļ atbalstīja, taču pamudinājusi meklēt šim mērķim sponsoru. Tāds drīz vien atradies, jo palīdzību apsolījusi Latvijas Apvienotās metodistu baznīcas draudze, kura ciešus kontaktus nodibinājusi ar ASV Metodistu draudzi Džordžijas štatā. Daiga Egle pastāstīja, ka amerikāņi ne tikai vākuši ziedojumus, bet šajā pavasarī atsūtīja uz pagastu arī savus pārstāvjus, kas pārliecinājās, ka nauda netiks izniekota, bet būs ieguldīta nopietnā un iedzīvotājiem noderīgā projektā.

Par sadarbību ar misionāriem ar lielu labestību izteicās arī Ruta Balode. Viņa parādīja mēbeles un televizoru, kas nopirkti Liepājā par ASV savāktajiem līdzekļiem. Līdzfinansējumu nodrošinājusi arī pašvaldība. Projekta īstenošanā iesaistījušies pagasta sabiedrisko darbu veicēji. Čakli strādājuši Inese Raboviča, Natālija Kundziņa, Vida Staškiene un Ivars Skābardis. Tāpēc dažos mēnešos izremontētas telpas, iegādātas galda spēles un cits nepieciešamais inventārs, lai centrs varētu uzsākt savu darbību.

Ieceru un priekšlikumu netrūkst

"Galvenais, lai valdītu rosība. Tad centrā netrūks ne sarīkojumu, nedz citu pasākumu," solīja Ruta Balode, pastāstot, ka šeit notiks gan interešu pulciņu, gan ģitāras spēles, gan cita veida nodarbības. "Jaunieši atnāk ar savām skaņu un video kasetēm, vingrinās dažādās spēlēs, gūst iemaņas un pieredzi, kas noder," viņa priecājās. Plašajā vestibilā darboties paredz līnijdeju dejotāji. Bet vienu no istabām izmantošot pagasta feldšere un medicīnas darbinieki, kas ierodas Paplakā, lai sniegtu savus pakalpojumus iedzīvotājiem, kuru šeit ir ap trijiem simtiem. Līdz šim viņiem nav bijis piemērotas vietas, kur tādus nodrošināt. Arī jaunie cilvēki, ar kuriem aizvakar tikās "Kurzemes Vārds", bija iepriecināti par sagādātajām iespējām un teica, ka pēc prāta spēlēm tiem atliekot arī laiks, lai aizietu uz dīķi izpeldēties un pavingrinātos futbolā.

Centra pilnveidošana turpinās. Daiga Egle pastāstīja, ka jau tuvākajā laikā tur tikšot uzstādīti datori un nodrošināts interneta pieslēgums. Iedzīvotāji tiem rīkotajos semināros varēs saņemt nepieciešamo informāciju, arī atpūsties. Lai centra darbība pilnveidotos, tiekot uzklausīti apmeklētāju priekšlikumi. Jau pirmajās dienās izskanējis ierosinājums nodrošināt iespējas spēlēt galda tenisu un organizēt kursus, lai apgūtu prasmi spēlēt ģitāru. Ruta Balode teica, ka Pagasta padome paredz nākotnē izmantot arī citas telpas, kas pagaidām ir brīvas. Tur domāts ierīkot veļas mazgātavu un pirti. Tas tiekot darīts, ņemot vērā kalētnieku pieredzi, jo tur šādi pakalpojuma veidi jau pieejami un tiem netrūkst pieprasījuma.