Kurzemes Vārds

13:30 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Rallija un pirmsatvaļinājuma nedēļa

VILNIS VITKOVSKIS, Liepājas domes Attīstības pārvaldes Projektu koordinācijas un vadības nodaļas vadītājs

Pirmdiena, 5. jūlijs

Es piederu pie cīruļiem, tāpēc parasti arī darbā man patīk ierasties stipri pirms darba laika sākuma. Šā nedēļa ir atzīmējama ar divām lietām – tā ir mana pirmsatvaļinājuma nedēļa un, pats galvenais, tā ir rallija "Kurzeme" nedēļa.

Esmu aktīvs interneta lietotājs, un mani agrie rīti ir samērā standartizēti – rallija interneta lapu apskats, tad kārta ziņu dienestu mājas lapām, vienmēr apskatos www.liepajniekiem.lv. Pirmdienas darba dienas rīts sākās ar nedēļas darbu plānošanu, kā jau minēju, esmu noskaņojies uz iesākto darbu pabeigšanu un došanos atvaļinājumā.

Pašlaik viena no aktuālākajām tēmām Liepājā ir sporta halles projekts pasaules hokeja čempionātam 2006.gadā. Arī šodien vairāki masu mediji vēlas uzzināt par Liepājas gatavību šādu projektu realizēt. Esam daudz strādājuši šā projekta attīstībā, tāpēc esmu pārliecināts par Liepājas gatavību to veiksmīgi realizēt.

Otrdiena, 6. jūlijs

Šī man ir Rīgas diena – tikšanās ar Pasaules bankas pārstāvjiem. Pasaules banka ir veiksmīgs sadarbības partneris Liepājai. Ne tikai tāpēc, ka piesaistītas ievērojamas investīcijas vides un izglītības projektu realizācijai, bet, pateicoties tieši Pasaules bankai, Liepāja ir ieguvusi pieredzi un zināšanas strādāt ar dažādiem projektiem. Arī šobrīd Pasaules banka finansiāli atbalsta vairākas nopietnas iniciatīvas. Tāds arī bija mans šodienas mērķis – vienoties ar Pasaules banku par visāda veida nosacījumiem, lai ieplānotie projekti, bankas finansēti, veiksmīgi tiktu realizēti.

Braucot mājup no Rīgas, mani sazvana Rīgas draugi, kas lūdz palīdzību atrast naktsmītnes rallija "Kurzeme" laikā. Sazinos ar Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroju un ar prieku konstatēju, ka Liepājā un rajonā praktiski visas naktsmītnes ir aizņemtas, taču tūrisma birojs arī šādās situācijās spēj piedāvāt variantus. Tūrisms Liepājā attīstās!

Vēlu vakarā iegriežos rallija "Kurzeme" informācijas centrā. Organizatoru komanda strādā pilnā sparā.

Naktī, braucot pāri Tramvajtiltam, kārtējo reizi priecājos par skaistajām jahtām Tirdzniecības kanālā. Jahtu osta pašā pilsētas centrā ir ideāls akcents tūrismā. Esmu pārliecināts, ka tūrismam Liepājas ekonomiskajā attīstībā būs arvien nozīmīgāka vieta.

Trešdiena, 7. jūlijs

Kopā ar kolēģiem dodos uz Ventspili, lai piedalītos informatīvā seminārā par Eiropas Savienības strukturālajiem fondiem un to ieviešanu Latvijā. Šķiet, tiešām visi sagatavošanās darbi dažādu projektu realizācijai ar Eiropas Savienības atbalstu tuvojas nobeigumam. Arī mēs Liepājā esam nopietni gatavojušies, lai spētu efektīvi realizēt pilsētas attīstībai nozīmīgus projektus.

Atkal, braucot mājās, mani sazvana citi Rīgas paziņas, kas lūdz palīdzēt ar naktsmājām rallija"Kurzemes" laikā.

Ceturtdiena, 8. jūlijs

Rīta cēlienu pavadu, pabeidzot iesāktos darbus pirms atvaļinājuma. Pēcpusdienas darba kārtībā ir Tūrisma komisija, kurā tika izdiskutēti un apstiprināti vairāki priekšlikumi tūrisma attīstības veicināšanai. Nozīmīgākais Tūrisma komisijas darba kārtības jautājums, iespējams, bija informatīvā izdevuma "Šonedēļ Liepājā" uzlabošanas priekšlikuma apstiprināšana.

Runājot atkal par ralliju, esmu lepns, ka Liepāja ir pirmā, kas attīstījusi ideju par rallija skolas izveidi Latvijā. Šis projekts tiks prezentēts rallija "Kurzeme" laikā.

Piektdiena, 9. jūlijs

Nepārprotami – lai dzīvo rallijs "Kurzeme" un sveiciens rallija 10 gadu jubilejā! Pilsētas ielās ir redzamas sporta automašīnas, daudz automobiļu "Honda", "Subaru" un "Mitsubishi". Gaisā virmo lielā rallija gaidas, arī laiks ir ideāls.

Atkal par rallija skolu Latvijā. Skolas mērķis ir dot iespēju visiem autovadītājiem pilnveidot savu braukšanas prasmi, kas palīdzētu adekvāti reaģēt dažādās nestandarta situācijās, kādas var rasties uz koplietošanas ceļiem ikdienas braukšanā. Apmācībās tiks izmantotas divas rallijam sagatavotas automašīnas "Honda Type-R". Mans uzdevums ir nodrošināt šīs skolas prezentāciju rallija "Kurzeme laikā. Bet nākamgad noteikti arī pats startēšu šajā rallijā.