Kurzemes Vārds

10:02 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Par savu bērnu maksāju es dārgi?

NORMUNDS ALDZERS, trīs bērnu tētis

Pilsētas domes lēmumu, kas no 1.septembra par bērnu ēdināšanu Liepājas pirmsskolas izglītības iestādēs vecākiem vajadzēs maksāt pilnā apmērā, var vērtēt daudznozīmīgi. Jo, lai gan vairs nebūs jāmaksā lats par bērna uzturēšanu bērnudārzā, jo šīs izmaksas turpmāk segs pašvaldība, tomēr sadārdzināsies ikmēneša maksa. Jo ir ģimenes, kurām arī tie vidēji trīs lati mēnesī, kā prognozēts pieaugums, ir liela nauda.

Mūsu ģimenei ir atvieglojumi, jo audzinām trīs atvases. Taču ir mammas, kuras vienas uztur ģimeni, kurām divi bērni ir pirmsskolas vecumā vai viens jau iet skolā un otrs vēl maziņš. Tad iznāk krietni vien aprēķināt, kā lai sedz visus nepieciešamos maksājumus. Jo ar to vien, ka bērns ir palaists uz dārziņu, jau viss nebeidzas. Arī pirmsskolas iestādēs ir nopietnas prasības, kuras jāizpilda, lai mazais pienācīgi apgūtu paredzēto iemaņu un prasmju līmeni un, pirmskolas iestādi beidzot, būtu sagatavots uzsākt skolas gaitas. Tas nozīmē, ka bērnam bērnudārzā ir jāpērk dažādas mantas un lietas, viņš ir jāgatavo svētkiem un uzvedumiem.

Un vēl. Ik pa laikam pirmsskolas izglītības iestādes mēdz apmeklēt dažādi mākslinieki – gan nopietni profesionāļi, gan personas, kas tikai pašas sevi par tādām uzskata. Jāteic, ka pēdējā laikā mūsu bērnu bērnudārza vadītāji sāk izvētīt, ko pieņemt. Jo iznāca tā, ka atnāk divi cilvēki ar savu priekšnesumu un prasa kādus astoņdesmit santīmus no bērniņa. Un vecāki tikai maksā.

Jācer, ka līdz ar ēdināšanas maksas palielināšanu vairāk domās par ēdiena kvalitāti. Mums gan nekādu ekscesu nav bijis, mūsu bērnudārza "Rūķītis" vadītāja visu laiku rūpējas, lai maltītes būtu garšīgas, lai bērniņi saņemtu arī kādu kārumu, augļus. Ko gan nevar teikt par skolu ēdienu kvalitāti, bet tas jau cits temats.

Aprunājoties ar citiem vecākiem par šo Pilsētas domes lēmumu, kāda no mammām man teica, ka viņa labprāt maksātu vēl tā saukto saimniecības naudu, tas ir, arī to latu par bērna uzturēšanu. Jo zina, ka tas ir nepieciešams, lai mazajam būtu labāk, taču ne visiem ir pilnas ģimenes, abi vecāki, kuriem vēl piedevām ir darbs. Tāpēc māc bažas, kas notiks ar tiem bērniņiem, kuru ģimenes nespēs tikt galā ar šo sadārdzinājumu, jo, cik zināms, cenu pieaugums vērojams arī citās jomās. Var rasties dilemma, jo arī bez pieskatīšanas mazuli atstāt nedrīkst, par tādu rīcību pienākas pat sods.