Kurzemes Vārds

17:27 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Četrām hokeja čempionāta komandām vietas Liepājā pietiks
Kristiāna Vespere

Rīt Ministru kabineta sēdē pieņems izšķirošo lēmumu, kur būvēt otro halli pasaules čempionātam hokejā, kas 2006.gadā notiks Latvijā. Lai gan Starptautiskā hokeja federācija par pieņemamāko halles celtniecības vietu jau atzinusi Rīgu, viena no potenciālajām halles atrašanās vietām joprojām plānota arī Liepājā.

Liepājā bija ieradies Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans un informēja – ja šeit notiktu viens no čempionāta posmiem, tā būtu iespēja piesaistīt valsts budžeta līdzekļus halles celtniecībai pilsētā. Tomēr Liepājā neesot pietiekami augstā līmenī attīstīta infrastruktūra. Pilsētā kopumā iespējams nodrošināt aptuveni 200 naktsmītņu vietu, un ar to ir par maz.

"Starptautiskajā hokeja federācijā ir izstrādāti stingri noteikumi, pēc kuriem Liepājā sacensības norisinātos starp astoņām komandām, kurās vidēji ir 35 cilvēki. Sportistu izmitināšana Liepājā ir smaga problēma, turklāt, pat ja nodrošina apmešanos sportistiem un treneriem, jārēķinās, ka spēles apmeklēs arī skatītāji un fani, kas vēlēsies uz vietas arī dzīvot. Nebūtu labi, ja ārzemju viesiem nāktos doties meklēt naktsmājas uz Klaipēdu vai Palangu. Valsts interesēs ir arī nopelnīt, bet šādā gadījumā mēs paši radām iespēju daļu ienākumu novirzīt uz pavisam citu valsti," pauda K.Lipmans.

Jau iepriekš Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks ir informējis par veiktajām iestrādēm jaunu viesnīcu un viesu namu projektu tapšanā. Arī pilsētas uzņēmēji izteikuši gatavību nodrošināt čempionāta dalībniekus un apmeklētājus ar viesnīcām, viesu namiem, izklaides un sabiedriskās ēdināšanas vietām.

Pagaidām ekspertu komisija nepārprotami atzinusi, ka vienīgā vieta Latvijā, kur varētu notikt pasaules čempionāts hokejā, ir Rīga, tomēr pastāvot vēl cits variants, kā realizēt dažas no spēlēm Liepājā. K.Lipmans pieļauj domu, ka Liepājā varētu notikt četru apakšgrupu vājāko komandu turnīrs par palikšanu elites grupā. Tik lielam skaitam sportistu šāds naktsmītņu nodrošinājums būtu pietiekams, tomēr tādā gadījumā būtu nepieciešami citi papildizdevumi – jāuztur tiesneši, federāciju pārstāvji un žurnālisti.