Kurzemes Vārds

14:13 Sestdiena, 18. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Policisti tvarsta dabisko vajadzību kārtotājus

Andrejs Rjabcevs

Izvērtējot Jūras svētku un mūspusē notikušā autorallija "Kurzeme" norisi, Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze preses un sabiedrisko attiecību jautājumos Egita Guseva atzina, ka nekādi būtiski drošības pārkāpumi nav konstatēti un brīvdienas mūspusē aizvadītas samērā mierīgi. Būtiskākās problēmas kārtības uzturētājiem sagādājuši kaušļi un cilvēki, kuri sabiedriskā vietā gribējuši kārtot dabiskās vajadzības.

E.Guseva stāstīja, ka sestdien, kad gan Liepājā, gan arī Papē, Pāvilostā un citur risinājās Jūras svētki, policisti strādājuši pastiprinātā režīmā un kopumā kārtības uzraudzīšanā tika iesaistīti gan Patruļdienesta, gan arī Ceļu policijas un citu dienestu darbinieki. Tā kā šie svētki daudziem ik gadu saistās ar alkohola lietošanu paaugstinātās devās, kārtībniekiem visbiežāk vajadzējis izšķirt dažādas domstarpības starp pasākumu apmeklētājiem. Kopumā pilsētā notikušajos sarīkojumos izšķirti aptuveni 10 pamatīgāki konflikti, bet vakar vēl tika apkopota informācija par rajona iecirkņu pārraudzītajās teritorijās notikušajām sadursmēm. Vēl Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki sastādījuši 17 administratīvā pārkāpuma protokolus par alkohola lietošanu sabiedriskās vietās. Kā norādīja E.Guseva, reāli šāda veida administratīvie pārkāpumi bijuši daudz izplatītāki, taču, ņemot vērā, ka bija svētki un cilvēki gribēja atpūsties, policisti centās būt saprotoši un lielākoties izteica tikai brīdinājumu.

Gandrīz visiem 100 kārtības uzturēšanai norīkotajiem policijas darbiniekiem sestdienas vakars kanālmalā pagājis uzraugot, lai pasākuma apmeklētāji nedotos dabiskās vajadzības kārtot tuvējo namu kāpņu telpās, krūmos vai pie māju sienām. Policisti saņēmuši no pasākuma apmeklētājiem aizrādījumus, ka sarīkojuma organizatori nav parūpējušies, lai atpūsties gribētāji un alus patērētāji varētu nokārtot savas dabiskās vajadzības, jo vai nu tualetes nav bijušas pieejamas vai arī pie tām veidojusies gara rinda. E.Guseva vakar gan nevarēja precizēt, cik uzrakstīti protokoli, jo paralēli Valsts policijas darbiniekiem, arī Pašvaldības policija sarīkojuma laikā kontrolējusi kārtību un uzraudzījusi krūmu apmeklētājus.

Iet bojā gājējs un cieš sirmgalves

Andrejs Rjabcevs

Kā pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļā, pagājušās nedēļas nogalē notikušais autorallijs, kas mūspusei bija piesaistījis krietni daudz automašīnu, nav palicis bez sekām, jo kopumā brīvdienās reģistrēts neparasti liels satiksmes negadījumu skaits – vairāk nekā 20. Četros gadījumos cilvēki guvuši arī savainojumus.

Smagākais negadījums reģistrēts naktī uz sestdienu, kad ap pulksten 3.20 policijas operatīvās vadības dienestā tika saņemts izsaukums uz Pulvera ielu 10. Norādītajā vietā policisti noskaidroja, ka taksometra "Volvo 960" vadītājs netālu no muitas noliktavām bija notriecis kādu gājēju, kurš no gūtajām traumām notikuma vietā miris. Tā kā Pulvera ielā nav ierīkotas gājēju ietves, vīrietis pārvietojies pa brauktuvi. Vēl vakar policisti centās noskaidrot notriektā vīrieša personas datus, taču, spriežot pēc pazīmēm, viņš nav bezpajumtnieks vai sociāli nelabvēlīgo slāņu pārstāvis.

Nelaimes gadījums sestdien noticis arī Nīcas pagastā, kur pa šoseju Lietuvas virzienā braukusi 78 gadus vecā Zelma K. ar savu automašīnu "Nissan Blue Bird". Aptuveni 12 kilometrus no Liepājas robežas sieviete izlēmusi veikt kreisā pagrieziena manevru, taču diemžēl nepārliecinājās par tā drošību un izraisīja sadursmi ar automašīnu "BMW 535", kas brauca tai no aizmugures un uzsāka apdzīšanas manevru. Sadursmes brīdī trieciens bijis tiks spēcīgs, ka automašīna "BMW" apgāzusies un slimnīcā nogādāts tās pasažieris, 1981.gadā dzimušais Kārlis G. Sirmgalve negadījumā nav būtiski cietusi.

Vēl viena sirmgalve cietusi satiksmes negadījumā, kas sestdienas vakarā ap pulksten 19 noticis uz Rīgas – Liepājas šosejas. Ceļa 173.kilometrā automašīnas "Mazda 323" vadītāja, 1955.gadā dzimusī Gunta, nav varējusi novaldīt braucamā stūri un līkumā automašīna nobraukusi no ceļa. Liepājas Centrālajā slimnīcā pēc sadursmes nogādāta pasažiere, 1911.gadā dzimusī Amālija K.

Liepājas Ceļu policija nelaimes gadījumu sestdien reģistrējusi arī Aizputes pagastā. Uz Aizputes – Ilmājas ceļa ap pulksten 15.20 automašīnas "Ford Escort" vadītājs Raitis Š. izvēlējies pārāk lielu braukšanas ātrumu un izraisīja sadursmi ar velosipēdistu, 1987.gadā dzimušo Mārci B. Puisis nogādāts Liepājas Centrālajā slimnīcā.

Izlec pa slimnīcas logu

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses dienestā "Kurzemes Vārds" vakar uzzināja, ka aizvadītajās brīvdienās Liepājā reģistrēti divi gadījumi, kad cilvēki no dzīves izlēmuši šķirties labprātīgi. Policijas preses sekretāre Egita Guseva stāstīja, ka piektdien saņemts izsaukums uz Zaļo birzi, kur no Centrālās slimnīcas 6.stāva loga izlecis kāds vīrietis. Ierodoties norādītajā vietā, policisti noskaidrojuši, ka vīrietis ir 1964.gadā dzimušais Aleksejs K., kurš pirms tam bija ievietots medicīnas iestādē veselības pasliktināšanās dēļ.

Otrs gadījums noticis Lēņu ielā 1, kur savā dzīvoklī ar virvi ap kaklu tika atrasts pakāries Rolands C. Vīrietis bija 34 gadus vecs.