Kurzemes Vārds

08:02 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Maksu ceļ, bet kvalitāte nemainās

No 1.jūlija kārtējo reizi paaugstināts tarifs par mājokļu apsaimniekošanu. Maksas palielināšanas pretinieki apgalvo, ka šis paaugstinājums nav bijis nepieciešams un tas sevi neattaisno ar namu apsaimniekošanas kvalitāti, savukārt tarifa paaugstinātāji apgalvo, ka tas ir nepieciešams, lai kvalitatīvāk spētu sakārtot pilsētas dzīvojamo fondu. Kā liepājnieki raugās uz šo maksas palielinājumu un vai pēc iepriekšējā īres maksas paaugstinājuma ir būtiski uzlabojusies namu apsaimniekošana – par to visas pagājušās nedēļas garumā ikviens globālā tīmekļa apmeklētājs varēja diskutēt interaktīvajā portālā www.liepajniekiem.lv.

Apkopojot aptaujas laikā paustos viedokļus, ir redzams, ka liepājnieki visnotaļ sašutuši par namu apsaimniekošanas maksas palielināšanu, jo pēc iepriekšējā tarifu kāpuma nav jutuši uzlabojumus namu uzturēšanas kvalitātē. 88 procenti aptaujas dalībnieku pauž viedokli, ka pēc iepriekšējās maksas celšanas namu apsaimniekošanā nav vērojamas pozitīvas izaugsmes.

\ "Nezinu, par ko jāmaksā tik liela īres maksa, ja dzīvoklis ir privatizēts. Mūsu mājai Krūmu ielā 32 visi kāpņu telpas logi ir aizsisti ar finieri. Kāda var būt runa par kvalitatīvu apsaimniekošanu?"

\ "Nav jūtama nekāda apsaimniekošana! Būtu tik daudz kas jāsakopj, bet kurš tad to darīs?"

\ "Manā mājā paliek tikai sliktāk – ārdurvis salauztas, tās ir bez rokturiem jau ilgi, ilgi, iekšpagalmā tādas bedres, ka kaklu var nolauzt, apgaismojuma pie ārdurvīm nav. Vari namu pārvaldei prasīt vai neprasīt kaut ko izdarīt, viss viens, pilnīgs miers, klusums un ignorēšana. Diezin kur paliek tā nauda? Un kāpēc domes deputātus nemaz neinteresē, kā tiek saimniekots? Vai Priedols dalās ar visiem savā lieliskajā darba pieredzē un tās augļos?"

\ "No savas puses varu papildināt, ka man arī nav skaidrs, kur aiziet mana nauda, jo paretam tikai sētniece noslauka pagalmu, un viss. Par remontu pat negribas minēt, jo, cik vēstuļu ir rakstīts "Vecliepājai", viss kā stāvēja, tā arī stāv."

\ "Par kādu apsaimniekošanu vispār ir runa? Uz tā saucamajām namu pārvaldēm var nezvanīt, tur nevienam nav laika un gribas nodarboties ar namu apsaimniekošanu. Ezerkrastā ir viens ēku uzraugs, pie kā cilvēki vispār var neiet un neko neprasīt, jo izdarīts netiek nekas. Mūsu naudiņa būs tā, kas palielinās algas un prēmijas daudzajiem "Vecliepājas" darbiniekiem."

\ "Kāda tur apsaimniekošana? Par dzīvokli vecā mājā jāmaksā tāpat kā jaunā. "Jaunliepājas" namu pārvalde nedara neko. Viss grūst. Ja aiziet ko lūgt, tad ir ļoti neapmierināti, viena atbilde: nav naudas. Cik ilgi tas var turpināties?"

\ "Pie "Laumas" mājām jāved paganīties kāda gotiņa vai kaziņa, jo zāli neviens šovasar nav pļāvis, sētās var kājas salauzt, karstais ūdens nenosakāmā krāsā, tajā jau nevar mazgāties, paliksi tikai netīrāks! Vispār viens šausmīgs fui!"

\ "Kāda jēga maksāt tik augstu īres maksu, ka jādzīvo kā tādai žurkai? Kad es vakarā pāreju mājās, uz piekto stāvu ir jākāpj pilnīgā tumsā. Vismaz pa vienai spuldzītei katrā stāvā vajadzētu. Maksā, maksā, bet kur tā nauda paliek?"

\ "Labāka namu apsaimniekošana nav jūtama, piemēram, Zaļajā birzī vakaros garāžā, kas pieder namu pārvaldei, tiek metinātas savas personīgās mašīnas, veci žiguļi, fiati un citas. Tas, protams, uz īrnieku rēķina, tāpēc jau jāpalielina apsaimniekošanas rēķini. Interesanti, kurā no "Vērnieka" namiem tiks uzstādīts kāds siltuma skaitītājs, ja jau ūdens skaitītāji ir uz trim mājām viens?"

Tomēr ir arī tādi aptaujas dalībnieki, kuri ir citādās domās un savos viedokļos norāda, ka ir izdevies sagaidīt atbalstu no namu pārvaldēm gan kāpņu telpu remontēšanā, gan arī pagalmu sakopšanā. Šādu viedokli izteikuši gan tikai 12 procenti respondentu.

\ "Paskatieties apkārt un neesiet tādi pesimisti! Daudzas ēkas tagad taču tiek rekonstruētas."

\ "Ir vairāk jāpieprasa konkrētas lietas ar 80 procentu mājas iedzīvotāju parakstu. Trepju telpās, kur dzīvoju es, remonts ir jau sen paveikts. Namu pārvalde piešķīra materiālus un apmaksāja strādnieka darbu, mums atlika tikai atrast cilvēku, kurš veica remontu. Arī durvis uzstādītas jaunas. Piekrītu, tas nav nekas daudz, tomēr atlika tikai paprasīt skaļi un pāris reižu painteresēties, kas notiek, un remonts sākās jau mēnesi pēc iesnieguma."

Arī šonedēļ interneta portālā www.liepajniekiem.lv turpināsies diskusija par dažādiem jautājumiem. Nedēļas balsojumā šoreiz skaram izglītības tēmu: vai augstākās izglītības iegūšanai Liepājā ir pietiekami plašas iespējas?! Ja jums ir kas bilstams par šo tēmu, tad būsit gaidīts ar savu viedokli interneta portālā www.liepajniekiem.lv.