Kurzemes Vārds

21:18 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Jūra mūs visus vieno

ZIGMUNDS SMIRNOVS, Pāvilostas ostas pārvaldnieks

Vasaras vidū pāvilostnieki, tāpat kā visi citi jūras krastam tuvu dzīvojošie ļaudis, svin savus svētkus. Par to nosaukumu ir daudz diskutēts, taču lielas vienprātības nav. Tomēr tas ir diezgan būtiski, jo nosaukums savā ziņā ietekmē saturu. Tāpat kā visiem, arī man par šīm lietām ir savs viedoklis. Kādreiz, padomju laikos, kalendārā bija sarakstītas dažādas svinamās dienas. Bija Zvejnieku, Jūras kara flotes, ostinieku un citas dienas. Drīz pēc Atmodas tika nolemts tās visas apvienot zem Zvejnieku svētku karoga. Mazliet vēlāk lielākajās pilsētās sāka svinēt Jūras svētkus. Tagad arī pie mums ienācis šis nosaukums, taču es zinu, ka vairumam pāvilostnieku tā joprojām ir zvejnieku aroda pagodināšanas reize, kad pie mājām mastos paceļam valsts karogus, izrotājam ar karodziņiem un meijām kuģīšus, uzņemam ciemiņus un gādājam, lai tie justos labi, kā arī rīkojam kuģīšu parādi un sagaidām Neptūnu. Mēs esam un paliekam zvejnieku pilsētiņa.

Lai neieslīgtu rutīnā, katru gadu gatavojoties saviem svētkiem, cenšamies izdomāt kaut ko jaunu un atsvaidzinošu. Un tomēr godājam arī tradīcijas, kas jau iesakņojušās. Tā iegājies, ka dienas lielāko daļu pavadām pie ostas un liedagā, bet pievakarē pulcējamies Upesmuižas parkā, kur skan dziesmas, un uzgriežam dejas. Saskaņā ar saviem amata pienākumiem līdz jūras valdnieka iznākšanai no jūras esmu aizņemts ar dažādiem organizatoriska rakstura pienākumiem, taču pēcpusdienā kļūstu brīvs un dodos pie saviem tuviniekiem un draugiem, lai baudītu atpūtu.

Vēroju, ka vairums cilvēku Pāvilostā jūtas labi. Viņiem šeit ir ko darīt, ar katru gadu iespējas izklaidēties paplašinās. Taču nekad nav iespējams izdarīt tā, lai apmierināti būtu visi. Tieši viņus, kas nejūtas gandarīti, gribu uzaicināt iekļauties nākamā sarīkojuma organizatoru pulkā. Saviem svētkiem Pāvilostā sākam gatavoties tūlīt pēc Jaungada, un nav viegli ik gadu izdomāt un radīt kaut ko jaunu. Tāpēc padomi un palīgi svētku sarīkošanā mums vienmēr būs noderīgi.