Kurzemes Vārds

19:41 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Izstāde ar jūras klātbūtnes sajūtu

Indra Imbovica

Galerijā "Klints" viesojas Jelgavas māksliniece Ivande Spulle. Akadēmiski izglītotā keramiķe ar maģistres grādu, kura papildinājusi savas zināšanas Pētera Martinsona meistardarbnīcā, liepājniekiem atvedusi savu personālizstādi ar apgleznota stikla sienas dekoru darbiem. Ja runā par keramiku, tad Ivande Spulle atzīst, ka viņai patīk porcelāna baltums, kas alkst pēc līniju un formas elegances. To pašu var teikt par viņas apgleznotā stikla darbiem, kuri ievietoti vai aukliņās iekabināti rāmīšos kā brīvā telpā. Šādā veidā uz galerijas baltajām sienām spoguļojas gan stikla caurspīdīgums, gan krāsu varavīksne un līniju vijīgums.

"Es Liepāju mīlu kaut vai tādēļ, ka te ir jūra. Un šie mani izstādes darbi tapuši ar jūras klātbūtnes sajūtu," saka māksliniece Ivande Spulle. Varbūt tāpēc stikla apgleznojumam pamatā ir daudz zilās krāsas, arī baltās un mazliet – saulrieta ugunīgi oranžās.

Apzaļumos Ūdenslīdēju mācību centra apkārtni

Vides fonds piešķīris 1008 latus Jūras spēku Mācību centram 143 koku un krūmu stādu, zālāju sēklas un mēslojuma iegādei, lai rudenī varētu turpināt teritorijas apzaļumošanu. Par šiem līdzekļiem Jūras spēku Mācību centrs paredz iestādīt egles, melnās priedes, sarkanos ozolus un citu sugu kokus Virsnieku saieta nama un Baltijas valstu Ūdenslīdēju mācību centra apkārtnē Atmodas bulvārī. Centrs saviem spēkiem uzsācis teritorijas labiekārtošanu un tagad vēlas to turpināt, sadarbojoties ar pašvaldību. Kokus un krūmus stādīs paši kursanti, matroži un karavīri. Jūras spēku Mācību centrs vēlas piedalīties arī pilsētas organizētajās koku stādīšanas un kāpu apzaļumošanas talkās.

Grupa "Tev un man" Bavārijā

Bērnu un jauniešu popgrupas "Tev un man" dalībnieki kopā ar savu vadītāju Igetu Gaiķi un vecākiem bija devušies uz Vāciju. Grupa Bavārijā sniedza trīs koncertus. Veco ļaužu pansionātā Ambergā dziedātāji iepriecināja klausītājus ar tautas dziesmu programmu. Bērni vedināja klausītājus iesaistīties dziedāšanā, kas viņiem patika. Liepājnieki iepazīstināja vāciešus ar mūsu Jāņu dziesmām un saulgriežu svinēšanas tradīcijām. Rēgensburgā notika viduslaiku svētki, un grupas "Tev un man" uzstāšanās bija ieplānota tieši pēc pilsētas mēra uzrunas svētku viesiem. Bērniem bija arī ekskursijas, viņi iepazinās ar Bavārijas skaistākajām vietām.

Turpina sakārtot pilsētas ielas

Pilsētā labiekārtos Klaipēdas un Kandavas ielas krustojuma teritoriju, un šim nolūkam Liepājas vides fonds piešķīris 775 latus. Rudenī šajā vietā paredzēts iestādīt liepas un dekoratīvos krūmus, bet līdz tam veiks dažādus zemes darbus. Klaipēdas un Kandavas ielas krustojumā gada sākumā pēc iedzīvotāju lūguma nozāģēja papeles, kas apdraudēja cilvēku un satiksmes drošību. Tagad šajā vietā novāks nozāģēto koku celmus, demontēs bojāto asfaltbetona segumu, atjaunos zālienu un iestādīs jaunus kokus un krūmus. Teritorijas labiekārtošanas kopējās izmaksas ir 2113 latu, ko daļēji segs arī Rietumu elektriskie tīkli un Komunālā pārvalde.

CSDD priekšniekam jauns vietnieks

Ceļu satiksmes drošības direkcijas Liepājas rajona nodaļas priekšnieka Ivara Ķervja vietnieks tagad ir Arnis Jekste, kas līdz šim bija nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists. I.Ķervis norāda, ka nepilnos trijos darba gados, ko A.Jekste aizvadījis, pildot dažādus pienākumus CSDD Liepājas rajona nodaļā, viņš ir apliecinājis sevi kā zinošu, varošu un daudzpusīgu darbinieku un, kaut arī A.Jekstem ir jauns un atbildīgs amats, viņš turpinās pildīt arī sabiedrisko attiecību speciālista pienākumus. Ivars Ķervis bez vietnieka strādāja no 2003.gada 1.aprīļa, brīža, kad amatu atstāja Anrijs Balčus, nomainot to pret satiksmes organizācijas inženiera darbu Latvijas Autoceļu direkcijas Liepājas nodaļā.

Ģimenes pulcējas Kuldīgā

Daudzbērnu ģimeņu asociācijas "Dēkla" pārstāvji – astoņdesmit cilvēku – devušies uz Kuldīgu, kur notiek ģimeņu biedrību salidojums un pie reizes arī mājinieku biedrības desmit gadu jubilejas atzīmēšana. Salidojuma trīs dienu laikā iecerētas gan nopietnas tikšanās un pārrunas, gan atpūta un izklaide. Ar ģimenēm runās ministrs A.Baštiks, biedrību vadītāji pārrunās aktualitātes, piemēram, bērnu kopšanas pabalstus. Liepājnieki iestudējuši priekšnesumu ar dziesmām, kā arī sagatavojušies piedalīties ģimeņu sporta aktivitātēs. Kuldīdznieki iecerējuši viesiem arī pārgājienu uz smilšu alām, vizināšanos ar laivām.

Tiekas studentu interešu aizstāvji

Tuvojoties Liepājas Pedagoģijas akadēmijas 50.dzimšanas dienai, arī Studentu padome izvērtē savas pastāvēšanas laikā paveikto. Akadēmijā tikās bijušie Studentu padomes vadītāji Kaspars Politers, Agris Robežnieks, Una Matisone un Mārtiņš Gineitis. Ar pašreizējo situāciju klātesošos iepazīstināja tagadējais padomes vadītājs Atis Egliņš-Eglītis. Jaunieši izvērtēja darbību iepriekšējo vadītāju studiju laikā un tagad, pārrunāja šodienas darbības prioritātes. Studentu padome darbojas no 1996.gada, tajā ir 11 puiši un meitenes, viņi aizklātā balsošanā tiek ievēlēti uz vienu gadu. Studentu padomes uzdevums ir aizstāvēt un pārstāvēt visu akadēmijā studējošo intereses akadēmiskās, sociālās un kultūras dzīves jautājumos gan uz vietas, gan citās valsts institūcijās. Tās pārstāvji piedalās LPA Senātā, Satversmes sapulcē, Pilsētas domes Jaunatnes lietu komisijā, aktīvi iesaistās Latvijas Studentu apvienībā, kas veic visas Latvijas studentu pašpārvalžu darbības koordinēšanu, vienotas darbības koncepcijas izstrādāšanu svarīgu problēmu risināšanā.

Par apkures koncepciju

Kirils Bobrovs

Preses konferencē Pilsētas domē vispirms runāja par autorallija sagatavošanu un norisi, pēc tam par puķu zvēru, precīzāk – skaistu puķu dobi taurenīša veidā, ko paredzēts atklāt 15.jūlijā pie Pedagoģijas akadēmijas, bet 24.jūlijā atklās dzintara pulksteni tā dēvētajā promenādē krastmalā. Cer, ka šie notikumi pulcēs daudz liepājnieku.

Tomēr tikšanās galvenā tēma izrādījās par nupat domnieku apstiprināto pilsētas siltumapgādes attīstības koncepciju. Tā radusies akciju sabiedrības "UPB", "Liepājas siltuma" un pašvaldības kopējā darbā. Ar dokumentu iepazīstināja Uldis Pīlēns. Objektīvi novērtējis situāciju "Liepājas siltumā", viņš pastāstīja par iecerētā darba pamatvirzieniem, realizācijas posmiem, atsevišķu pasākumu efektivitāti, par kreditēšanu un investīcijām. Patstāvīgi vajadzēs attīstīt siltumenerģijas ražošanu, koģenerāciju, siltuma pārvades sfēru un pārkārtot tā patēriņu. Nerentablajās zonās nepieciešams uz laiku atteikties no centralizācijas un ierīkot konteinera tipa katlumājas. Īpaša uzmanība pievērsta siltummezglu iekārtošanai un patērētā siltuma uzskaitei, kā arī ēku siltināšanas uzsākšanai – tātad tam, ko var sākt darīt jau tagad. Sīkāk par koncepciju pastāstīsim kādā no tuvākajiem laikraksta numuriem.