Kurzemes Vārds

21:49 Sestdiena, 18. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas bērni kļūst par Latvijas pilsoņiem

Viktors Ulberts

Šā gada pirmajos sešos mēnešos ir sasniegts sava veida rekords – 98 bērnu vecāki Liepājas pilsētā un rajonā uzrakstījuši iesniegumus, lai viņu bērnus atzītu par Latvijas pilsoņiem. 18 no viņiem Liepājas domē vakar tika svinīgi pasniegti izraksti par Latvijas pilsonības piešķiršanu.

Kā zināms, par Latvijas pilsoni bez naturalizācijas eksāmenu kārtošanas var kļūt katrs pēc 1991.gada 21.augusta dzimušais bērns, vecākiem tikai jāuzraksta iesniegums. Taču līdz šim liela aktivitāte nebija novērojama. Pērn Naturalizācijas pārvaldes Liepājas reģionālajā nodaļā saņēma tikai 16 iesniegumu, bet kopš 1999.gada 5.februāra, kad stājās spēkā likums par Latvijas pilsonības piešķiršanu šādā veidā, kopumā saņemti tikai 183 iesniegumi.

Naturalizācijas pārvaldes Liepājas reģionālās nodaļas vadītājs Juris Āboliņš straujo intereses pieaugumu izskaidro ar aicinājuma vēstulēm, ko nepilsoņu ģimenēm pavasarī izsūtīja īpašo uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Nils Muižnieks, kā arī bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks. Arī pati Naturalizācijas pārvaldes Liepājas reģionālā nodaļa organizējusi informatīvās kampaņas Liepājas mācību iestādēs.

Piecu bērnu māmiņa Tatjana Kazakovska uzrakstījusi iesniegumu par četru bērnu uzņemšanu Latvijas pilsonībā. "Viņiem taču te būs jādzīvo, jāmācās, jāstrādā. Kā tad bez pilsonības," viņa pamatoja savu izvēli. Vecākajam dēlam – 14 gadu vecajam Anatolijam – gan būšot jākārto naturalizācijas eksāmens, jo viņš ir dzimis pirms 1991.gada 21.augusta. Lai saņemtu Latvijas pilsonību, tas pats jādara arī Tatjanai, par ko viņa nav sajūsmā. "Esmu šeit dzimusi un nodzīvojusi 33 gadus, nekur neizbraucot. Kāpēc man būtu vēl jākārto eksāmeni? Tas nav taisnīgi," viņa uzskata.

Savukārt nupat par pilsoni kļuvušā Kirila Gačeva māmiņa Anastasija "Kurzemes Vārdam" atzina, ka tuvākajā laikā plāno nokārtot naturalizācijas eksāmenu, lai pati arī kļūtu par Latvijas pilsoni.

Pēc svinīgās ceremonijas un valsts himnas atskaņošanas J.Āboliņš pavēstīja, ka arī visi vecāki laipni tiek gaidīti Naturalizācijas pārvaldes Liepājas reģionālajā nodaļā, kas atrodas Roņu ielā.