Kurzemes Vārds

08:10 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Atliek lēmuma pieņemšanu par otro hokeja halli

Līdz šim bija izskanējusi informācija par to, ka šodienas valdības sēdē izskatīs jautājumu par 2006.gada pasaules hokeja čempionātam nepieciešamās otrās halles būvniecību. Taču Latvijas Republikas Ministru kabineta Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja Ieva Skrastiņa "Kurzemes Vārdu" informēja, ka šodienas Ministru kabineta sēdē šis jautājums noteikti netiks izskatīts, piebilstot, ka ātrākais, kad tas iespējams, ir nākamotrdien. Tādējādi šis sabiedrībā apspriestais un valstij tik svarīgais lēmums kārtējo reizi tiek atlikts uz vēlāku laiku. Tikmēr Liepājas uzņēmēji un sporta darbinieki sagatavojuši valdībai atklātu vēstuli.

Atklāta vēstule

Par hokeja čempionāta otrās halles celtniecību

Mēs – Liepājas uzņēmēji un sporta skolu vadītāji, uzskatām, ka pietiekoši ilgi esam paļāvušies uz hokeja čempionāta rīkotāju godaprātu un no malas esam noskatījušies atbildīgo cilvēku spēlītēs, cerot, ka veselais saprāts jeb valstiskā domāšana ņems virsroku.

Kā hokejs nevar notikt bez spēlētājiem, tā čempionāts bez līdzjutējiem un atbalstītājiem. Vai hokeja čempionāts Latvijā kļūs par tautu apvienojošu, visas Latvijas attīstību un pozitīvo tēlu veicinošu pasākumu, parādīs otrdien valdības pieņemtais lēmums.

Kāpēc mēs tā uzskatām?

Šis valdības lēmums dos atbildi – vai hokeja čempionāts būs Rīgas vai visas Latvijas pasākums? Daudzi politiķi un funkcionāri uzskata, ka Rīga – tā ir visa Latvija, ka aiz Rīgas pārējais ir lauki, ka, ja nebūtu Lipmana, nebūtu čempionāta.

Mainīsim akcentus! Bez Liepājas nebūtu šodienas Lipmana, bez novadiem nebūtu Latvijas, bez visas Latvijas fantastiskajiem līdzjutējiem nebūtu čempionāta.

Liekas, tik elementāri ir saprast, ka Liepāja ir ideāls variants otrās halles celtniecībai – pilsētai ir vajadzīga šāda celtne, pilsētas vadītāji, uzņēmēji un iedzīvotāji ir vienoti šāda pasākuma organizēšanā.

Jums, kuriem jālemj par otrās halles celtniecības likteni, jāsaprot viens, tas nebūs balsojums par vienu vai otru variantu, tas būs balsojums par to, vai jūs joprojām uztverat Latviju tikai kā Rīgu, vai reģionu attīstība ir tikai fikcija, ar ko zvejot iedzīvotāju balsis pirms vēlēšanām? Ar savu balsojumu sniedziet atbildi, ar ko ir sliktāki tūkstošiem Kurzemes reģiona bērnu, kuriem šī celtne kā simbols un dažādu pasākumu vieta paliks ilgstošā atmiņā, pret to, ka Rīgā 4 miljoni valsts naudas tiks ieguldīti privātā objektā, kurš tiks demontēts pēc čempionāta?

Cienījamie ministri un čempionāta rīkotāji, balsojot mēģiniet pārmaiņas pēc paskatīties arī aiz Rīgas robežām un atcerieties – tauta gaida valstiski atbildīgu lēmumu!

Basketbola kluba "Liepāja" prezidents Ēriks Štālbergs

Uzņēmējs Andris Griģis

FHK "Liepājas metalurgs" prezidents Sergejs Zaharjins

Liepājas domes Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš

Liepājas Basketbola skolas direktors Artūrs Košeļevs

Džudo–sambo cīņu nodaļas vecākais treneris Vaclavs Jažēvičs

Grieķu–romiešu un brīvās cīņas nodaļas vecākais treneris Viktors Livdāns

Boksa nodaļas vecākais treneris Kārlis Knitners

Galda tenisa nodaļas vecākā trenere Rasma Freiberga

Volejbola nodaļas vecākais treneris Gints Juriks

Liepājas Uzņēmumu direktoru padomes prezidents V.Kovaļs