04:04 Trešdiena, 17. jūlijs

Vieglatlētiem sekmes prezidenta balvas izcīņā

Pauls Kaufmanis

Valmierā Jāņa Daliņa stadionā aizvadītas prezidenta balvas izcīņas desmitās sacensības vieglatlētikā, kurās liepājniekiem "Kurzemes" komandas sastāvā izdevās izcīnīt četras sudraba un divas bronzas godalgas.

Ar savu personīgo rekordu (55,87) 400 metru skrējienā bronzas medaļu izcīnīja Marina Surņina. Tikpat garā barjerotā distancē Natālija Pavlova izcīnīja otro vietu (1:04,83), aiz sevis atstājot citu liepājnieci Jūliju Ivanovu (1:06,83). Savukārt jaunā liepājniece Poļina Jeļizarova spēja izcīnīt sudrabu 1500 metros (4:37,07). Viņai arī padevās lielisks starts 3000 metros, kur viņa ar savu labāko rezultātu – 9:50,80 – piekāpās tikai titulētajai Jeļenai Prokopčukai.

4 x 400 metru stafetē Kurzemes komandu pārstāvēja četras liepājnieces Surņina, Pavlova, Jeļizarova un Ivanova. Mūsu sportistes ar rezultātu 3:58,86 palika trešās.

Neveiksmīgas šīs sacensības bija mūsu augstlēcējam Kārlim Valdmanim, kurš pēc neveiksmīga pirmā mēģinājuma pārvarēt 1,89 metru augstumā novietoto latiņu no sacensībām izstājās.

Individuālajā vērtējumā Valsts prezidenta balvu par augstvērtīgāko rezultātu vīriešu konkurencē saņēma Dmitrijs Milkevičs, kurš bija labākais 800 metros (1:47,33), bet dāmām kausu saņēma Ieva Zunda, kura uzvarēja 400 metru skrējienā (52,32). Komandu vērtējumā labākā bija Rīgas komanda, bet "Kurzeme" palika ceturtajā vietā, apsteidzot tikai Latgales sportistus. Jeļizarova un Romāns Sprosts saņēma arī balvas kā šo sacensību jaunie talanti.