Kurzemes Vārds

06:20 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunie basketbolisti neiztur pirmo eksāmenu

Pauls Kaufmanis

BK "Līvu alus/Liepāja", gatavojoties jaunajai sezonai, pirmo reizi parādījies arī plašākai publikai, aizvadot pārbaudes spēles ar Latvijas U-20 izlasi, tādējādi palīdzot tai sagatavoties Eiropas čempionātam, kas no 23.jūlija līdz 1.augustam norisināsies Čehijā.

Valstsvienības galvenais treneris Varis Krūmiņš "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka finansiālo problēmu dēļ izlases sagatavošanās posms sācies ar novēlošanos, tāpēc nav izdevies laikus sarunāt pārbaudes spēles ar citu valstu vienībām. Pēdējā brīdī atsaucība gūta turnīrā Baltkrievijā un Liepājā. Šogad U-20 izlases rindās ir arī divi liepājnieki – Artūrs Štālbergs un Mareks Jurēvičs. Treneris atzīst, ka Štālbergs ir stabils izlases spēlētājs, bet gadu jaunākais Jurēvičs vēl cīnās par iekļūšanu sastāvā. Šobrīd izlases kandidātu rindās ir 15 spēlētāji, un galīgais sastāvs tikšot nosaukts līdz 15.jūlijam.

Jāteic, ka spēles ziņā izlases puiši šobrīd ir galvastiesu pārāki par BK "Līvu alus/Liepāja" jaunajiem spēlētājiem. Mūsējie piedzīvoja zaudējumus visās četrās spēlēs – 65:97 (39:45), 67:89 (33:44), 75:88 (37:43), 74:91 (39:49).

Pēc aizvadītā spēļu cikla liepājnieku galvenais treneris Boriss Karebins atzina, ka mūsējie vēl nav funkcionāli gatavi, tāpat ir skaidrs, ka visi no jaunajiem basketbolistiem nespēlēs regulārajā čempionātā. Aizsardzībā šobrīd mūsējiem esot 50 procentu gatavība, bet uzbrukumā – 55 procentu. "Pēc mēneša komandai vajadzētu būt gatavai spēlēt," lēš Karebins.

Šajos mačos izlases spēlētāju fiziskā un tehniskā sagatavotība izpaudās krietni augstākā līmenī, liekot mājiniekiem uzbrukumā pieļaut ļoti daudz kļūdu, tāpat bija vērojams liepājnieku fiziskais pagurums spēles izskaņā. Priekšpēdējā mačā vēl piecas minūtes līdz beigu signālam rezultāts bija neizšķirts 68:68, taču izlase parādīja savu meistarību un svinēja pārliecinošu uzvaru. Līdzīgs scenārijs bija arī pēdējā spēlē.

Karebins atzīst, ka šobrīd jaunie spēlētāji tiek apmācīti pašos pamatos un ka, sezonai sākoties, komandu noteikti pastiprinās arī citi basketbolisti, paturot noslēpumā, kuri tieši tie varētu būt. Trešā numura postenim šobrīd tiek pielāgots Klāvs Ansons, ko treneris pamato ar nepieciešamību spēlētājam būt universālam, tāpat aktīvi tiekot strādāts pie 2,13 metrus garā Liepājas Basketbola skolas audzēkņa Aivara Brūvera. BK "Līvu alus/Liepāja" turpinās aizvadīt aktīvu treniņprocesu, un pirms sezonas gaidāmas vēl vairākas pārbaudes spēles un turnīri.