Kurzemes Vārds

06:01 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Bagāta nedēļa Mazirbē

1.vidusskola vasaras nometni tradicionāli rīko Mazirbē. Šogad tajā nedēļu atpūtās gan pašu skolēni, gan citu skolu un pat pilsētu zēni un meitenes. Bērni dzīvoja skaistā vietā netālu no jūras. Kā pastāstīja nometnes vadītāja Signe Berga, pat nevasarīgie laika apstākļi nevarēja izjaukt atpūtu un piedzīvojumus. Nometnes moto – "Iešana pa pēdām". Dalībnieki gāja pa lībiešu un kuršu vikingu pēdām, tas ir, apciemoja Lībiešu muzeju, izzināja vēsturi. Tāpat bērni iemina krāsainās un radošās pēdas, jo bija dažāda veida mākslas darbnīcas, bija dabas izpēte. Nometni atbalstīja Pilsētas dome.

Top jaunas mācību programmas

Kamēr skolēni atpūšas, pedagogi gatavojas jaunajam mācību gadam. Kā informēja Izglītības pārvaldes speciālisti, pašlaik rit darbs pie atsevišķām mācību programmām, kuras gatavo iesniegšanai Izglītības un zinātnes ministrijai licencēšanai. Mazākumtautību skolas iesniedz vidusskolas klašu programmas, kas paredz izglītības reformas īstenošanu. Ir domāts par izlīdzinošām un korekcijas klašu programmām, kuras īstenos 15.vidusskolā un Internātskolā, par bērnu ar speciālām vajadzībām integrēšanu Kristīgajā sākumskolā.

Centrālajā slimnīcā būs bērnu rotaļu istaba

Centrālās slimnīcas Bērnu nodaļā iekārtos bērnu rotaļu istabu, un jau šonedēļ vienā no nodaļas palātām sāks remontu. Spēļu istabā varēs uzturēties dažāda vecuma bērni, kuriem nebūs noteikts gultas režīms. Jaunajā bērnu istabā būs galdi, lai mazie pacienti varētu zīmēt vai spēlēt dažādas galda spēles, iebūvētajos sienas skapjos varēs novietot rotaļlietas un rakstāmpiederumus. Lai mazuļu ikdienu slimnīcā padarītu priecīgāku, bērnistabā būs arī slīdkalniņš, televizors, mūzikas centrs, rotaļlietas. Bērnu nodaļas vadītāja daktere Guna Heidemane atzīst, ka tādējādi varēs veiksmīgāk ārstēt bērniņus, jo rotaļistaba viņiem sagādās pozitīvas emocijas. Līdz šim bērni nodaļā garlaikojās, vienīgās nodarbes bija zīmēšana un televizora skatīšanās. Līdzekļus remontam devusi Helsinborgas Lūcijas biedrība, kas jau iepriekšējos gados deva līdzekļus Liepājas bērnu vajadzībām. Bērnu istabas remontam piešķirti 3006 lati. Vēl būs jāatrod līdzekļi mēbelēm un telpu aprīkojumam.

Velobrauciens cauri Liepājai

Šodien ar oficiālo startu Klaipēdā sāksies otrais velobrauciens "No pilsētas uz pilsētu", kas norisinās maršrutā Klaipēda – Liepāja – Ventspils un notiek vairākos posmos. Ceļa kopējais garums ir 300 kilometru, ko paredzēts nobraukt piecās dienās. Lejaskurzemes Tūrisma informācijas birojā pastāstīja, ka trešdien velobraucēji sasniegs Liepājas rajonu un nakšņos Papē un Ziemupē. 15.jūlijā ceļotāji ieradīsies Liepājā, kur viņiem sagatavots pikniks Ziemeļu fortos. Tā kā velobraucienu atbalsta arī CSDD, Liepājā tā dalībniekiem pastāstīs par izmaiņām satiksmes noteikumos, kas skar tieši riteņbraucējus. Brauciena mērķis ir popularizēt tūrisma iespējas Baltijas jūras piekrastē, un tajā piedalās vairāk nekā 70 cilvēku no Latvijas un Lietuvas. Liepāju šogad pārstāv aptuveni 15 cilvēku. Velotūristi finišēs 17.jūlijā Ventspilī.

Piedalās jauno līderu seminārā

Raunas pagastā nupat beidzās jauno līderu seminārs "Demokrātijas akadēmija", kurā piedalījās jaunieši un skolu līdzpārvalžu koordinatori no visas Latvijas. Liepāju pārstāvēja skolēnu domes koordinatore Aelita Antonova un Raiņa 6.vidusskolas skolēnu līdzpārvaldes prezidente Linda Jaunarāja-Janvāre. Kā "Kurzemes Vārdu" informēja A.Antonova, darba grupas seminārā sprieda par Latvijas Skolēnu padomes darbības saturu, taktiku un stratēģiju. Galvenais darbs bija vērsts uz skolēnu līdzpārvalžu funkciju uzlabošanu.

Studē Bībeli un atpūšas

Mūsu pilsētā notika vācu draudžu pusaudžu un jauniešu nometne. Tajā piedalījās divdesmit trīs puiši un meitenes no piecām vācu draudzēm – Daugavpils, Valmieras, Dobeles, Rīgas un, protams, Liepājas. Nometni vadīja mācītājs Martins Grāls. Jaunieši apmeklēja gan Sv.Trīsvienības baznīcu, gan draudzes jauniekārtotās telpas, pulcējās kopā rīta un vakara lūgšanā, studēja Bībeli un atpūtās. Nometne deva iespēju savstarpēji iepazīties, sadraudzēties, aplūkot mūsu pilsētu un tās apkārtni.

Varēs spēlēt totalizatorā

Liepājas domes sēdē deputāti akceptēja SIA "Tele Toto" priekšlikumu organizēt pilsētā sporta spēļu totalizatoru. Šim nolūkam pat bija nepieciešami grozījumi iepriekš pieņemtajā domes lēmumā, kas noteica, kurās vietās pilsētā drīkst organizēt azartspēles. Šo vietu klāsts papildināts ar vēl vienu adresi – Brīvības ielā 3/7, tas ir, ledushalli. Tur būs atsevišķa telpa, kurā liepājnieki un pilsētas viesi varēs iemaksāt savas likmes un izteikt prognozes gan par vietēja mēroga sporta spēļu rezultātiem, gan par starptautiskām spēlēm. Precīzas prognozēšanas gadījumā totalizatora dalībnieks laimēs naudas summu, kuras lielums atkarīgs no likmes, ar kādu viņš totalizatorā piedalās.

Sācies plenērs "Putnu dārzs liedagā"

Vakar mākslinieki sāka darbu tradicionālajā 5.tēlniecības plenērā "Soliņš pludmalē". Tā laikā tapuši ap 40 savdabīgu soliņu. Šogad plenērs notiks no 12. līdz 22. jūlijam, tā devīze ir "Putnu dārzs liedagā". Plenēra laikā mākslinieki gatavo soliņus parkam un pludmalei. Šoreiz šie praktiski izmantojamie vides objekti papildinās aizsākto dzīvnieku sēriju liedagā uz Dienvidrietumu pusi. Paredzēts, ka plenērs izies no Jūrmalas parka un liedaga arī uz Jaunliepājas pusi, tas ir, uz Raiņa parku. Tur iecerēts izvietot košus vides objektus bērniem – pasaku zvēriņus, kurus varēs ne tikai pamīļot, bet arī uz tiem rotaļāties. Plenēra noslēgumā parasti tiek izvirzīti labākie darbi un arī noskaidrotas skatītāju simpātijas.

Pulcēsies senču tradīciju saglabātāji

Trešdien Liepājas folkloras centrā "Namīns" notiks Lejaskurzemes topošo un esošo tradicionālās kultūras centru, folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu vadītāju saiets. Rucavas centra veidotāja Sandra Aigare informēja, ka pasākuma nolūks ir popularizēt tradicionālās kultūras centru darbību, sekmēt to veidošanu katrā apdzīvotā vietā. Saieta uzdevums ir parādīt tradicionālās kultūras daudzveidību un tās nozīmi sabiedrības attīstībā, meklēt jaunus veidus kultūras mantojuma apzināšanā, saglabāšanā un tālākā attīstībā. Lai iecerētais izdotos, pasākuma organizatori aicina piedalīties vismaz vienu pārstāvi no Liepājas rajona pilsētām un pagastiem, kam nav vienaldzīgs senču atstātā mantojuma liktenis.