Kurzemes Vārds

19:30 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunas mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem

Lāsma Ģibiete

Nodarbinātības valsts aģentūra jau no gada sākuma realizē vēl vienu aktīvās nodarbinātības ciklu jeb modulāro apmācību, "Kurzemes Vārdu" informēja aģentūras Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane. Tā paredzēta darba meklētājiem un bezdarbniekiem, lai apgūtu darba tirgum, kā arī konkurētspējai nepieciešamās pamatprasmes.

Pamatprasmes apgūst grupās līdz divpadsmit cilvēkiem, viena moduļa ilgums nepārsniedz 150 akadēmiskās stundas. Bezdarbnieks vai darba meklētājs var uzsākt kursu, izvēloties savam izglītības līmenim un vajadzībām visatbilstošāko moduli. Vienā bezdarba periodā bezdarbnieks var tikt iesaistīts katra moduļa apguvē vienu reizi un, ja viņš to vēlas, var piedalīties visu moduļu mācību programmās.

Modulārā apmācība organizēta, nosakot konkrētu prasmju un iemaņu apguvi kādā no piedāvātajiem desmit moduļiem. Pirmie seši moduļi saistīti ar valsts valodas vai svešvalodas apguvi, cilvēku sagatavojot valsts valodas prasmes pārbaudei profesionālajām vajadzībām atbilstoši zemākā, vidējā vai augstākā līmeņa prasībām. Modulārās apmācības ietvaros var apgūt arī svešvalodu, nodrošinot profesionālās leksikas minimuma apguvi cilvēkiem ar priekšzināšanām un bez tām. Vēl piedāvāta iespēja apgūt datorzinības interesentiem bez priekšzināšanām un potenciālajam amatam nepieciešamās programmas, kā arī projektu vadību.

Atšķirībā no citām bezdarbnieku mācību programmām, modulārajā apmācību sistēmā nemaksā stipendiju un mācību laikā nekompensē ceļa un īres izdevumus.