Kurzemes Vārds

01:05 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pošas Vasaras dziedāšanas svētkiem

Nīcas, Rucavas, Bārtas un Otaņķu etnogrāfiskie ansambļi šogad piedalīsies jau trešajos Vasaras dziedāšanas svētkos, ko nākamās nedēļas nogalē rīko valsts aģentūra "Tautas mākslas centrs".

Kā informē pasākuma rīkotāji, svētkos piedalīsies ap 50 folkloras kolektīvu no Rīgas un Latvijas novadiem, pavisam ap 800 dalībnieku. Liepājas pusi trešajos Vasaras dziedāšanas svētkos, kas notiks galvaspilsētā, lielākoties Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, pārstāvēs jau pieminētie etnogrāfiskie ansambļi, kā arī Liepājas folkloras kopas "Baļķi", "Atštaukas", "Vēlava" un "Saknes".

Pirmajā svētku dienā Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Zemgales sētā varēs klausīties viena dziedātāja dziesmas un bērnu dziesmas, bet Līvu laukumā Rīgas centrā skanēs tautiskās ziņģes, garās dziesmas un vakarā būs arī tautiski danči. Svētku otrā diena muzeja Rojas zvejnieksētā izskanēs ar zvejnieku dziesmām, āra darbu dziesmām, kas skanēs Vidzemes sētā, maltuves dziesmām Dzeņu maltuvē un noslēguma rituālu estrādē pie Liepājas ostas noliktavas.

Svētkus "Tautas mākslas centrs" rīko, lai veicinātu tradicionālās dziedāšanas izzināšanu, pārmantošanu un popularizēšanu.