Kurzemes Vārds

07:02 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Glābēji atsāk sezonu lapseņu likvidēšanā

Andrejs Rjabcevs

Pirmdienas pievakarē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes glābēji atklājuši sezonu lapseņu pūžņu novākšanā, pastāstīja VUGD dežūrdaļā. Pērn un arī dažus gadus iepriekš glābējiem gandrīz katru nedēļu bija jādodas glābt iedzīvotājus, kuru īpašumā lapsenes bija ierīkojušas pūžņus, neļaujot mierīgi dzīvot un saimniekot.

Arī šovasar, kā noprotams, glābējiem darba šajā jomā nebūs mazāk, jo jau tagad negantie kukaiņi aktivizējušies un kļuvuši neizturami, piemēram, Robežu ielas 3.nama iemītniekiem.

Kā stāstīja glābēji, lapseņu pūžņu novākšana ir visnotaļ darbietilpīga, jo vispirms ir attiecīgi jānoslēdz pūznis, lai satracinātās spindzeles nevarētu izkļūt ārā un uzbrukt glābējiem vai citiem. Lai to izdarītu, pūžņa atvere parasti tiek aizpūsta ar ātri sacietējošām putām. Noslēgtajam pūznim pēc tam uzmauc maisu, to rūpīgi atdala no mājas un iznīcina. Tomēr glābēji neslēpj, ka katrs šāds izsaukums novākt lapseņu pūzni ir risks, jo var traucēt novērst daudz lielāku nelaimi.

Glābēji ir pārliecināti, ka lapseņu pūžņi bēniņos vai pažobelē norāda, ka paši mājas saimnieki ir nevērīgi pret savu drošību. VUGD dežūrdaļā pērnvasar regulāri zvanīja cilvēki, sūdzoties, ka bēniņos izveidojies metru liels pūznis. Taču glābēji norāda, ka šādas situācijas rodas tikai pašu saimnieku nolaidības un nevērības dēļ, jo liela apjoma pūžņi galu galā neveidojas vienā dienā. Ja namīpašnieks savu īpašumu pārbauda, vēdina telpas un prasmīgi apsaimnieko, tad viņam vajadzētu pamanīt, ka veidojas pūznis. Un ar tādu ir daudz vieglāk tikt galā, jo tad lapsenes var atvairīt gan ar dažādiem veikalos nopērkamiem speciāliem līdzekļiem un aerosoliem, gan arī izmantot sentēvu metodes, piemēram, nokrāsot pūzni.

Krustojumā nedod priekšroku

Liepājas Centrālajā slimnīcā 12.jūlijā pulksten 10.20 nogādāts vīrietis, kas bija cietis satiksmes negadījumā Brīvības un Cukura ielas krustojumā. Ceļu policijas nodaļā "Kurzemes Vārdam" stāstīja, ka pa Brīvības ielu braukusi automašīna ZIL130, un tās vadītājs, 1963.gadā dzimušais Genādijs K. krustojumā ar Cukura ielu nolēmis veikt kreiso pagriezienu. Kā noskaidrots izmeklēšanā, vīrietis pirms manevra nebija pārliecinājies par tā drošību, un notika sadursme ar automašīnu "Audi 80", kura brauca pretim un kurai bija priekšroka. Savainojumus pēc sadursmes ārstēs 1958.gadā dzimušais Adrians.

Mājas bēniņos atrod granātu

Pa