Kurzemes Vārds

04:37 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Jaunie KIA modeļi ierodas Liepājā

Pavisam drīz Liepājā tiks prezentēti jaunie automašīnas KIA modeļi "Picanto" un "Cerato". Rīgā šīs automašīnas jau paspējuši testēt žurnālisti, vēl to ceļš vedīs caur Kuldīgu, kur notiks pilsētas svētki. Jau kopš jūlija firma "Gros Auto Grupa" uzsākusi KIA automašīnu tirdzniecību un autorizētās apkopes citās savās filiālēs, arī Liepājā – "3K auto".

"Mēs no sirds priecājamies, ka nu varam modeļus "Picanto" un "Cerato" piedāvāt arī Latvijā. Oriģinālais un dzīvespriecīgais "Picanto" ir ļoti ērta, ekonomiska un pilsētas burzmai ideāli piemērota automašīna ar lieliskām manevrēšanas spējām", uzsvēra firmas "GAG Auto" tirdzniecības vadītājs Aigars Šulcs.

"Picanto" ir patiesi pikants auto, ko redzam jau tā spilgtajās un dzīvespriecīgajās krāsās – tiek piedāvāti oranži, olīvzaļi, dzidri zili, Skarlet sarkani un citu krāsu auto. Klasikas cienītājiem, kuri nevēlas pārspīlēt ar ekstravaganci, acis priecē "Picanto" solīdi melnā krāsā. Ne velti autoražotāji šim nelielajam Eiropas mīlulim dāvājuši devīzi: "Padari dzīvi krāsaināku!" Savukārt solīdais "Cerato" tam līdzās izskatās daudz nosvērtāks un atturīgāks, pat respektablāks. Šo modeli varētu izvēlēties tie, kuriem jautrie un krāsainie toņi palikuši puķu bērnu laiku atmiņās, un priekšroka tiek dota stabilākai un nopietnākai dzīves gultnei.

Pirmajā brīdī ārēji varbūt mazliet sievišķīgās formas automašīnas testa braucienos apliecina arī lieliskas tehniskās īpašības – komfortablo salonu, stabilitāti, starta ātrumu, bremzes, manevrēšanas spējas. Jaunais "Picanto" standarta aprīkojumā nopērkams par 5705 latiem vai 8390 eiro (ar PVN), bet "Cerato" – par 8765 latiem vai 12 890 eiro (ar PVN).

Mopēdu vadītājiem stingrākas prasības

Lai vairotu mopēdu vadītāju atbildību, piedaloties satiksmē, no jūlija Latvijā ieviesta stingrāka kārtība mopēda vadīšanas tiesību iegūšanai. Lai saņemtu mopēda vadītāja apliecību, iepriekšējo 10 jautājumu vietā tagad pretendentam teorētiskajā eksāmenā jāatbild uz 20 jautājumiem.

"Stājoties spēkā jaunajai kārtībai, pārējie braucēji un gājēji var rēķināties, ka mopēdu vadītāju dalība satiksmē kļūs arvien atbildīgāka un viņi mazāk apdraudēs citus satiksmes dalībniekus," norādīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas Kvalifikācijas daļas vadītājs Juris Teteris. Turklāt jāņem vērā, ka arī mopēda vadītāju atbildību varētu vairot arī grozījumi "Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumos", kuros noteikts, ka no 1.maija visi mopēdi Latvijā jāreģistrē tāpat kā automašīnas. Speciālisti norāda, ka šādas korekcijas bija nepieciešamas, lai Ceļu policistiem dotu iespēju mopēdu vadītājus nopietnāk kontrolēt un arī uzmeklēt, ja tie būs aizbraukuši no notikuma vietas.

CSDD stāstīja, ka mopēda vadītāja apliecību var saņemt ikviena persona no 14 gadu vecuma, kas sekmīgi nokārtojusi satiksmes noteikumu testu jebkurā no 10 drošības direkcijas nodaļām, kur pieņem vadītāja kvalifikācijas eksāmenus, arī Liepājā. Eksāmenam pretendenti var gatavoties gan individuāli, mācoties "Ceļu satiksmes noteikumus", gan nepieciešamības gadījumā arī autoskolās, kuras piedāvā mopēdu vadītāju apmācību. Gatavojoties eksāmenam, pretendentiem īpaša uzmanība jāpievērš tām nodaļām "Ceļu satiksmes noteikumos", kas nosaka prasības velosipēdu un mopēdu vadītājiem, krustojumu šķērsošanu (jo no 1.jūlija ir stājušies spēkā grozījumi satiksmes noteikumos, kas lielā mērā skar tieši mopēda vadītāju atrašanos satiksmē), kā arī jāzina galvenās ceļa zīmes.

Tiem mopēdu vadītājiem, kam braukšanas apliecības izsniegtas pirms šā gada 1.jūlija, tās gada laikā jāapmaina pret jaunu vadītāja apliecību. Lai veiktu apmaiņu, eksāmeni atkārtoti nav jākārto.