Kurzemes Vārds

08:01 Trešdiena, 15. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Vēl viena iespēja apliecināt savus spēkus
Daina Meistere

"Tas mums bija interesanti!" atzina Diakonijas centra pārstāve Maruta Kleinovska. Viņa bija tā, kurai radās ideja piedāvāt cilvēkiem ar speciālām vajadzībām izmēģināt spēkus un spējas, spēlējot boulingu. "Jo ir taču sēdvolejbols, ir basketbola sacensības un dejas cilvēkiem ratiņkrēslos," sacīja M.Kleinovska. "Dzintara boulinga" centra reklāmas menedžere Kristīne Hildebrante pastāstīja, ka viņi labprāt piekrituši bez maksas piedāvāt cilvēkiem, kuriem ir kustību traucējumi un kuri pārvietojas ratiņkrēslos, uzspēlēt boulinga zālē. Tas nebija viegls pārbaudījums, un ne visiem bija pa spēkam izmest bumbu, tāpat vajadzēja palīdzību, lai bumbas atnestu. Citi tikai paskatījās, kā veicas pārējiem. Bet tā bija vēl viena iespēja sevi apliecināt. Tāpēc jādomā, ka pirmā reize tā arī nepaliks vienīgā.

Būs puķu taurenis pilsētas centrā

Rīt pulksten 16 Liepājas centrā, pie Pedagoģijas akadēmijas, tiks atklāta pirmā puķu skulptūra taureņa formā. Tas būs 3,50 metru augsts un 4,50 metru plats, veidots no samtenēm, begonijām un lobēlijām dzeltenos, sarkanos un zilos toņos. Puķu taureni pēc Pilsētas domes iniciatīvas veidojuši un gatavojuši vairāki uzņēmumi un organizācijas. Kā rakstījām, jau maijā tika izsludināts ideju konkurss, lai noskaidrotu liepājnieku viedokli par to, kādu Liepājai raksturīgu dzīvnieku, putnu vai kukaini varētu atveidot ziedos. Starp daudzajiem priekšlikumiem un vēlmēm tika atrasts kompromisa variants – taurenis. Atklāšanā īpaši tiek gaidīti visu ideju autori.

Ēriks Vilsons – nacionālā lugu konkursa laureāts

Šogad pirmo reizi notika nacionālais lugu konkurss, kurā bija iesniegtas 97 lugas. Tās tika vērtētas trijās nominācijās: pilna apjoma lugas, bērnu un jaunatnes lugas, viencēlieni. Pilna apjoma lugu nominācijā piešķīra 4 pirmās godalgas 350 latu apmērā. Šo uzvarētāju starpā ir arī Liepājas teātra aktieris Ēriks Vilsons ar komēdiju "Vovačka". Jāpiezīmē, ka otrajās vietās palika tādi pazīstami autori kā L.Stumbre un H.Paukšs. Nacionālo lugu konkursa rīkotāji cer, ka tas bagātinās latviešu mūsdienu dramaturģiju. Kā stāsta žūrijas loceklis, Latvijas Dramaturgu ģildes pārstāvis Dainis Grīnvalds, vairākas no iesūtītajām lugām rakstījuši gados jauni autori, kas ļauj nākotnē skatīties ar cerībām. No konkursā godalgas neguvušajām lugām 17 pilna apjoma lugas un 21 viencēlienu žūrija atzina par pietiekami saturīgiem darbiem, lai varētu ieteikt izmēģināt tos uz skatuves. Turklāt arī izdevniecība "Zvaigzne ABC" uzsākusi grāmatu sēriju "Latviešu mūsdienu dramaturģija", kurā šogad paredz izdot 4 līdz 6 grāmatas ar divām lugām katrā.

Var piebiedroties nometnēm

Skolēnu vasaras brīvlaiks ir pašā viducī. Turpinās arī dažāda veida nometnes. Pašlaik zēni un meitenes pavada dienas Bērnu un jauniešu centra bērnu klubiņa "Labie draugi" rīkotajā dienas nometnē. Tās vadītāja ir padomājusi, lai katra diena sniegtu ko jaunu, lai varētu daudz ko uzzināt un iemācīties. Ar pirmdienu būs atkal jauna nometnes maiņa. Tajā vēl var pieteikties arī jauni dalībnieki. Bērnus nodarbina un izklaidē arī Jauno tehniķu stacijas nometnē. Jau trešo gadu diennakts izklaides un izzinošu nometni rīko Izglītības pārvalde. Zēniem un meitenēm ir piedāvāta iespēja nedēļu dzīvot skaistā vietā – Kazdangā. Vecāki vēl var pieteikt tajā savus bērnus.

Centralizētos eksāmenus nokārtojuši visi

Vakar mūsu pilsētas Izglītības pārvalde saņēma ziņu no IZM Izglītības satura un eksaminācijas centra, ka droši var izrakstīt vidusskolas beigšanas atestātus. Jo visi mūsu pilsētas skolēni, kuri kārtoja vidusskolas beigšanas centralizētos eksāmenus, saņems sertifikātus. Vēl, protams, nav zināms, cik no viņiem atsevišķos priekšmetos ieguvuši augstāko un cik – zemāko novērtējumu, bet pirmdien sertifikātus atvedīs uz Liepāju un otrdien tos saņems skolas.

Puisēns laimē 100 eiro

Latvijas Zaļā punkta rīkotās akcijas "Vēl viens miljons plastmasas pudeļu" otrajā izlozē ir palaimējies sešus gadus vecajam liepājniekam Renāram Treimanim. Nosakot 50 eiro ieguvēju, izlozes rīkotāji izvilka plastmasas pudeli ar viņa zīmīti. Bet, tā kā laimests tiek dubultots, ja uz pudeles ir Latvijas Zaļā punkta simbolika, Renārs ir laimējis 100 eiro, kā arī papildus saņem T-kreklu ar akcijas simboliku. Šādus kreklus laimējuši vēl trīs akcijas dalībnieki – O.Laiveniece, Andrejs Kirma un Hugo Parņickis. Nākamā izloze, kad noteiks vēl vienu eiro ieguvēju, notiks 27.jūlijā. Lai uz to pretendētu, speciālajos dzeltenas krāsas konteineros jāiemet saplacināta plastmasas pudele, kurā pirms tam jāievieto zīmīte ar savu vārdu un tālruni. Akcija ilgs līdz 7.septembrim, kad atsevišķo kārtu uzvarētājiem no visām Latvijas pilsētām tiks rīkota izloze par galveno balvu – 1000 eiro. Akcijas mērķis ir veicināt izlietotā iepakojuma dalīto šķirošanu, jo tādējādi iespējams ietaupīt izejvielu resursus, kā arī uzlabot ekoloģisko situāciju.