Kurzemes Vārds

21:59 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aicina uz Ezera skolas salidojumu

Nīcā. 7.augustā pulksten 13 bijušajā Kalnišķu Ezera skolā visi laipni aicināti uz skolas audzēkņu un skolotāju salidojumu, ko sadarbībā ar Nīcas pagasta Kultūras, izglītības un sporta komiteju rīko skolas nama saimnieki – Kalnišķu ģimene.

Zinot, ka Ezera skolas tagadējā saimniece Inese Kalnišķe pēc dabas ir darbīga un apsviedīga, vairākus gadus vietējie iedzīvotāji mudināja viņu organizēt salidojumu, lai pēc daudziem gadiem varētu satikties tie, kas te savulaik mācījušies. I.Kalnišķe skolā mācījusies tikai sešgadniekos, taču vieta viņai bija ļoti zināma, jo dzimtās mājas atrodas vien pārsimts metru attālumā.

Liktenis Ezera skolai nav bijis labvēlīgs un 1971./1972.mācību gads šeit bija pēdējais. Kalnišķnieki mācības turpināja Rucavā, Nīcā vai Liepājā, bet skolas ēkā tika ierādīti dzīvokļi. Diemžēl kārtīga saimnieka tur ilgstoši nebija, un, kad Kalnišķu ģimene pirms desmit gadiem māju ieguva savā īpašumā, tā bija ļoti bēdīgā stāvoklī. Šo gadu laikā nams pamazām tiek atjaunots, bet tas prasa milzu līdzekļus, lai gan apkārtne gan jau kļuvusi acij tīkama.

Ļoti svarīgi, lai svētku dienā būtu labs laiks, jo kuplam pulkam bijušās skolas ēkā pulcēties nav iespējams, tādēļ pasākums plānots skolas pagalmā. Skolas audzēkņi un skolotāji tiek aicināti ierasties ar skolas gadu atmiņām un vecām fotogrāfijām. Saviesīgajai daļai līdzi ņemams groziņš un viens lats. Dalību pasākumā I.Kalnišķe aicina pieteikt līdz 4.augustam pa tālruni 6242365.