Kurzemes Vārds

15:36 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Liepājas jaunumi

Policisti atpūšas un sporto

Pašvaldības policijas darbinieki no dažādiem Latvijas reģioniem jau vairākus gadus vasaras vidū salasās vienkopus uz vērienīgām sporta spēlēm, kurās komandas gan sacenšas dažādās disciplīnās, gan arī atpūšas. Nesen no Daugavpils, kur notika ikgadējā spartakiāde, atgriezās Liepājas Pašvaldības policijas aktīvākie sportotāji, kuri sev līdzi atveda godalgu par kopvērtējumā iegūto trešo vietu. Kā uzzināja "Kurzemes Vārds", sacensības notika divas dienas, un komandas spēkiem mērojās astoņos sporta veidos: makšķerēšanā, virves vilkšanā, armrestlingā, volejbolā, stafetē ar šķēršļu joslu, jautrajā stafetē, futbolā, arī šaušanā.

Tuvojas pludmales festivāls

Vakar preses konferencē viens no festivāla "Caines Beach Party" organizatoriem Raivo Mediņš atklāja, ka jauks laiks jau esot pasūtīts un šās vasaras lielākā pludmales festivāla pēdējie sagatavošanas darbi ritot pilnā sparā. Festivāls notiks 23. un 24. jūlijā, un atšķirībā no iepriekšējiem gadiem apmeklētājus priecēs trīs skatuves. Šogad festivāls būs īpaši daudzpusīgs – tā laikā pirmoreiz notiks ūdensmotociklu sacensības uz jūras, karnevāls Jūrmalas parkā, kaitborda paraugdemonstrējumi, aģentūras "WWW.management" modeļu konkurss, dažādu sporta veidu sacensības un, protams, daudz mūzikas. Šā gada īpašie viesi būs grupas "Rednex" no Zviedrijas un "Chain Of Fools" no Dānijas, kā arī dīdžejmeitene Lona no Vācijas. Biļetes iepriekš pārdod 1.rokkafejnīcā un lielveikalā "Sala XL". Festivāls notiek kopš 2001.gada, to apmeklē daudz skaitītāju no visas Latvijas.

Organizē lekcijas un konferenci

Pedagoģijas akadēmijas telpās 27.un 28.jūlijā norisināsies konference un sešas publiskās lekcijas par tematu "Kultūras mantojuma mūsdienīgas izmantošanas iespējas pilsētas un reģionālajā attīstībā". To organizē Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Pedagoģijas akadēmiju un Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroju. Lekciju ciklā paredzēta Liepājas un centra "[email protected]" prezentācija, pārrunas par kultūras pieminekļiem un kultūrpolitikas aspektiem Liepājā un tās reģionā, reģionālo stratēģiju un Eiropas fondiem, kultūras mantojumu un ES finansējuma iespējām tā ekonomiskajā izmantošanā, sociālās atmiņas komercializāciju, kopienu attīstību un tūrisma iespējām. Lekcijas vadīs vieslektori no Somijas, Lielbritānijas, Lietuvas, kā arī no Latvijas. Savukārt konferences atklāšana notiks Latvijas 1.rokkafejnīcā, bet noslēgumā piedalīsies organizācijas "Synaxis Baltica MUCH" projekta programmas vadītāja Leonarda Ķestere.

Biedrībai "Anonīmie alkoholiķi" – 11 gadu

Sestdien Liepājas Krusta baznīcā, K.Valdemāra ielā 7, biedrība "Anonīmie alkoholiķi" atzīmēs savu vienpadsmito gadadienu. Pulksten 12 sāksies reģistrācija, un piedalīties varēs ikkatrs, kas to vēlas. Sarīkojums sāksies vienos ar svētbrīdi, kas būs veltīts alkoholiķiem, narkomāniem, azartspēļu atkarīgajiem un citiem nelaimē nonākušajiem. Pēc tam visus interesentus aicinās piedalīties anonīmo alkoholiķu atklātajā sapulcē, bet pulksten 17 sāksies svētku saviesīgā daļa. Jubilejas dalībnieki dosies uz viesu namu "Brakši", kur būs sagatavota pirts, varēs dejot un piedalīties sapulcēs.

Skan dzeja zem klajām debesīm

Biedrības "Liepājas Olimps" muzikāli poētisko sarīkojumu vieta daudziem kļuvusi ierasta – pie Mirdzas Ķempes pieminekļa. Šās vasaras ieceres, tāpat kā pērn, lielākoties tiek īstenotas veiksmīgi. Dzejas cienītāju uzmanību saistīja arī aizvadītās svētdienas tēma – 20.gadsimta sākuma krievu dzejnieki. Tos prezentēja biedrības priekšsēdētājs Aleksandrs Laščevskis un 7.vidusskolas skolotāja Ņina Kazakova, dzejoļus lasīja vecāko klašu audzēkņi. Ģitāras pavadījumā tematisku dziesmu kopu izpildīja Sergejs Savčuks. A.Laščevskis paredzējis tuvākajā laikā dot iespēju ar saviem dzejoļiem uzstāties arī vietējiem autoriem.

Zvejnieku atzinība

"Kurzemes Vārda" darbība pienācīgi novērtēta vēl vienā nozarē. Zivju fonda padome un Zvejnieku federācija apbalvojusi ar Atzinības rakstu mūsu korespondentu Pēteri Jaunzemu par nozīmīgu un ilglaicīgu ieguldījumu Latvijas zvejnieksaimniecības popularizēšanā un sabiedrības informēšanā plašsaziņas līdzekļos. P.Jaunzems arī tagad turpina regulāri rakstīt par vietējo zvejnieku panākumiem un problēmām. Atzinības rakstu Jūras svētku priekšvakarā parakstījis Zvejas fonda padomes priekšsēdētājs Normunds Riekstiņš, bet šo visai reto apbalvojumu pasniedza Piekrastes zvejas federācijas padomes sēdē, kas notika Ziemupē. Pēterim Jaunzemam novēlēja jaunus radošos panākumus.

Pasta nodaļa sāk darbu jaunā vietā

No otrdienas Liepājas 17.pasta nodaļa, kas līdz šim atradās Šķēdes ielā 3, strādā jaunā vietā – tirdzniecības kompleksa "Beta" telpās, O.Kalpaka ielā 86, informēja Liepājas pasta direktors Aivars Sproģis. Jurģi notikuši, lai pasta nodaļa būtu ērtāk pieejama klientiem – līdz ar iepirkšanos liepājnieki tirdzniecības kompleksā varēs saņemt gandrīz visus tradicionālos pasta pakalpojumus: apmaksāt rēķinus, nosūtīt pasta sūtījumus u.c. 17.pasta nodaļa vienīgi nepiegādās pasūtījumus mājās. A.Sproģis sola, ka tuvākajā laikā šajā pasta nodaļā varēs veikt arī populāros naudas pārvedumus "Western Union".

Apzinās izglītības nepieciešamību

Šobrīd Vakara un maiņu vidusskolā pieņem dokumentus. Audzēkņi var izvēlēties – mācīties dienas vai vakara maiņā, vidusskolas vai pamatskolas klasēs. Kā atzina direktores vietniece mācību darbā D.Kopštāle, cilvēki ir apzinājušies izglītības nepieciešamību. Šobrīd nākamie 10.klašu skolēni izsāka vēlmi mācīties tieši vakaros, tas ir – mācīties un strādāt vai audzināt bērniņu. Jo mācīties gribētāju pulkā ir gan jaunās, gan topošās māmiņas. Skolā pieteicas dažāda gadagājuma cilvēki, arī pamatskolas klasēs – apvienotajā 7. un 8. klasē, kā arī 9.klasē.